REAGIM I SEKRETARIT PËR MARRËDHËNIET ME PUBLIKUN, EDVIN KULLURI

Gazetaret shqiptare qe jane investuar ne pergenjeshtrimin e etiketimeve te RAI per qeverine mbase kane te drejte! Shqiperia qeveriset me ligj dhe ndikimi i krimit te organizuar dhe korrupsioni i perhapur ne te gjitha nivelet e qeverisjes jane imagjinare!!!

 

Vetem se harrojne disa gjera:

-Ne vitet 2015-2016 Shqiperia u mboll me hashash nge Vermoshi ne Konispol;

-Ne Shqiperi u vendoset tritol gjyqtareve dhe oficereve te police u behen atentate;

-Ne pergjimet e policise grupe kriminale komunikojne me oficere policie dhe politikane te majte sic porosisin pizza;

-Ne lejet e ndertimit per pallate, kulla dhe resorte pastrohen miliarda euro qe vijne nga narko-trafiku;

-Gjysma e qeverise dhe kryetareve te bashkive jane shkarkuar per rekorde kriminale, ose jane denuar dhe vene ne hetim nga SPAK per korrupsion;

-Te tre raportet e fundit te Departamentit Amerikan te Shtetit flasin per korrupsion masiv dhe vletesojne vetem punen e SPAK dhe GJKKO e jo te qeverise!

 

Dhe ne kete situate, vullneti i qeverise eshte shprehur qarte permes Kryeministrit qe ka sulmuar te pakten 3 here publikisht SPAK dhe BKH!