Tags: "Partia Demokratike"

09 Sep
0

Zgjidhen forumet e larta drejtuese në Partinë Demokratike

Me Shume
09 Sep
0

Basha përkujton Kryengritjen e Postribës: Lëvizja e parë anti-komuniste në Shqipëri që na udhëheq për t’u përballur me padrejtësitë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka kujtuar ditën e sotme lëvizjen e parë anti-komuniste në Shqipëri, në kohën kur ajo sapo ishte vendosur nën regjimin komunist. Në një postim në Facebook, Basha shprehet i përulur para atdhedashësve të cilët ...

Me Shume
09 Sep
0

Basha: Përballja me korrupsionin, prioritet imediat. Do kërkojmë ngritjen e komisioneve hetimore për abuzimin me fondet IPARD dhe inestitorët strategjik

Makiazhet që i bëhen qeverisë së Edi Ramës nuk e fshehin dot të vërtetën që sot shqiptarët kanë një qeverisje të korruptuar e që shpërdoron taksat e tyre. Kjo keqbërje cdo ditë e më shumë po kap për fyti ekonominë ...

Me Shume
09 Sep
0

Basha: Është hera e fundit që PD nuk ka kandidat për zgjedhjet

Dëshmi e kostove që ngjarjet brenda nesh kanë prodhuar, janë edhe zgjedhjet e Kukësit. Ne respektuam vullnetin e Degës së Kukësit për të mos nxjerrë kandidat, sepse është dhe përgjegjësia jonë, e të gjithëve bashkë, që për një kohë të ...

Me Shume
09 Sep
0

Basha: Të japim prova se ua kemi lënë të tjerëve luftën për karrige. Prioriteti ynë mirëqenia e familjeve shqiptare

Për shkak të rraskapitjes në beteja të brendshme, nuk u kushtuam vëmendje të mjaftueshme qytetarëve. Për fëmijët e shqiptarëve dhe mirë-arsimimin e tyre. Për nxjerrjen nga kolapsi të shëndetësisë. Për të krijuar kushtet që qytetarët të kenë punësim, paga më ...

Me Shume
09 Sep
0

Basha: Për të ndërtuar të ardhmen ne duhet të rindërtojmë partinë tone. Njerëzit kanë nevojë urgjente që opozita të kujdeset për shqetësimet e tyre

Sot formatojmë forumet statutore të partisë. Secili që bëhet pjesë e forumeve të përtërira të partisë duhet ta shohë këtë si një mundësi dhe njëherësh si një sprovë të angazhimit, si test të vizionit se si duhet që ta drejtojmë ...

Me Shume
09 Sep
0

“Kur zhurma e përplasjes bëhet më e fortë se zëri i arsyes, të gjithë humbasim” Basha: Sot formatojmë forumet, një hov i ri për të qenë alternativë

Sot nis formatimi i forumeve statutore të partisë, duke i dhënë një hov të ri aksionit tonë politik, që për shumë gjatë u larga nga detyra jonë parësore, ajo e të qenurit në shërbim qytetarëve, të Shqipërisë e të demokratëve. ...

Me Shume
08 Sep
0

Deklarata e Partisë Demokratike Dega Kukës

Partia Demokratike dega Kukës ka deklaruar se nuk do të dalë me një kandidat për zgjedhjet e pjesshme të 24 shtatorit. Në një deklaratë, PD dega Kukës thekson se duke ndjekur zhvillimet e fundit brenda demokratëve thotë se ‘nuk do ...

Me Shume
05 Sep
0

Ndryshimi i qëndrimit të disa deputetëve të PD, Agalliu: Dikur u akuzuan me njëri tjetrin si vrasës, sot ulen përball njëri tjetrit dhe bënë sikur nuk ka ndodhur asgjë

Deputeti i Partisë Demokratike, Arbi Agalliu, ka komentuar ndryshimin e qëndrimit të disa deputetëve të PD në lidhje me Sali Berishën. Me anë të një postimi në Facebook, Agalliu shkruan se deri dje ishin të vendosur për të mbështetur qendrimet ...

Me Shume
05 Sep
0

“Udha e mbarë u qoftë në bunkerin anti-amerikan”, Basha në mbledhjen e Kolegjit të Kryetarëve: S’lejoj askënd të çojë demokratët në hullinë e non-gratave

Në mbledhjen e Kolegjit të Kryetarëve, Lulzim Basha u shpreh se beteja e vërtetë për ta është për njerëzit dhe se nuk duhet të humbin kohë duke u marrë me problemet e opozitës. Basha deklaroi më tej se nuk do ...

Me Shume