Tags: "Partia Demokratike"

02 Sep
0

Presidenti i Institutit Ndërkombëtar Republikan uron Lulzim Bashen për rizgjedhjen në krye te PD-së, Tuining: IRI është i gatshëm t’ju ndihmojë për organizimin e partisë për t’i dhënë zgjidhje problemeve të shqiptarëve

Presidenti i IRI, TUINING: Shqipëria përballet sot me çështje që kërcënojnë demokracinë dhe integrimin Europian, duke përfshirë këtu korrupsionin, migracionin pasigurinë ekonomike, dhe influencën e aktorëve të huaj… I nderuar kryetari Basha: Po ju shkruaj t’ju uroj për rizgjedhjen tuaj ...

Me Shume
02 Sep
0

PARTIA REPUBLIKANE e SHBA dhe IDU përshëndet kryetarin e PD Lulzim Basha, NRC: Urimet e përzemërta për rikonfirmimin tuaj si Kryetar i Partisë Demokratike të Shqipërisë!

I nderuar kryetari Basha, Përshëndetje nga Washingtoni, nga koleget dhe miqte tuaj ne Komitetin Kombëtar Republikan! Pas takimit të përzemërt me kryetaren e Komitetit Kombëtar Republikan Ronna McDaniel, në dhjetor gjatë Samitit vjetor të Unionit Ndërkomëtar Demokrat (IDU); Në emrin ...

Me Shume
30 Aug
0

PD zbulon vendin ku do të mbahet Kuvendi Kombëtar

Të shtunën, 2 shtator, ora 10:00 në Pallatin e Sportit “Asllan Rusi”, mblidhet Kuvendi Kombëtar i Partisë Demokratike. Në një moment vendimtar për të ardhmen e vendit, ne zgjedhim reformimin dhe modernizimin e forcës sonë politike, për t’ju përgjigjur sfidave ...

Me Shume
21 Aug
0

“Vendimi i Celibashit është kundër PD”, Karabina: Komisioneri është në shërbim të oligarkisë politike

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, ZËDHËNËSJA MIRELA KARABINA Komisioneri Celibashi, edhe njëherë si në zgjedhjet lokale të 14 majit, ka marrë një vendim politik kundër Partisë Demokratike dhe në shërbim të oligarkisë politike, duke emëruar Partinë e Lirisë si ...

Me Shume
20 Aug
0

Vendimi “emocional” i Komisionerit, PD: Celibashi bën shërbimin e radhës ndaj oligarkisë politike

Deklarata e Partisë Demokratike për vendimin e Komisionerit Shtetëror të Zgjedhjeve: Vendimi “emocional” i Komisionerit kundër Partisë Demokratike Partia Demokratike Dega Kukës është në procesin e përzgjedhjes së një kandidati dinjitoz gjithëpërfshirës për t’i kthyer dinjitetin Bashkisë së Kukësit të ...

Me Shume
19 Aug
0

Këshilltari ligjor i PD: Tentativa e Celibashit synon transferimin e votave të demokratëve te PL

DEKLARATË E KËSHILLTARIT LIGJOR TË PD, REZART KTHUPI Tentativa e sotme e Zotit Celibashi është tentative e radhës, pas atyre te zgjedhjeve të 14 majit, për zbatimin e projektit politik të Sali Berishës, që synon trasnferimin e votave të demokrateve ...

Me Shume
18 Aug
0

Arrestimet për koncesionin e sterilizimit, PD: Publiku po sheh qartë se korrupsioni dhe shpërdorimi i fondeve publikë është kthyer në një fenomen të qeverisë Rama

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, ZËDHËNËSJA MIRELA KARABINA Struktura e Posaçme Antikorrupsion ditën e djeshme lëshoi 8 urdhër – arreste për politikanë dhe zyrtarë të lartë të përfshirë në korrupsion me akuzën: shpërdorim detyre, falsifikim dokumentacioni dhe mashtrim, veprime ...

Me Shume
17 Aug
0

“Disa nuk donin të dëgjonin”, Hasa: Lulzim Basha denonconte që para 7 vitesh koncesionet e qeverisë

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Endri Hasa, në një postim në Facebook, ma risjell në kujtesë denoncimet e para 7 viteve të kryetarit të PD Lulzim Basha për koncesionet e qeverisë ku një prej tyre ishte dhe ai i ...

Me Shume
16 Aug
0

Jorida Tabaku përshëndet qëndrimin për zgjedhjet në Kukës: Të kërkosh që opozita të jetë e bashkuar nuk të bën as të shitur dhe as të blerë, por të përgjegjshëm ndaj qytetarëve

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka reaguar pas deklaratës së PD në Kukës, e cila bën thirrje për një kandidat të së djathtës në zgjedhjet e parakohshme për bashkinë Kukës. Në një postim në Facebook, deputetja demokrate thotë se ...

Me Shume