Category Archives: Lajmi fundit

22 Pri
0

Basha: Nuk do ta lejojmë kapjen e shtetit dhe vendosjen e oligarkisë Rama-Meta

Basha: “Zgjedhësit tuaj ju kanë votuar për premtimet që keni dhënë. Nuk ju kanë votuar për të zhbërë demokracinë, për të uzurpuar institucionet e pavarura, për t’i shpallur luftë opozitës, për të lënë Shqipërinë prapa kohe e jashtë Europës”.

Read More
22 Pri
0

Vokshi: Ministri ndërhyrje skandaloze në tender, cënon sigurinë shëndetësore të qytetarëve.

Kryetarja e Komisionit parlamentar të Shëndetësisë dënon refuzimin e Ministrit për të dhënë shpjegime në kuvend dhe denoncon aferën në shërbim të klientelës qeveritare.

Read More
22 Pri
0

Paloka: Jemi pro-komisionit hetimor, por të hetojmë problemin jo denoncuesit

Kryetari i Grupit parlamentar të PD, publikon kërkesën për zgjerimin e objektit të hetimit të komisionit parlamentar, për përdorimin e mundshëm të infrastrukturës së forcave të armatosura nga narkotrafikantët.

Read More
21 Pri
0

PD: Rama-Meta, pretekste të reja për të bllokuar transparencën e trafikut të drogës

Zëdhënësja Vorpsi denoncon planin e mazhorancës për të mos dhënë llogari mbi informacionin për përdorimin e infrastrukturës së mbrojtjes nga narkotrafiku

Read More
21 Pri
0

Basha: Rama kërkon të hetojë lajmësin, jo trafikun e drogës

Mbledhja e grupit parlamentar/Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha denoncon prishjen Rezolutës së Integrimit nga dyshja Rama-Meta. “Në vend të Europës zgjodhën pushtetin oligarkik, në vend të statusit zgjodhën kapjen e institucioneve”. 

Read More
19 Pri
0

PD: Dënojmë kërcënimin ndaj gazetarit që publikoi mekanizmin e drogës

Partia Demokratike dënon kërcënimin e bërë sot ndaj gazetarit të Rilindjes Demokratike, Telnis Skuqi, menjëherë pas botimit të shkrimit investigativ në lidhje me magazinat e drogës dhe rrugët e transportit të saj në Kardhiq të Sarandës. Gazetari Skuqi ka zbuluar ...

Read More
19 Pri
0

Dyshja Rama-Meta, sulm të ri ndaj Presidentit për të ruajtur pasuritë e tyre

Partia Demokratike dënon sulmin e ri të dyshes Rama-Meta mbi institucionet e pavarura. Pasi uzurpuan në mënyrë të paligjshme kreun e ILDKP, tashmë po përpiqen ta legalizojnë këtë kapje politike të këtij institucioni, duke vënë tërësish nën kontroll procedurën e ...

Read More
19 Pri
0

Ish kryeministri Berisha priti ambasadorin e BE-së në Tiranë, z. Ettore Sequi, në një takim lamtumire në mbyllje te detyrës së tij në Shqipëri.

Z. Berisha i shprehu Ambasadorit Sequi falenderimet për dedikimin e tij personal në suksesin e asistencës që Delegacion i BE-së i ka dhënë Shqipërisë në përmbushjen e prioriteteve të vendosura nga Komisioni si dhe i uroi atij suksese në detyrën ...

Read More
18 Pri
0

Basha: Qeveria pranoi se ka informacion, Kodheli të përgjigjet në komisionin e sigurisë

Sot, 8 ditë pasi Partia Demokratike ju drejtua publikisht qeverisë, nëse ka informacion në lidhje me përdorimin e mundshëm të bazave të ushtrisë në trafikun e drogës, pozita e Kryeministrit dhe Ministres të Mbrojtjes është përkeqësuar edhe më shumë para ...

Read More
18 Pri
0

PD: Rama dhe Meta nuk kanë vullnet për deklaratën e përbashkët me opozitën

Deputeti Bumçi denoncon hiletë e mazhorancës dhe mungesën e vullnetit të tyre për të bashkëpunuar për integrimin europian

Read More