Lajmet

Enkelejd Alibraj: PD është e vendosur për të votuar vetëm një Projektligjin për Amnistinë Penale, i cili i shërben qytetarëve të thjeshtë dhe nuk përfshihen në të zyrtarët e hetuar nga SPAK dhe të gjykuar në GJKKO-ja.

Enkelejd Alibraj: PD është e vendosur për të votuar vetëm një Projektligjin për Amnistinë Penale, i cili i shërben qytetarëve të thjeshtë dhe nuk përfshihen në të zyrtarët e hetuar nga SPAK dhe të gjykuar në GJKKO-ja.

  DEKLARATA E SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM TË PD, ENKELEJD ALIBEAJ   Partia Demokratike është e vendosur për të votuar vetëm një Projekt-ligj për Amnistinë Penale, i cili i shërben qytetarëve të thjeshtë dhe të pambrojtur dhe nuk përfshihen në të zyrtarët e hetuar ...

Me Shume
Denoncimi i kryetarit të PD dega Durrës, Joni Myshketa: Prej 1 viti Bashkia Durrës ka lënë 2500 familje pa bonus qiraje duke i detyruar të kthehen në banesat e tyre të dëmtuara nga tërmeti

Denoncimi i kryetarit të PD dega Durrës, Joni Myshketa: Prej 1 viti Bashkia Durrës ka lënë 2500 familje pa bonus qiraje duke i detyruar të kthehen në banesat e tyre të dëmtuara nga tërmeti

  DEKLARATË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, DEGA DURRËS, JONI MYSHKETA   Klithmat e qytetarëve në derën e Bashkisë së Durrësit  ditë më parë, duhet ta shkundnin nga themelet çdo qytetar dhe të kuptonin se ato klithma, janë këmbana e alarmit për atë ...

Me Shume
Nënkryetarja e PD, Oriola Pampuri: Raporti i BERZH thekson se pas viti 2018 qeveria në Shqipëri ka qenë pengesa për investitorët e huaj dhe inkurajoi largimin e të rinjve

Nënkryetarja e PD, Oriola Pampuri: Raporti i BERZH thekson se pas viti 2018 qeveria në Shqipëri ka qenë pengesa për investitorët e huaj dhe inkurajoi largimin e të rinjve

  DEKLARATA E NËNKRYETARES DHE DEPUTETES SË PD, ORIOLA PAMPURI Standardi i jetesës në Shqipëri është përkeqësuar. Kjo qeveri jo vetëm që nuk ka bërë asgjë për shqiptarët, por jeta e tyre vitet e fundit është përkeqësuar edhe më shumë në aspektin ...

Me Shume
Sekretari i Përgjithshëm i PD, Enkelejd Alibeaj sqaron qëndrimin final të PD-së në lidhje me amnistinë penale

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Enkelejd Alibeaj sqaron qëndrimin final të PD-së në lidhje me amnistinë penale

  Sekretari i Përgjithshëm i PD, Enkelejd Alibeaj, dhe Përfaqësuesi Ligjor i PD, Indrit Sefa, kanë përsëritur edhe njëherë qëndrimet e PD lidhur me amnistinë penale.   “Një pjesë e propozimeve të PD për amnistinë penale nuk janë përfshirë në projektligjin final. Dy ...

Me Shume
INTERVISTA/ Kreu i PD, Lulzim Basha flet për luftën në Ukrainë: Fitorja e Ukrainës, triumf i demokracisë mbi autokracinë

INTERVISTA/ Kreu i PD, Lulzim Basha flet për luftën në Ukrainë: Fitorja e Ukrainës, triumf i demokracisë mbi autokracinë

  INTERVISTA E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA, PËR GAZETARIN ISA MYZYRAJ, NË ORA NEWS   Isa Myzyraj: Zoti.Basha sot bëhen dy vite nga nisa e paprovokuar e Ukrainës nga ana e Rusisë, si e keni parë situatën në këto dy vite të ...

Me Shume
Dy vite luftë Rusi-Ukrainë/ Xhemal Gjunkshi: Lufta e Putinit dhe sistemi i pushtetit të tij autoritar dhe oligark  përbën rrezik dhe kërcënim të rëndë ndaj stabilitetit, vlerave të demokracisë dhe paqes në Europë

Dy vite luftë Rusi-Ukrainë/ Xhemal Gjunkshi: Lufta e Putinit dhe sistemi i pushtetit të tij autoritar dhe oligark  përbën rrezik dhe kërcënim të rëndë ndaj stabilitetit, vlerave të demokracisë dhe paqes në Europë

    Reagimi i Sekretarit për Sigurinë Kombëtare dhe Koordinimin Euro-Atlantik në PD, Xhemal Gjunkshi   Dy vite luftë Rusi – Ukrainë   Lufta Rusi - Ukrainë hyri në vitin e saj të tretë këtë të shtunë, duke shënuar një tjetër moment historik të zymtë në ...

Me Shume
Sekretari për burimet njerëzore dhe koordinimin dixhital në PD, Endri Hasa: Bllokimi i firmës elektronike në e-Albania, ka paralizuar punën e qytetarëve, mjekëve, QKB, kadastrave, arkitektëve dhe inxhinierëve

Sekretari për burimet njerëzore dhe koordinimin dixhital në PD, Endri Hasa: Bllokimi i firmës elektronike në e-Albania, ka paralizuar punën e qytetarëve, mjekëve, QKB, kadastrave, arkitektëve dhe inxhinierëve

  DEKLARATA E SEKRETARIT EKZEKUTIV PËR BURIMET NJEREZORE DHE KOORDINIMIN DIXHITAL DHE ANËTARIT TË KRYESISË SË PD, ENDRI HASA Përshëndetje të nderuar qytetar! Jemi këtu për denoncuar paralizimin e plotë të shërbimeve më të rëndësishme elektronike për qytetarët. Bllokimi dhe mosfunksionimi i sistemit të ...

Me Shume
Arbi Agalliu i përgjigjet Manjës: Rama dhe qeveria e tjj kërkon të amnistojë zyrtarët e korruptuar që i kanë pirë gjakun këtij vendi dhe të mbajë në burg viktimat e korrupsionit të tyre

Arbi Agalliu i përgjigjet Manjës: Rama dhe qeveria e tjj kërkon të amnistojë zyrtarët e korruptuar që i kanë pirë gjakun këtij vendi dhe të mbajë në burg viktimat e korrupsionit të tyre

  Reagimi i deputetit të PD, Arbi Agalliu:   A janë më të fajshëm një grua, burrë a i ri që ka protestuar se kjo qeveri po i shkatërronte shtëpinë, apo zyrtarët e korruptuar që i kanë pirë gjakun këtij vendi dhe që ...

Me Shume
Deputetja e PD, Andia Uliri: Dorëzova sot në Kuvend Kërkesën për informacion për rindërtimin e shkollës së mesme të bashkuar “Ramazan Karaj” drejtuar kryetarit të Bashkisë Krujë dhe Ministrisë së Arsimit dhe Sportit

Deputetja e PD, Andia Uliri: Dorëzova sot në Kuvend Kërkesën për informacion për rindërtimin e shkollës së mesme të bashkuar “Ramazan Karaj” drejtuar kryetarit të Bashkisë Krujë dhe Ministrisë së Arsimit dhe Sportit

  DEKLARATË E DEPUTETES SË PARTISË DEMOKRATIKE, ANDIA ULLIRI     Të nderuar qytetarë, Dorëzova sot në Kuvend Kërkesën për informacion për rindërtimin e Shkollës së Mesme të Bashkuar “Ramazan Karaj” drejtuar Kryetarit të Bashkisë Krujë dhe Ministrisë së Arsimit dhe Sportit. Prej 2 vitesh shkolla ...

Me Shume
Flutura Açka: Ne, Partia Demokratike, nuk do të bëjmë asnjë lëshim. Po, në jemi pro Amnistisë Penale, por jo amnistisë së zyrtarëve të korruptuar

Flutura Açka: Ne, Partia Demokratike, nuk do të bëjmë asnjë lëshim. Po, në jemi pro Amnistisë Penale, por jo amnistisë së zyrtarëve të korruptuar

  Reagimi i nënkryetares dhe deputetes së PD, Flutura Açka:   Çeçua ka të vjella   “Do të votohet si Çeçua!” Kështu flasin rëndom drejtuesit poliitikë të PS, njëjtë me sigurinë e Çiçikovit që i fut në thes shpirtërat e shitur.   Nëse ministri ynë është kaq ...

Me Shume
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11