Category Archives: Lajmi fundit

03 Maj
0

PD: Me Edi Ramën, vendet e punës për ish-të dënuarit

Zëdhënësja Vorpsi denoncon emërimin në krye të drejtorisë rajonale të transportit në Berat, të dënuarit për korrupsion.

Read More
02 Maj
0

Paloka: Mazhoranca kërkon të shmangë hetimin për trafikun e drogës

Prononcim për mediat i kryetarit të grupit parlamentar demokrat

Read More
02 Maj
0

PD: Përkeqësimi i lirisë së medias, Rama imponohet si kryeredaktor i gazetave dhe televizioneve

Deklaratë e deputetit Boçi, për raportin e Freedom House ku Shqipëria humb dy pikë në vlerësimin për lirinë e medias

Read More
02 Maj
0

PD: Rama fut në dorë shërbimin inteligjent dhe gradat e ushtrisë, për interesa politike

Nënkryetari i komisionit të Sigurisë, Flamur Noka, denoncon nismat antikushtetuese të Kryeministrit, që politizojnë ushtrinë dhe zhveshin Presidentin nga kompetencat e tij ligjore.

Read More
01 Maj
0

PD: Panairi i Ramës nuk e mbulon dot 1 majin më të vështirë për shqiptarët.

Deputetja Bregu denoncon dhunën e gardës ndaj protestueseve në aktivitetin qeveritar, dhe dhunën e retorikës boshe të Kryeministrit që nuk krijon asnjë vend të ri pune.

Read More
01 Maj
0

PD e Korçës: Veliaj shpif, qeveria e çoi Brunildën në vetëvrasje

Duke marrë shkas nga deklaratat e njëpasnjëshme të Ministrit Veliaj, lidhur me rastin tragjik të ndarjes nga jeta të znj. Brunilda Meka, Dega e Partisë Demokratike Korçë i bën thirrje Ministrit të ndalë rrevanshin e shpifjeve para fakteve të pamohueshme.

Read More
30 Pri
0

PD: Ligji i xhunglës, shefi i INUK i merr pronën qytetarit

Deputeti Kruja denoncon rastin flagrant të zaptimit të parcelës së qytetarit, nga përfaqësuesi i shtetit.

Read More
30 Pri
0

Basha: Në themel të përkeqësimit të ekonomisë shqiptare qëndrojnë paaftësia, arbitrariteti, evazioni dhe korrupsioni qeveritar

Kryetari i Partisë Demokratike pret në takime të veçanta përfaqësuesit e Bankës Botërore dhe të Fondit Monetar Ndërkombëtar.

Read More
29 Pri
0

Basha-Leko: Integrimi Europian, e ardhmja e Ballkanit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti sot në takim Kryetarin e Parlamentit të Kroacisë, Josip Leko.

Read More
29 Pri
0

PD: Historia e Ramës me legalizimet, mashtrim, abuzim, shkelje ligji

Zëdhënësja Vorpsi denoncon projektin e Ramës që do t’u kushtojë më shumë qytetarëve, dhe përpjekjet e tij për të zbukuruar gënjeshtrën elektorale.

Read More