Tags: "Partia Demokratike"

06 Nov
0

Kryetari i PD, Lulzim Basha çon në Kuvend projektligjin për vetingun. Do hetohet pasuria dhe lidhjet me krimin e të gjithë politikanëve

Përmes një video live në Facebook, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, njoftoi se ka depozituar projektligjin për Vettingun në politikë. Sipas Bashës, dy janë parimet që zbatohen në këtë projektligj: i pari, ndiq paranë. Pra sipaa këtsaj nisme, paraja ...

Me Shume
06 Nov
0

Kreshnik Çollaku: Një opozitë që kacavirret nëpër dritaret e parlamentit, është ajo që i duhet Edi Ramës

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku, përmes një postimi në facebook ka reaguar për veprimet e sotme të deputetëve të Rithemelimit. Çollaku shkruan se një opozitë që kacavirret nëpër dritaret e parlamentit, është opozita që i duhet Edi Ramës. Ai ...

Me Shume
05 Nov
0

Projektbuxheti 2024/ PD, Andia Ulliri: Miliona euro do të shpenzohen për pritje, përcjellje, zyra apo akomodime të qeveritarëve por aspak shqetësim për të rinjtë që po braktisin Shqipërinë

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, DEPUTETJA DHE ANËTARJA E KRYESISË SË PD, ANDIA ULLIRI Përshëndetje të nderuar qytetarë! Projektbuxheti i vitit 2024 nuk ofron zgjidhje per situaten e veshtire te rinise shqiptare. Rinia eshte e keq paguar dhe e pamotivuar. Në ...

Me Shume
04 Nov
0

“Ura të shembura, rrugë të shkatërruara, përmbytje të Tiranës”, reagon nënkryetarja e PD, Oriola Pampuri: Stuhia “Ciaran” zbuloi sërish paaftësinë e qeverisë për të menaxhuar emergjencat

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, NËNKRYETARJA ORJOLA PAMPURI Siuata e rëndë e krijuar ne ne gjithe vendin per shkak te “Stuhisë Ciaran” zbuloi edhe një herë paaftësine e qeverisë për të menaxhuar emergjencat e krijuara prej fatkeqësive natyrore. Mekanizmat institucionalë ...

Me Shume
02 Nov
0

Kreu i PD, Lulzim Basha, takim me aktor të rinj: I bindur se shumë shpejt do ta prezantojnë denjësisht Shqipërinë në arenën ndërkombëtare

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka konsumuar një kafe me disa aktor të rinj në Tiranë. Në një postim në Facebook, Basha shkruan se të rinjtë e talentuar po i sjellin publikut vepra kaq mbresëlënëse dhe shprehet i bindur ...

Me Shume
02 Nov
0

PD: Dënimi i McGonigal rrëzoi skenarin e sulmeve kundër Bashës dhe PD dhe nxorri zbuluar autorët e tyre.

NJOFTIM PËR MEDIAN I PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË   Reagimi i zëdhëneses së PD Mirela Karabina:   Në disa media media është publikuar i deformuar sot një shkrim me disa të pavërteta të marra copy-paste nga vala e shpifjeve kundër ...

Me Shume
30 Oct
0

Basha me qytetarët: Ndëshkimi i korrupsionit në nivelet e larta, fillimi i ndryshimit të vërtetë për Shqipërinë

Pas një dite të gjetë takimesh në Fushë-Krujë, kryetari i PD, Lulzim Basha, zhvilloi një takim me qindra qytetarë të Njësisë Administrative 9 në Tiranë. Kreu demokrat bisedoi dhe ndau me banorët e kësaj njësie, vizionin që Partia Demokratike, për ...

Me Shume
29 Oct
0

Pampuri: Qeveria braktis qytetarët, ulen shpenzimet buxhetore për investime deri në 50% në shëndetësi dhe mbrotje sociale

  Reagimi i nënkryetares dhe deputetes së PD, Oriola Pampuri: Akti Normativ i Qeverisë miratuar më 18.10.2023 “PËR DISA SHTESA DHE NDRYSHIME NË LIGJIN NR.84/2022, “PËR BUXHETIN E VITIT 2023”” parashikon një ulje drastike i shpenzimeve për investime në sektorin ...

Me Shume
29 Oct
0

Kryetari i PD, Lulzim Basha, poston videon nga Kopliku: Anembanë Shqipërisë, me njerëzit dhe për njerëzit, kjo është detyra jonë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është ndalur ditëne sotme në Koplik, për tëzhvilluar takime me qytetarë dhe biznese. Në videon që ka shpërndarë në Facebook, Basha shkruam se një parti detyra e PD është që t’u shërbejë qytetarëve, t’i ...

Me Shume
28 Oct
0

Basha shpërndan videon me momente nga takimet të ditës së sotme në njësinë nr 7, në Tiranë

Kreu i PD, Lulzim Basha, ka shpërndarë një video në Facebook, me momente nga takimet që pati ditën e sotme në njësinë nr 7 në Tiranë. Basha gjithashtu njofton se turi i takimeve nesër do të ndalet në Malësinë e ...

Me Shume