Lajmet

Përmbytjet në kryeqytet, reagon këshilltarja e PD, Enriketa Papa: Bashkia Tiranë nuk ka një plan emergjencash. U kujtua të nxjerrë skuadrat e energjencës, pasi stuhia shkaktoi dëme të shumta

Përmbytjet në kryeqytet, reagon këshilltarja e PD, Enriketa Papa: Bashkia Tiranë nuk ka një plan emergjencash. U kujtua të nxjerrë skuadrat e energjencës, pasi stuhia shkaktoi dëme të shumta

Këshilltarja e Partisë Demokratike në Bashkinë e Tiranës, Enriketa Papa, ka reaguar për përmbytjet në disa zona të Tiranës nga shiu që ra sot.

Papa shprehet se Bashkia Tiranë u kujtua vetëm sot të nxjerrë skuadrat e energjencës, ...

Me Shume
Buxheti i shtetit 2024, buxheti i mjerimit të pensionistëve. Asnjë lek për rritjen e pensioneve!

Buxheti i shtetit 2024, buxheti i mjerimit të pensionistëve. Asnjë lek për rritjen e pensioneve!

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, SEKRETARI I GRUPIT PARLAMENTAR, DEPUTETI ARBI AGALLIU Pensionistët nuk do të kenë asnjë rritje të pensionit për vitin 2024. Pamundësia e tyre për të blerë produktet bazë të jetesës do të rritet edhe më tepër. Nëse do të marrim ...

Me Shume
Kreu i PD, Lulzim Basha, takim me aktor të rinj: I bindur se shumë shpejt do ta prezantojnë denjësisht Shqipërinë në arenën ndërkombëtare

Kreu i PD, Lulzim Basha, takim me aktor të rinj: I bindur se shumë shpejt do ta prezantojnë denjësisht Shqipërinë në arenën ndërkombëtare

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka konsumuar një kafe me disa aktor të rinj në Tiranë. Në një postim në Facebook, Basha shkruan se të rinjtë e talentuar po i sjellin publikut vepra kaq mbresëlënëse dhe shprehet i bindur ...

Me Shume
Buxheti i vitit 2024, Merita Bakiu: Arsimi ka pësuar përsëri ulje, qeveria ka para për të paguar për PPP-të korruptive

Buxheti i vitit 2024, Merita Bakiu: Arsimi ka pësuar përsëri ulje, qeveria ka para për të paguar për PPP-të korruptive

Deputetja e Partisë Demokratike, Merita Bakiu, ka reaguar në lidhje me projektbuxhetin e vitit 2024. Bakiu shprehet se buxheti reflekton në mënyrën më të plotë politikën domethënëse të një shteti, ndersa ky buxhet nuk është i tillë. Ajo më tej thotë ...

Me Shume
PD: Dënimi i McGonigal rrëzoi skenarin e sulmeve kundër Bashës dhe PD dhe nxorri zbuluar autorët e tyre.

PD: Dënimi i McGonigal rrëzoi skenarin e sulmeve kundër Bashës dhe PD dhe nxorri zbuluar autorët e tyre.

NJOFTIM PËR MEDIAN I PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË   Reagimi i zëdhëneses së PD Mirela Karabina:   Në disa media media është publikuar i deformuar sot një shkrim me disa të pavërteta të marra copy-paste nga vala e shpifjeve kundër PD dhe Lulzim Bashës. Fakti ...

Me Shume
Denoncimi i deputetit të PD, Arbi Agalliu: Mbetjet në Vlorë digjen në mes të qytetit dhe askush nuk mban përgjegjësi!

Denoncimi i deputetit të PD, Arbi Agalliu: Mbetjet në Vlorë digjen në mes të qytetit dhe askush nuk mban përgjegjësi!

Deputeti i Partisë Demokratike, Arbi Agalliu, ka denencuar sërish djegien e mbetjeve nga Bashkia e Vlorës.

Në një postim në Facebook, Agalliu ka shpërndarë disa foto nga tymi që ka mbuluar qytetin. Ai gjithashtu shorehet se se kjo ...

Me Shume
Buxheti 2024/ Sekretari i Grupit të PD, Arbi Agalliu: Qeveria ka ulur financimin për sektorë  jetik të ekonomisë dhe ka rritur shpenzimet e luksit

Buxheti 2024/ Sekretari i Grupit të PD, Arbi Agalliu: Qeveria ka ulur financimin për sektorë jetik të ekonomisë dhe ka rritur shpenzimet e luksit

DEKLARATA E PARTISË DEMOKRATIKE, SEKRETARI I GRUPIT TË PD, ARBI AGALLIU

Përshëndetje të nderuar qytetarë!

Ndodhemi gjatë muajve të cilëve po diskutohet buxheti apo projektbuxheti I vitit 2024. Një projektbuxhet të cilin qeveria deri më tani nuk ...

Me Shume
Basha me qytetarët: Ndëshkimi i korrupsionit në nivelet e larta, fillimi i ndryshimit të vërtetë për Shqipërinë

Basha me qytetarët: Ndëshkimi i korrupsionit në nivelet e larta, fillimi i ndryshimit të vërtetë për Shqipërinë

Pas një dite të gjetë takimesh në Fushë-Krujë, kryetari i PD, Lulzim Basha, zhvilloi një takim me qindra qytetarë të Njësisë Administrative 9 në Tiranë. Kreu demokrat bisedoi dhe ndau me banorët e kësaj njësie, vizionin që Partia Demokratike, për ...

Me Shume
Përplasjet në Kuvend/ Reagon nënkryetari i PD, Kreshnik Çollaku: Një opozitë që dhunon veten e saj dhe të tjerët, është ajo ç’ka i duhet Edi Ramës!

Përplasjet në Kuvend/ Reagon nënkryetari i PD, Kreshnik Çollaku: Një opozitë që dhunon veten e saj dhe të tjerët, është ajo ç’ka i duhet Edi Ramës!

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku, njëherësh edhe deputet i kësaj force politike, ka reaguar për përplasjen e ndodhur ditën e sotme mes deputetëve të Rithemelimit me ata të Partisë Socialiste.

Çollaku shprehet se një opozitë që dhunon ...

Me Shume
Kryetari i PD, Lulzim Basha vizitë më fermën e Agim Ajazit në Bubq, Fushë-Krujë

Kryetari i PD, Lulzim Basha vizitë më fermën e Agim Ajazit në Bubq, Fushë-Krujë

  Kënaqësi të takoja Agim Ajazin në fermën e tij në Grykën e Gurrës, Bubq - e të bisedoja me të mbi shqetësimet që ai dhe blegtorët e tjerë anembanë kanë në këto kohë të vështira për bujqësinë. Me keqardhje dëgjova atë ...

Me Shume
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21