Category Archives: Lajmi fundit

29 Pri
0

PD: Bie mashtrimi i Ramës për legalizim falas, çdo vit qytetarët do të paguajnë 1.3 miliardë lekë

Deputeti Bumçi denoncon projektin e Kryeministrit që penalizon ata që kanë investuar kursimet e jetës, dhe favorizon klientelën e tij të ndërtimit.

Read More
29 Pri
0

PD: I dënuari për ryshfet në provime, emërohet nga rilindja mësues gjimnazi

Zëdhënësja Vorpsi denoncon hapat mbrapa në arsimin publik.

Read More
28 Pri
0

PD: Heshtja e Ramës për goditjen e fëmijëve të Fatbardh Plakut, e bën atë fajtor

Deputeti Kruja, dënon mosreagimin e Kryeministrit dhe kërkon nga Policia e Shtetit zbardhjen e menjëhershme të aktit terrorist.

Read More
28 Pri
0

Basha: Rama dështim me të ardhurat, ekonomia në krizë

Kryetari i Partisë Demokratike angazhohet për hetimin në rrugë parlamentare të trafikut të drogës, dhe i bën analizë të gjithë treguesve të përkeqësuar të ekonomisë shqiptare.

Read More
28 Pri
0

Basha: Rama dështim me të ardhurat, ekonomia në krizë

Të nderuar deputetë, Gjatë dy javëve të fundit grupi ynë Parlamentar dhe opozitarizmi  në tëresi, ashtu sikurse edhe vëmendja e opinionit publik, u fokusuan në shpërthimin e skandalit të trafikut  të drogës nga  ajri, nga toka dhe deti. Beteja jonë ...

Read More
27 Pri
0

Basha: Shqipëria dhe Greqia, potenciale për të thelluar më tej bashkëpunimin

Kryetari i Partisë Demokratike pret Kryetarin e Parlamentit Grek, Vangelis Meimarakis.

Read More
27 Pri
0

PD: Shëndetësia e rilindjes me nepotizëm dhe mjekë të dënuar për abuzim

Zëdhënësja Vorpsi denoncon shkeljet me emërimet në sistemin shëndetësor. 

Read More
26 Pri
0

PD: Dëshmitë tronditëse për trafikun e drogës vënë nën akuzë dyshen Rama-Meta

Deklaratë e zëdhënëses Vorpsi pas fakteve të reja për trafikun e drogës me avionë në Lushnje, Gjadër, Kardhiq, etj

Read More
25 Pri
0

Basha: Fitore e betejës së opozitës për transparencë

Kryetari i Partisë Demokratike vlerëson hapat e arritur në drejtim të zbardhjes së ngjarjes dhe nisjen e hetimit parlamentar për përdorimin e aseteve të ushtrisë nga narkotrafikantët. Basha paralajmëron dyshen Rama-Meta se rendja drejt reformës territoriale pa opozitën, dhe kapja ...

Read More
24 Pri
0

Diskutimet e plota të ish-Kryeministrit Sali Berisha në Kuvend

“Debatojmë sot për njërin prej zhvillimeve më tronditëse në historinë 23 vjeçare të Shqipërisë, pushtimin e këtij vendi nga droga dhe trafiqet”.

Read More