Category Archives: Lajmi fundit

19 Qer
0

Deklaratë e Kryetarit të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Edi Paloka

Jam këtu për të shpallur vendimin e Partisë Demokratike dhe grupit parlamentar, për bojkot të Kuvendit, deri në një njoftim të dytë, në shenjë proteste ndaj aktit të sotëm të përjashtimit të Sali Berishës.

Read More
19 Qer
0

Basha: Demokratët e 90’ dhe të 2014, ringritën besimin tek PD

Kryetari i PD, Lulzim Basha merr pjesë në Kuvendin  Zgjedhor të degës së Peqinit 

Read More
18 Qer
0

PD: A do tu tregojë Rama gjermanëve se po qeveris me të inkriminuar?

Deklaratë e zëdhënëses Vorpsi

Read More
18 Qer
0

PD: Mazhoranca refuzon vendimin e Gjykatës Kushtetuese, thellon paligjshmërinë

Deputeti demokrat, Halimi i kërkon Kryetarit të Kuvendit të fusë menjëherë në rendin e ditës kërkesën për ngritjen e komisionit hetimor për serverin e tatimeve

Read More
18 Qer
0

Basha: Anëtarët e PD, kanë sjellë në krye energji të reja, frymëzime të reja

Kryetari i PD, Lulzim Basha merr pjesë në Kuvendet Zgjedhore të degës së Hasit dhe Tropojës. 

Read More
17 Qer
0

Paloka: Rama është dhunues sistematik i medias, ne e kemi dënuar sulmin

Deklaratë e Kryetarit të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike

Read More
17 Qer
0

Basha: Shqipëria i ka plotësuar kriteret për statusin, qeveria punon në kundërshtim me kriteret e Kopenhagenit

Kryetari i Partisë Demokratike pret delegacionin e qeverisë austriake kryesuar nga Ministri i Jashtëm, Sebastian Kurz.

Read More
17 Qer
0

Bylykbashi: Mazhoranca, tentativë të re për të penguar transparencën

Deputeti demokrat kërkon që Kuvendi të zbatojë menjëherë vendimin e Gjykatës Kushtetuese për ngritjen e komisionit hetimor për skandalin e vjedhjes së të dhënave tatimore

Read More
17 Qer
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Partia Demokratike është dhe mbetet, mbështet dhe do të mbështesë çdo vendim dhe aksion kundër narko-trafikut. Ne mbështesim forcat e policisë në aksionet e tyre, sikundër u bëjmë thirrje qytetarëve të distancohen nga elementët me precedentë kriminalë.

Read More
16 Qer
0

Basha: E papranueshme pseudoreforma territoriale e qeverisë

Mesazhi i Kryetarit të Partisë Demokratike në mbledhjen e grupit parlamentar/Opozita bashkë me qytetarët, në këmbë kundër rikthimit të ndarjes së para vitit 1990

Read More