Category Archives: Lajmi fundit

12 Pri
0

Reforma territoriale pa konsensus është refuzim i bashkëjetesës demokratike

Prononcim i Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha: Reforma e pushtetit vendor dhe rindarja territoriale kërkon konsensus të plotë politik. Këtë nuk e them unë, nuk e thotë opozita, kështu është bërë gjithmonë.

Read More
11 Pri
0

PD: Ministrja e Mbrojtjes të japë shpjegime për përfshirjen e ushtrisë në trafikun e drogës

Deklaratë e deputetit Aldo Bumçi

Read More
11 Pri
0

Noka: Shqipëria është rikthyer në hartën e trafikut të drogës

Fjalimi ne Kuvend e deputetit te PD Flamur Noka

Read More
10 Pri
0

Berisha propozon amnisti për energjinë dhe bizneset

Fjala e ish kryeministrit Sali Berisha në seancën parlamentare:

Read More
10 Pri
0

Halimi:Maxhoranca po cenon shtetin ligjor

Fjala ne Kuvend e deputetit te PD Eduard Halimi:

Read More
09 Pri
0

PPE diskuton në Bruksel për integrimin europian të Shqipërisë

Shteti ligjor dhe konsensusi politik, rruga drejt Bashkimit Europian.

Read More
09 Pri
0

Basha: Rënia e transportit tregon rënien e ekonomisë, rrëzon propagandën e Ramës

Të nderuar deputetë, Fillimisht me lejoni të ndajmë së bashku me partitë aleate, me anëtarët dhe simpatizantët e Partisë Demokratike dhe me gjithë  zgjedhësit e qendrës dhe qendrës së djathtë në Shqipëri gëzimin për lajmet e ditëve dhe javëve të ...

Read More
09 Pri
0

Basha: Rënia e transportit tregon rënien e ekonomisë, rrëzon propagandën e Ramës

Fjala e kryetarit të Partisë Demokratike në mbledhjen e grupit parlamentar.

Read More
08 Pri
0

PD: Rama uzuron sërish kompetencat e Presidentit, shtrin tentakulat drejt forcave të armatosura

Deputeti Bushati denoncon projektin e Ramës për të marrë 11 kompetenca të Presidentit në lidhje me menaxhimin dhe drejtimin e forcave të armatosura.

Read More
08 Pri
0

PD: Tahiri hakmerret ndaj gjyqtarit që e dënoi për shpifje

Deputeti Bylykbashi denoncon kërkesën e Ministrit të Brendshëm drejtuar Presidentit, për të marrë masa ndaj gjykatësit

Read More