Category Archives: Lajmi fundit

22 May
0

Fjala e deputetit të PD Eduard Halimi në Kuvend

Zoti kryetar,  Droga dhe narkotrafiku ka mberthyer vendin dhe eshte duke u kthyer ne nje fenomen jashtezakonisht shqetesues per Shqiperine‎. Ajo ka pushtuar sot token, deti dhe ka arritur kulmin e vet, ajrin sic u faktua edhe nga ngjarja e ...

Me Shume
22 May
0

Basha: Duam integrimin e Shqipërisë në BE, jo kthimin në oaz të narkotrafikut

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha takohet me Drejtorin e Përgjithshëm të Zgjerimit në Komisionin Europian, Danielsson

Me Shume
22 May
0

Basha nga Vlora: Një popull në këmbë kundër drogës, Rama në shtëpi

Kryetari i PD Lulzim Basha fton nga Vlora qytetarët shqiptarë të bashkohen ditën e premte për të protestuar kundër drogës.

Me Shume
21 May
0

Basha: Të premten, bashkë në këmbë, kundër drogës

Kryetari i Partisë Demokratike fton nga Lezha të gjithë qytetarët të protestojnë ndaj rrezikut të drogës e të kërkojnë largimin e përgjegjësit Edi Rama

Me Shume
20 May
0

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti Presidentin e Austrisë, z.Heinz Fischer

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, priti sot Presidentin e Austrisë, Heinz Fischer, në një takim të përzemërt ku u diskutua për marrëdhëniet e shkëlqyera e historike mes dy vendeve dhe për të ardhmen europiane të Shqipërisë.

Me Shume
20 May
0

Basha: Opozita dhe qytetarët, aleancë kombëtare kundër drogës

Prononcim i Kryetarit të Partisë Demokratike, pas takimit me partitë aleate

Me Shume
20 May
0

PD: Rama bën drejtor të tatimeve, të dënuarin për vjedhje

Koordinatorja për mediat, Silvi Bardhi, denoncon vendosjen ne zyrën më të rëndësishme të Sarandës të personit të akuzuar dhe të dënuar për vjedhjen e spitalit anglez

Me Shume
19 May
0

PD: Drogë shqiptare kudo në Europë, qeveria sulmon opozitën

Deklaratë e deputetes së PD-së, Voltana Ademi për sulmet e qeverisë ndaj opozitës

Me Shume
19 May
0

Basha: Një popull në këmbë kundër drogës, Rama në shtëpi

Mbledhja e Grupit Parlamentar/ Thirrja e Kryetarit të Partisë Demokratike drejtuar qytetarëve për të dhënë të premten në orën 11 para Kryeministrisë, mesazhin kundër kapjes së vendit nga karteli i drogës

Me Shume
18 May
0

Lideri i opozitës Lulzim Basha nisi nga Lushnja takimet me qytetarët me sloganin “Një popull në këmbë, kundër drogës, Rama në shtëpi”.

Zoti Basha ka theksuar se çdo qytetar shqiptar është sot i kërcënuar nga karteli i drogës me mbrojtje qeveritare.  Kryetari i demokratëve shprehu shqetësimin për përfshirjen çdo ditë të rinisë në trafikun e drogës, duke e parë atë si mundësi  ...

Me Shume