Tags: "SPAK"

27 Oct
0

Basha, pas takimit me zëvendëspresidentin e IRI, Scott Mastic: Biseduam për prioritetet e PD, luftën kundër korrupsionit, zgjedhjet e lira, llogaridhënien politike dhe përfshirjen e sa më shumë të rinjve dhe grave në politikë

Pas takimit qe pati me zëvendëspresidentin e Institutit Republikan Ndërkombëtar, Scott Mastic, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, shprehet se e ka falenderuar për bashkëpunimin dhe kthimin e saj në alternativë qeverisëse dhe promovimin e demokracisë në Shqipëri. Basha më ...

Me Shume
20 Oct
0

Enriketa Papa: Nëse Sali Berisha nuk ka frikë se familjarët e tij fshihen pas kullës në qendër të Tiranës, të bëjë dhe ai një kallzim në SPAK

Këshilltarja e PD në Këshillin bashkiak të Bashkisë Tiranë, Enriketa Papa, shprehet se shpifjet e Sali Berishës nuk e fshehin dot të vërtetën, që ai dhe familja e tij janë ortakë të drejtëpërdrejtë të Edi Ramës në kullën e radhës ...

Me Shume
20 Oct
0

Berisha-Rama sulm të koordinuar ndaj PD, zëdhënësja e PD: Ortakët e kullave tregojnë frikën e tyre nga SPAK

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Mirela Karabina, i është përgjigjur sulmeve të Sali Berishës dhe Edi Ramës ndaj PD. Karabina shprehet se aleanca e kullave u bë sërish bashkë për të sulmuar PD-n dhe kryetarin e saj. Duke iu drejtuar Berishës, ...

Me Shume
09 Oct
0

Basha rikonfirmon nismën e PD: Amendamenti për heqjen e imunitetit të deputetëve do të dorëzohet brenda muajit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha,  me një postim në Facebook, ka konfirmuar nismën e paralajmëruar një ditë më parë nga PD, për të hequr imunitetin të deputetëve para ndjekjeve penale nga SPAK-u. Basha tha se brenda muajit amendamenti për ...

Me Shume
01 Oct
0

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka shprehur mbështetjen e tij ndaj SPAK në luftën e këtij institucioni kundër krimit të organizuar

Në postimin e tij në rrjetet sociale, Basha shprehet se çdo përpjekje e krimit të organizuar me mbështetje apo syshkelje politike për të intimiduar apo shënjestruar SPAK është destinuar të dështojë. Ai shton se kushdo që luan pisët me qëllim ...

Me Shume
04 Sep
0

Basha reagon për asamblenë Kombëtare të PS: Qeveria Rama e damkosur nga SPAK, nuk i shpëton dot drejtësisë me tubime partiake

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar pas mbledhjes së Asamblesë Kombëtare të Partisë Socialiste. Në një postim në Facebook, Basha është shprehur se qeveria e kryeministrit Edi Rama, e damkosur nga SPAK, nuk i shpëton dot drejtësisë me ...

Me Shume
01 Sep
0

“Gjysma e pagesave nën hetim nga SPAK”, Tabaku: Nga buxheti i shtetit janë dhënë 560 mln euro për PPP

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku është shprehur se nga buxheti i shtetit janë dhënë 560 mln euro për kontratat koncesionare dhe se gjysma e kërtyre pagesave është nën hetim nga SPAK. Në nje postim në Facebook, Tabaku shprehet se ...

Me Shume
30 Aug
0

“SPAK të veprojë”, Oriola Pampuri: Rama po i del në mbrojtje koncesionit të sterilizimit

Zëdhënësja e Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Orjola Pampuri akuzoi kryeministrin Edi Rama se po i del në mbrojtje koncesionit të sterilizimit, duke shtuar se kjo është një aferë që është denoncuar prej vitesh nga PD. Pampuri gjithashtu shton se ...

Me Shume
17 Aug
0

Arrestimet për koncesionin e sterilizimit, Pampuri: Pa ndonjë zgjuarsi të madhe, kuptohet që Ilir Beqja është koka

Deputetja e PD, Oriola Pampuri, ka reaguar sërish për arrestimet e bëra nga SPAK në lidhje me koncesionin e sterilizimit. Në një postim në Facebook, Pampuri shkruan se me pak logjik dhe pa ndonje zgjuarsi te madhe, kuptohet qe Ilir ...

Me Shume
17 Aug
0

Reagimi i deputetit të PD, Seladin Jakupllarri, për arrestimet e SPAK

Deputeti i PD dhe anëtar i komisionit Parlamentar të Shëndetësisë, Seladin Jakupllarri, ka përshëndetur punën e SPAK, siç shprehet ai, për luftën ndaj konçesioneve korruptive te qeverise ne shendetesi. Postimi i plotë: Pershendes dhe inkurajoj punen e veshtire dhe te ...

Me Shume
2346