Reagimi i këshilltares së PD në Bashkinë e Tiranës, Enriketa Papa:

 

Te gjitheve do ju vijë rradha. Do bini si gure dominoje. Aq shume ka qene makuteria e babzise per t’u perlyer me afera korruptive dhe lidhje kriminale, sa sot berthamat e kumbullave dhe dardhave te ngrena pas kraheve, do ju bien mbi koke.

Teksa vijonte mbledhja e Keshillit Bashkiak, kryebashkiaku lexon ne telefon lajmin e arrestimit nga SPAK per korrupsion, shkelje barazie ne tendera, shperdorim detyre te 9 “çunave dhe gocave punembaruar te bashkise” te perfshire ne Aferen 5D.

Ndaj shqiptaret kane besim te drejtesia e re, SPAK, GJKKO, BKH. Po realizojne ate, qe asnje institucion apo agjensi publike dhe e drejtesise nuk ka guxuar ta beje qe prej 1992.
Kushdo qe ciceron dhe bertet kundra SPAK eshte duke ju uleritur shqiptareve, qe te plluskojne ne ujrat e ndenjur dhe te qelbur te politikes se vjeter.