Deputetja e PD, Oriola Pampuri, ka reaguar sërish për arrestimet e bëra nga SPAK në lidhje me koncesionin e sterilizimit.

Në një postim në Facebook, Pampuri shkruan se me pak logjik dhe pa ndonje zgjuarsi te madhe, kuptohet qe Ilir Beqja. Për këtë, deputetja demokrate inkurajon SPAK në çdo hap kundër të korruptuarve.

Reagimi i plotë:

Besoj me pak logjike, dhe pa ndonje zgjuarsi te madhe, kuptohet qe Ilir Beqja, eshte koka e koncensionit te sterilizimit, sigurisht “trimi i mire me shoke shume”, por Beqja nuk ka vetem kusurin e sterilizimit, keshtu qe me pare shoket, dhe pas check up-it dhe Beqja. Keshtu qe inkurajojme SPAK, ne cdo hap ne punen kunder korrupsionit dhe te korruptuarve.