Lajmet

Basha në Milot: PD mbështet SPAK për të çuar para drejtësisë të gjithë ata që kanë abuzuar me fondet publike të shqiptarëve

Basha në Milot: PD mbështet SPAK për të çuar para drejtësisë të gjithë ata që kanë abuzuar me fondet publike të shqiptarëve

Kryetari i PD Basha zhvilloi sot një takim me banorë të Milotit. Ne këtë takim Basha tha se “Shqipëria ka mundësinë për një ndryshim të vërtetë dhe kjo bëhet duke i dhënë fund pandëshkueshmërisë dhe duke vënë në jetë vetingun ...

Me Shume
PD, Merita Bakiu: Buxheti i qeverisë për vitin 2024, nuk është aspak një projekt buxhet për shqiptarët por një thes ku kjo qeveri e korruptuar fut duart dhe përdor për të vjedhur

PD, Merita Bakiu: Buxheti i qeverisë për vitin 2024, nuk është aspak një projekt buxhet për shqiptarët por një thes ku kjo qeveri e korruptuar fut duart dhe përdor për të vjedhur

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, DEPUTETJA DHE ANËTARJA E KRYESISË,  MERITA BAKIU   Qeveria po kalon këto ditë, midis rrëmujës dhe mjegullnajës, projektbuxhetin për vitin 2024. Në fakt ky nuk është aspak një projekt buxhet për shqiptarët por një thes ku kjo qeveri ...

Me Shume
Turi i takimeve në të gjithë Shqipërinë, kreu i PD Lulzim Basha ndalet sot në Kurbin

Turi i takimeve në të gjithë Shqipërinë, kreu i PD Lulzim Basha ndalet sot në Kurbin

Kryetari i PD, Lulzim Basha, vijoi edhe këtë javë të jetë pranë njerëzve në kuadër të turit të tij në të gjithë Shqipërinë. Basha do ta ndajë ditën e sotme me qytetarët e Kurbinit ku do të zhvillojë takime të shumta. Axhendën ...

Me Shume
Kryetari i PD, Lulzim Basha çon në Kuvend projektligjin për vetingun. Do hetohet pasuria dhe lidhjet me krimin e të gjithë politikanëve

Kryetari i PD, Lulzim Basha çon në Kuvend projektligjin për vetingun. Do hetohet pasuria dhe lidhjet me krimin e të gjithë politikanëve

Përmes një video live në Facebook, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, njoftoi se ka depozituar projektligjin për Vettingun në politikë. Sipas Bashës, dy janë parimet që zbatohen në këtë projektligj: i pari, ndiq paranë. Pra sipaa këtsaj nisme, paraja ...

Me Shume
Kreshnik Çollaku: Një opozitë që kacavirret nëpër dritaret e parlamentit, është ajo që i duhet Edi Ramës

Kreshnik Çollaku: Një opozitë që kacavirret nëpër dritaret e parlamentit, është ajo që i duhet Edi Ramës

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku, përmes një postimi në facebook ka reaguar për veprimet e sotme të deputetëve të Rithemelimit.

Çollaku shkruan se një opozitë që kacavirret nëpër dritaret e parlamentit, është opozita që i duhet Edi ...

Me Shume
Nënkryetarja e PD, Oriola Pampuri: Asnjë rritje për pensionet në buxhetin e ri! Më shumë se 1.75 miliardë lekë për vitin e ardhshëm do të shkojnë vetëm për koncesionin e sterilizimit

Nënkryetarja e PD, Oriola Pampuri: Asnjë rritje për pensionet në buxhetin e ri! Më shumë se 1.75 miliardë lekë për vitin e ardhshëm do të shkojnë vetëm për koncesionin e sterilizimit

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, NËNKRYETARJA E PD, ORJOLA PAMPURI   Projektbuxheti i vitit 2024 nuk sjell asnjë të re për dhe familjet shqiptare. Qeveria në projeksionin e saj, për vitin e ardhshëm pretendon një rritje ekonomike imagjinare, mes të ardhurave dhe shpenzimeve ...

Me Shume
Projektbuxheti 2024/ PD, Andia Ulliri: Miliona euro do të shpenzohen për pritje, përcjellje, zyra apo akomodime të qeveritarëve por aspak shqetësim për të rinjtë që po braktisin Shqipërinë

Projektbuxheti 2024/ PD, Andia Ulliri: Miliona euro do të shpenzohen për pritje, përcjellje, zyra apo akomodime të qeveritarëve por aspak shqetësim për të rinjtë që po braktisin Shqipërinë

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, DEPUTETJA DHE ANËTARJA E KRYESISË SË PD, ANDIA ULLIRI Përshëndetje të nderuar qytetarë! Projektbuxheti i vitit 2024 nuk ofron zgjidhje per situaten e veshtire te rinise shqiptare. Rinia eshte e keq paguar dhe e pamotivuar. Në një kohë kur shumica ...

Me Shume
“Ura të shembura, rrugë të shkatërruara, përmbytje të Tiranës”, reagon nënkryetarja e PD, Oriola Pampuri: Stuhia “Ciaran” zbuloi sërish paaftësinë e qeverisë për të menaxhuar emergjencat

“Ura të shembura, rrugë të shkatërruara, përmbytje të Tiranës”, reagon nënkryetarja e PD, Oriola Pampuri: Stuhia “Ciaran” zbuloi sërish paaftësinë e qeverisë për të menaxhuar emergjencat

 

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, NËNKRYETARJA ORJOLA PAMPURI

Siuata e rëndë e krijuar ne ne gjithe vendin per shkak te “Stuhisë Ciaran” zbuloi edhe një herë paaftësine e qeverisë për të menaxhuar emergjencat e krijuara prej fatkeqësive natyrore.

Me Shume

Denoncimi i nënkryetarit të PD, Kreshnik Çollaku: Abuzimet me fondet e “Rrugës së Arbrit” bën që aksi mos të përballoj as shirat!

Denoncimi i nënkryetarit të PD, Kreshnik Çollaku: Abuzimet me fondet e “Rrugës së Arbrit” bën që aksi mos të përballoj as shirat!

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku, ka denoncuar sërish sot “Rrugën e Arbrit” ku shprehet se cilësia e dobët e punimeve ka bërë që mos të përballoj edhe shirat e orëve të fundit.

Deputeti demokrat, gjithashtu zotohet se ...

Me Shume
FRPD nis punën për riformatimin e strukturave në të gjithë vendin

FRPD nis punën për riformatimin e strukturave në të gjithë vendin

Forumi Rinor i Partisë Demokratike, ka nisur punën për riformatimin e strukturave në të gjithë vendin, pjesë e ringritjes së PD.

Në këtë kuadër, nën drejtimin e Sekretarit për Rininë në PD, Blendi Sula, u zhvillua një takim ...

Me Shume
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20