Category Archives: Lajmi fundit

18 Pri
0

Prononcim i Kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha para mediave për reformën territoriale

“Ne urojmë që konsensusi i cili u premtua dhe pastaj u kthye në një të paqenë, të kthehet dhe të jetë vlerë me të cilën i përvishemi një reforme, siç është reforma territoriale-administrative. Nuk është asnjëherë vonë për të reflektuar. ...

Read More
17 Pri
0

Basha pret Sequin: PD mbështetëse e palodhur e integrimit të Shqipërisë

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha priti në një takim lamtumire ambasadorin e Bashkimit Europian në Tiranë Ettore Sequi.

Read More
17 Pri
0

Berisha: Kemi fakte, Kryeministri dhe zëdhënësja ministre mashtrojnë qytetarët

Prononcimi i ish-kryeministrit Berisha jashtë sallës së Parlamentit

Read More
17 Pri
0

PD: Ministri ndërhyn në tenderin e ilaçeve për interesa klienteliste

Deputetja Vokshi denoncon modifikimin e kritereve të tenderit në kundërshtim me ligjin, çka i hap rrugën abuzimeve dhe kërcënon shëndetin publik.

Read More
17 Pri
0

Berisha denoncon në Parlament përdorimin e bazave ushtarake për trafik droge

Ndërhyrjet e ish-kryeministrit Berisha sot ne Parlament

Read More
16 Pri
0

PD: Rama dhe ministrat e tij i fshihen pyetjes për përdorimin e forcave të armatosura në trafikun e drogës.

Prononcim për mediat i ish-Ministrit të Mbrojtjes, Arben Imami: “Ne i përgjigjemi pyetjes; Jo, në kohën tonë nuk ka pasur asnjë informacion për përdorimin e insfrastrukturës ushtarake në trafikun e drogës” .  

Read More
16 Pri
0

Basha: Kryeministri nuk mund ti ikë pyetjes; a ke informacion për përdorimin e forcave të armatosura në trafikun e drogës?

Prononcim për mediat i Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas drekës me ambasadorët e Bashkimit Europian, SHBA dhe OSBE

Read More
16 Pri
0

Intervista e ish-kryeministrit Sali Berisha dhënë për ABCnews

Pyetje: Sot mbushen 15 vjet nga eksodi i kosovarëve, genocidi serb ndaj popullit të Kosovës, mikpritja e shqiptarëve, një histori që ndoshta nga ky moment ishte më e keqja e kosovarëve por filloi të përmirësohej më pas. Sot Kosova është ...

Read More
16 Pri
0

PD: Fabula me dosjet, Ministria e Drejtësisë tenton të largojë vëmendjen nga skandalet

Koordinatorja për mediat, Silvi Bardhi, dënon sajimin e historive të pavërteta, për të mbuluar skandalet qeveritare dhe dështimin e Ministrit për të proceduar gjyqtarët brenda afatit. Ministria e Drejtësisë po bën një përpjekje për të larguar vëmendjen nga dështimet qeveritare ...

Read More
16 Pri
0

PD: Ja si funksionin “rilindja” në Korçë

Zëdhënësja Vorpsi denoncon politikat e qeverisë që sollën vetëvrasjen e një nëne, dhe emërimin në postet kyçe të personave me precedentë penalë

Read More