Tags: "Enriketa Papa"

08 Feb
0

Këshilltarët e PD në bashkinë Tiranë, padi për 2 vendime të Këshillit Bashkiak, Enriketa Papa: Të kthehen për votim dy vendimet për buxhetin dhe PBA

    Reagimi i këshilltarëve të PD në bashkinë e Tiranës:   Sot ne emer te keshilltareve bashkiake te Partise Demokratike, dorezova ne Gjykaten Administrative nje kerkese padi, per te shfuqizuar dhe rikthyer dhe njehere per rishqyrtim ne Keshill, te ...

Me Shume
31 Jan
0

Reagimi i këshilltares, Enriketa Papa: I njëjti skenar si në parlament edhe në këshillin bashkiak të Tianës. Mazhoranca voton çdo projekt që i vjen nga kryebashkiaku, ndërsa Foltorja vijon revolucionin

    REAGIMI I KRYETARES SË GRUPIT TË KËSHILLTARËVE TË PD NË BASHKINË TIRANË, ENRIKETA PAPA     I njejti skenar si ne parlament, tashme eshte spostuar dhe ne Keshillin Bashkiak Tirane, ku mazhoranca voton cdo projekt qe i vjen ...

Me Shume
26 Jan
0

Kryetarja e grupit të Këshilltarëve të PD në bashkinë Tiranë, Enriketa Papa: Pikepyetje mbi arsyen e prishjes së ndërtesës së ish-kinema Dajtit

  DENONCIMI I KRYETARES SË GRUPIT TË KËSHILLTARËVE TË PD NË BASHKINË TIRANË, ENRIKETA PAPA   Ne mbledhjen e javes qe vjen te Keshillit Bashkiak te Tiranes, do te diskutohet/vendoset per shembjen e „Qendres Ten“, ish kinema Dajti, ne Rrugen ...

Me Shume
17 Jan
0

Sulmin verbal ndaj Flutura Açkës/ Anëtarja e Kryesisë, Enriketa Papa: Sjellja e turpshme dhe e dhunshme e dy deputetëve burra ndaj deputeteve, nuk duhet të tolerohet

  REAGIMI ANËTARES SË KRYESISË SË PD, ENRIKETA PAPA, PËR SULMIN VERBAL NDAJ FLUTURA AÇKËS   Bullizmi i sotem ne Komisionin e edukimit, ne parlament, per te shuar zerat e grave deputete, duhet denuar. Sjellja e turpshme dhe e dhunshme ...

Me Shume
11 Jan
0

Këshilltarja e PD në Bashkinë e Tiranës, Enriketa Papa, nxjerr gënjeshtrën e radhës të kryebashkiakut Erion Veliaj

  Këshilltarja e PD në Bashkinë Tiranë, Eniketa Papa, ka zbuluar me video gënjeshtrën e radhës të kryebashkiakut Erion Veliaj, i cili në fushatë zgjedhore shprehej se fusha e Kompleksit Sportiv Dajti nuk do të jepet për ndërtim, ndërkohë në ...

Me Shume
03 Nov
0

Përmbytjet në kryeqytet, reagon këshilltarja e PD, Enriketa Papa: Bashkia Tiranë nuk ka një plan emergjencash. U kujtua të nxjerrë skuadrat e energjencës, pasi stuhia shkaktoi dëme të shumta

Këshilltarja e Partisë Demokratike në Bashkinë e Tiranës, Enriketa Papa, ka reaguar për përmbytjet në disa zona të Tiranës nga shiu që ra sot. Papa shprehet se Bashkia Tiranë u kujtua vetëm sot të nxjerrë skuadrat e energjencës, pasi Stuhia ...

Me Shume
20 Oct
0

Enriketa Papa: Nëse Sali Berisha nuk ka frikë se familjarët e tij fshihen pas kullës në qendër të Tiranës, të bëjë dhe ai një kallzim në SPAK

Këshilltarja e PD në Këshillin bashkiak të Bashkisë Tiranë, Enriketa Papa, shprehet se shpifjet e Sali Berishës nuk e fshehin dot të vërtetën, që ai dhe familja e tij janë ortakë të drejtëpërdrejtë të Edi Ramës në kullën e radhës ...

Me Shume
15 Sep
0

Reagimi në emër të grupit të këshilltarëve të PD në bashkinë Tiranë, nga kryetarja e grupit, Enriketa Papa

Dacibao (fleterrufeja) qe sot Kryebashkiaku i Bashkia Tiranë, paraqiti ne mbledhjen e Këshilli Bashkiak Tiranë, per te justifikuar pagesen prej 6ml €uro qe bashkia i shton 100 ml €urove te paguara per aferen korruptive te incineratorit te Tiranes, afere korruptive ...

Me Shume