Tags: "Partia Demokratike"

11 Oct
0

Denoncimi i PD: Skema me PPP e Erion Veliajt për ndërtimin e shkollave ka dështuar

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Mirela Karabina, në një deklaratë për mediat shprehet se skema me PPP e, Erion Veliaj, ka dështuar. Karabina thotë se edhe pse Bashkia e Tiranës mblodhi gati 45 milionë euro, rezulton se ka dështuar që të ...

Me Shume
10 Oct
0

Nënkryetari i PD i përgjigjet Bardhit e Berishës: Halli i madh i ka bërë të lëpijnë atë çfarë kanë pështyrë deri më sot

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Roland Bejko i është përgjigjur deklaratave të Sali Berishës dhe Gazment Bardhit ndërsa thotë se aleanca e kullave dhe non grata nuk fshihet dot pas llumit dhe shpifjeve. Bejko shprehet se 14 maji dhe zgjedhjet e ...

Me Shume
10 Oct
0

“Oportunizmi i turpshëm i Bardhit”/ Karabina: Nuk ka parime, bashkëpunon me non gratën për përfitime

Zëdhënesia e PD, Mirela Karabina, ka reaguar pas deklaratave të Berishës dhe Bardhit nga selia e Kuvendit. Përmes Facebook, ajo deklaron se oportunizmi i Gazment Bardhit është i turpshëm dhe nuk ka lidhje me parimet. Në reagim bashkëlidhet një video ...

Me Shume
09 Oct
0

Pse studentët e Degës së Mjekësisë bojkotojnë auditorët?

Nga nënkryetarja dhe deputetja e PD, Flutura Açka   Protesta e studentëve të Degës së Mjekësisë ishte e paralajmëruar dhe e pritur, pasi qëndrimin e tyre ndaj iniciativave ligjore për “detyrimin” me ligj të shërbimit në vend pas studimeve universitare, ...

Me Shume
09 Oct
0

Denoncimi i PD: Shqipëria në tre vendet me naftën më të shtrenjtë në Europë! Taksat e qeverisë e bëjnë çmimin më të shtrenjtë

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Mirela Karabina dhe inxhinieri Azmer Duleviç në një deklaratë për mediat shprehen se qytetarët shqiptarë paguajnë 7 taksa për çdo litër karburant, nivel rekord krahasuar me vende të tjera në botë. Karabina tha se Shqipëria renditet ...

Me Shume
09 Oct
0

Basha rikonfirmon nismën e PD: Amendamenti për heqjen e imunitetit të deputetëve do të dorëzohet brenda muajit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha,  me një postim në Facebook, ka konfirmuar nismën e paralajmëruar një ditë më parë nga PD, për të hequr imunitetin të deputetëve para ndjekjeve penale nga SPAK-u. Basha tha se brenda muajit amendamenti për ...

Me Shume
08 Oct
0

Fjala e plotë e kryetarit të PD, Lulzim Basha, në prezantimin e propozimeve për Reformën Zgjedhore dhe Ndryshimeve Kushtetuese në Fier

Dita e sotme ka qenë një ditë jashtëzaknisht produktive, në optikën time, kemi nisur me një takim motivues, frymëzues do të thoja me rininë e qytetit të Fierit. Me rininë e cila lëkundet mes dilemave dhe shpresave, mes halleve dhe ...

Me Shume
08 Oct
0

“Telenovela ka marrë fund”/ Basha: Falë demokratëve PD dhe organet e saj drejtuese, tani degët e kanë vetëm një funksion: të jenë në dispozicion të njerëzve.

Pjesë nga fjala e kreut të PD, Lulzim Basha, gjatë prezantimit të Reformës Zgjedhore dhe ndryshimet kushtetuese në qytetin e Fierit:   Të dashur miq, teatri politik i përditshëm, telenovela që keni dy vite që e shikoni pa ndërprerje, vazhdon ...

Me Shume
08 Oct
0

“Ndryshim i 2008-ës shkatërroi institucionin e Presidentit të Republikës”/Basha: Një President i zgjedhur nga populli garanton balancën dhe kontrollin e institucioneve.

Pjesë nga fjala e kreut të PD, Lulzim Basha, gjatë prezantimit të Reformës Zgjedhore dhe ndryshimet kushtetuese në qytetin e Fierit:   Me lejen tuaj, dua të trajtoj fare shkurtimisht disa çështje që nuk kanë të bëjnë vetvetiu me reformën ...

Me Shume
03 Oct
0

Kryetari i PD, Lulzim Basha u takua sot me banorë dhe sipërmarrës në Njësinë Administrative 11 në Tiranë

“Në Shqipëri, rreth 44% e popullsisë është në kufinjt e varfërisë, përqindja më e lartë në BE dhe në rajon. Varfëria mbetet një realitet i dhimbshëm për një pjesë të konsiderueshme të Shqipërisë ku shumica e vendeve të punës në ...

Me Shume