Category Archives: Lajmi fundit

22 Maj
0

Fjala e deputetit të PD Igli Cara në Kuvend

Prej  javësh  opinion  publik  shqiptar,  por  jo vetëm ai, po ndjek zhvillimin e një debati që për përmasat që ka marrë  dhe  për thelbin  e  tij,   tregon  që Shqipëria ka një problem të madh me veten e saj, me ...

Read More
22 Maj
0

Fjala e deputetes së PD Jorida Tabaku në Kuvend

Pse duhet një komision hetimor për atë që ndodhi në Divjakë? I nderuar kryetar Të nderuar kolegë Pasi, përqeshëm dhe ironizuam me shaka atë që opozita na tha në parlament javë më parë. Pasi, iu përgjigjëm me cinizëm akuzave që ...

Read More
22 Maj
0

Fjala e deputetit të PD Eduard Halimi në Kuvend

Zoti kryetar,  Droga dhe narkotrafiku ka mberthyer vendin dhe eshte duke u kthyer ne nje fenomen jashtezakonisht shqetesues per Shqiperine‎. Ajo ka pushtuar sot token, deti dhe ka arritur kulmin e vet, ajrin sic u faktua edhe nga ngjarja e ...

Read More
22 Maj
0

Basha: Duam integrimin e Shqipërisë në BE, jo kthimin në oaz të narkotrafikut

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha takohet me Drejtorin e Përgjithshëm të Zgjerimit në Komisionin Europian, Danielsson

Read More
22 Maj
0

Basha nga Vlora: Një popull në këmbë kundër drogës, Rama në shtëpi

Kryetari i PD Lulzim Basha fton nga Vlora qytetarët shqiptarë të bashkohen ditën e premte për të protestuar kundër drogës.

Read More
21 Maj
0

Basha: Të premten, bashkë në këmbë, kundër drogës

Kryetari i Partisë Demokratike fton nga Lezha të gjithë qytetarët të protestojnë ndaj rrezikut të drogës e të kërkojnë largimin e përgjegjësit Edi Rama

Read More
20 Maj
0

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti Presidentin e Austrisë, z.Heinz Fischer

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, priti sot Presidentin e Austrisë, Heinz Fischer, në një takim të përzemërt ku u diskutua për marrëdhëniet e shkëlqyera e historike mes dy vendeve dhe për të ardhmen europiane të Shqipërisë.

Read More
20 Maj
0

Basha: Opozita dhe qytetarët, aleancë kombëtare kundër drogës

Prononcim i Kryetarit të Partisë Demokratike, pas takimit me partitë aleate

Read More
20 Maj
0

PD: Rama bën drejtor të tatimeve, të dënuarin për vjedhje

Koordinatorja për mediat, Silvi Bardhi, denoncon vendosjen ne zyrën më të rëndësishme të Sarandës të personit të akuzuar dhe të dënuar për vjedhjen e spitalit anglez

Read More
19 Maj
0

PD: Drogë shqiptare kudo në Europë, qeveria sulmon opozitën

Deklaratë e deputetes së PD-së, Voltana Ademi për sulmet e qeverisë ndaj opozitës

Read More