Tags: "koncesioni"

18 Aug
0

Arrestimet për koncesionin e sterilizimit, PD: Publiku po sheh qartë se korrupsioni dhe shpërdorimi i fondeve publikë është kthyer në një fenomen të qeverisë Rama

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, ZËDHËNËSJA MIRELA KARABINA Struktura e Posaçme Antikorrupsion ditën e djeshme lëshoi 8 urdhër – arreste për politikanë dhe zyrtarë të lartë të përfshirë në korrupsion me akuzën: shpërdorim detyre, falsifikim dokumentacioni dhe mashtrim, veprime ...

Me Shume
17 Aug
0

Arrestimet për koncesionin e sterilizimit, Pampuri: Pa ndonjë zgjuarsi të madhe, kuptohet që Ilir Beqja është koka

Deputetja e PD, Oriola Pampuri, ka reaguar sërish për arrestimet e bëra nga SPAK në lidhje me koncesionin e sterilizimit. Në një postim në Facebook, Pampuri shkruan se me pak logjik dhe pa ndonje zgjuarsi te madhe, kuptohet qe Ilir ...

Me Shume
17 Aug
0

Arrestimet për koncesionin e sterilizimit, reagon Kryetarja e Komisionit të Shëndetësisë, Zheni Gjergji: Të paudhët që prej 10 vitesh po tallen me jetën e shqiptarëve duhet dhe do të përgjigjen para drejtësisë

Pas arrestimeve të SPAK për koncesionin e sterilizimit, ka reaguar edhe kryetarja e Komisionit të Shëndetësisë, Zheni Gjergji. Gjergji shprehet se qeveria Rama do të mbahet mend nga shqiptarët si Qeveria e PPP-ve abuzive dhe që kanë shkaktuar miliona euro ...

Me Shume
17 Aug
0

Arrestimet për koncesionin e sterilizimit, reagon Kryetari i Grupit Parlamentar të PD Gazment Bardh: SPAK të hetojë me guxim dhe përgjegjshmëri personat real përgjegjës për këto abuzime

Kryetari Grupit Parlamentar të PD, Gazment Bardh, ka reaguar për arrestimet e SPAK në lidhje me koncesionin e sterilizimit. Ai shprehet se SPAK duhet të hetojë me guxim dhe përgjegjshmëri personat real përgjegjës për këto abuzime. Sipas Bardhit, personat real ...

Me Shume
17 Aug
0

Oriola Pampuri: PD e ka denoncuar që para 3 vitesh koncesionin e sterilizimit

Deputetja, Oriola Pampuri, në një postim në Facebook, shprehet se Partia Demokratike ka denoncuar që para 3 vitesh koncesionin e sterilizimit. Pampuri gjithashtu thotë se sa here që Pd denonconte mungesën e medikamenteve, tenderave fiktiv, apo koncensioneve korruptive, dilte partia ...

Me Shume
17 Aug
0

Arrestimet për sterilizimin, Sula: Vizioni kësaj qeverie ka qenë zhvatja e taksave të qytetarëve

Deputeti i Partisë Demokratike, Dashnor Sula, ka reaguar në lidhje me arrestimet e SPAK për koncesionin e sterilizimit. Sula shprehet se vizioni kësaj qeverie ka qenë zhvatja e taksave të qytetarëve për punë që nuk bëhen asnjëherë. Postimi i plotë: ...

Me Shume
17 Aug
0

Arrestimet për sterilizimin, Tabaku: Pronari i koncesionit është i lidhur me qeveritarë

Në lidhje me arrestimet e sotme për koncesionin e sterilizimit, ka reaguar edhe  deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku. Me anë të një statusi në Facebook, Tabaku ka përshëndetur veprimin e SPAK, ndërsa thekson se persona të lidhur me pushtetin ...

Me Shume
11 Aug
0

Zgjatja e koncesionit për markimin e naftës, Sula: Ka dështuar me fakte të qeverisë. SPAK të hetojë!

Deputeti i Partisë Demokratike, Dashnor Sula, ka reaguar për vendimin e qeverisë shqiptare për zgjatjen e afatit të koncesionit të markimit të naftës. Në një postim në Facebook, Sula shkruan se më 13 Nëntor të vitit 2022, pas skandalit me ...

Me Shume
10 Aug
0

Zgjatja e koncesionit të markimit të karburanteve, Agalliu: Shtyrja e tij edhe për një vit do të rëndojë xhepat qytetarëve

Deputeti i Patisë Demokratike, Arbi Agalliu, ka reaguar pas vendimit të qeverisë për zgjatjen e afatit të koncesionit të marketimit të karburanteve. Agalliu shprehet se shoqata e Shoqërive të Hidrokarbureve ka qenë kundër kësaj shtyrje, madje shoqatat kanë kërkuar shpjegime ...

Me Shume