Deputetja, Oriola Pampuri, në një postim në Facebook, shprehet se Partia Demokratike ka denoncuar që para 3 vitesh koncesionin e sterilizimit.

Pampuri gjithashtu thotë se sa here që Pd denonconte mungesën e medikamenteve, tenderave fiktiv, apo koncensioneve korruptive, dilte partia ne pushtet dhe i hidhte poshte, duke i thene bashkepunetoreve ne korrupsion; vazhdoni ju se ju mbrojme ne.

Postimi i plotë:

Denoncimet e Partise Demokratike, per koncensionin e sterilizimit, tre vite me pare.

Sa here denonconim mungese medikamentesh, tendera fiktive, apo koncensione korruptive, dilte partia ne pushtet dhe i hidhte poshte, duke i thene bashkepunetoreve ne korrupsion; vazhdoni ju se ju mbrojme ne. Mesa duket ketij pakti po i vjen fundi. Koncensionit te sterilizimit i doli boja.

Vijojme me koncensionin e radhes te denoncuar nga Partia Demokratike, njekohesisht me inceneratoret, kullat dhe fondet qe jane shperndare ne menyre abuzive. SPAK te vijoje punen.