Tags: "SPAK"

16 Maj
0

Projektligji për kalimin e pronës shtetërore tek privati, Alibeaj nga Kuvendi: E kanë paraqitur vjedhurazi, prova më e fortë e korrupsionit që ka përfshirë qeverinë

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, në një prononcim për mediat nga oborri i Kuvendit, komentoi projektligjin e propozuar nga qeveria që pasuria shtetërore të dhurohet e të shkëmbehet në favor të investitorëve strategjik. Ai tha se këtë ...

Read More
14 Maj
0

Indrit Sefa zbardh skemën e vjedhes me tendera publik të ministrit Arbian Mazniku dhe këshilltarit të kryeministrit Endri Fuga

Sekretari për çështjet ligjore dhe zgjedhore në PD, Indrit Sefa, ka zbardhur skemën e vjedhjes me tendera publik të ish-zëvendëskryebashkiakut, Arbjan Mazniku dhe këshilltarit të kryeministrit, Endri Fuga. Në një deklaratë për mediat, Sefa shprehet se kompania 3I-Solution, ka si ...

Read More
10 Maj
0

Kuvendi nuk zbatoi vendimin e Gjykatës Kushtetuese për votën e diasporës, PD kallëzon në SPAK Lindita Nikollën

Partia Demokratike ka depozituar në SPAK një kallëzim për shpërdorim detyre, për kryetaren e Kuvendit, Lindita Nikolla. Kallëzimi i PD, ka të bëjë me mos përmbushjen e detyrës së Kuvendit për të përmbushur detyrimin për zbatimin e vendimit të Gjykatës Kushtetuese ...

Read More
08 Maj
0

Alibeaj: Rezoluta e propozuar nga kryeministri Edi Rama, synon të pengojë SPAK-un dhe GJKKO-n në punën e tyre

FJALA E PLOTË E SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM TË PD, ENKELEJD ALIBEAJ, NË KONFERENCËN PËR MEDIAT Besoj që arrini ta kuptoni se cili është argumenti për të cilin do të duhet të diskutoj me ju dhe nëpërmjet jush edhe me publikun. ...

Read More
01 Maj
0

“Mbi 100 të dënuar për korrupsion u amnistuan”, Alibeaj: Ligj i gatuar në errësirën e natës, pjellë e pazari të pamoralshëm politik. PD kërkesë për interpelancë urgjente me ministrin e Drejtësisë, përgjegjësit para përgjegjësisë

  Postimi i plotë i Sekretarit të Përgjithshëm të PD, Enkelejd Alibeaj:   25 ditë më parë, rreth 110 deputetë të Kuvendit bashkuan votat për të amnistuar edhe të dënuarit nga SPAK-GJKKO. 25 ditë më parë, përfaqësuesit më të zëshëm ...

Read More
01 Maj
0

PD: Përfshirja e Veliajt në afera korruptive tashmë po hetohet. Inkurajojmë SPAK-un në punën e tij

  REAGIM I PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË   Edhe pse u mundua të fshihej pas propagandës, përfshirja e Veliajt në afera korruptive tashmë po hetohet. Ne inkurajojmë SPAK-un të vijojë në vendosjen përpara drejtësisë të të gjithë zyrtarëve të shtetit ...

Read More
01 Maj
0

Amnistia, Agalliu: SPAK konfirmoi se u liruan rreth 100 të dënuar për korrupsion. Po tani a do thotë Pitkini që nuk do të amnistohet asnjë i dënuar nga GJKKO dhe i hetuar nga SPAK?

REAGIMI I SEKRETARIT TË GRUPIT PARLAMENTR TË PD, ARBI AGALLIU   Po tani a do thot Pitkini që nuk do të amnistohet asnjë i dënuar nga GJKKO dhe i hetuar nga SPAK? Fol Pitkin fol! Behu burrë! Fol e prano ...

Read More
30 Pri
0

Veliaj 8 orë në SPAK, Alibeaj: Inkurajojmë SPAK të vijojë punën e tij në vendosjen përpara drejtësisë të të gjithë zyrtarëve të shtetit të përfshirë jo vetëm në aferën e incineratorëve

REAGIMI I SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM TË PARTISË DEMOKRATIKE, ENKELEJD ALIBEAJ Përditë shqiptarët po shohin njerëzit kryesorë dhe bashkëpunëtorët e ngushtë të Edi Ramës të kalojnë orë të tëra brenda dyerve të SPAK-ut. Sot ishte radha e kryebashkiakut të aferës korruptive ...

Read More
30 Pri
0

Kryebashkiaku i Tiranës në SPAK, Jupi: Një regjim më pak nëse bie Erion Veliaj!

REAGIMI I ANËTARES SË KRYESISË SË PD, TAULANDA JUPI:   Një regjim më pak nëse bie Erion Veliaj! Mbështetje SPAK për hetimin dhe zbardhjen e aferave korruptive në Bashkinë e Tiranës , mbeshtetje SPAK për hetimin ndaj kujtdo që ka ...

Read More
29 Pri
0

PD, Karabina: PD është e vendosur në mbështetjen e pakushtëzuar ndaj SPAK-ut, nëpërmjet amendamenteve të saj

  REAGIMI I ZËDHËNËSES SË PARTISË DEMOKRATIKE, MIRELA KARABINA Ne nuk mund të presim të vijnë të tjerët dhe të na mbushin mendjen se Edi Rama është i korruptuar, bashkëpunëtorët e tij janë të lidhur me botën e nëndheshme të ...

Read More
1236