Category Archives: Lajmi fundit

16 Maj
0

PD: Kërcënimi i dëshmitarit, rrit përmasat e skandalit qeveritar të drogës

Deklaratë e deputetit Ristani, pas kërcënimeve që po merr dëshmitari okular i trafikut të drogës në Divjakë

Read More
15 Maj
0

Basha: Jemi besëlidhur sot kundër kartelit të drogës dhe për Shqipërinë europiane

Fjala e Kryetarit të Partisë Demokratike në protestën e mbajtur para Kuvendit të Shqipërisë

Read More
14 Maj
0

Basha: Rinia shqiptare do ti japë përgjigje oligarkëve të drogës

Kryetari i Partisë Demokratike i kërkon rinisë shqiptare të protestojë së bashku me opozitën, nesër në orën 10.00 para Kuvendit.

Read More
14 Maj
0

PD: Halli i Ramës; ti ikë përgjegjësisë, halli i qytetarëve; të ndalin drogën

Deklarata për mediat e deputetit të PD Ristani pas daljes publike të kryeministrit Rama

Read More
13 Maj
0

Basha: Rama nuk i fshihesh dot përgjegjësisë për narkotrafikun. Dorëheqje ose përballje me qytetarët

Deklarata për mediat e Kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha, pas daljes publike të kryeministrit Rama.

Read More
13 Maj
0

Berisha: Rama nuk dorëhiqet, ai duhet hequr.

Bashkëbisedimi me gazetarët i ish-Kryeministrit Sali Berisha, në lidhje me trafikun e drogës

Read More
13 Maj
0

Basha: Rama fshehu dhe mbrojti trafikun e drogës. Shqiptarët nuk mund të pranojnë të qeverisen nga narkotrafiku

Prononcimi i Kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha pas takimit me strukturat partiake.

Read More
13 Maj
0

Paloka: PD, kërkesë për seancë të jashtëzakonshme në Kuvend

Kryetari i Grupit Parlamentar të PD Edi Paloka bëri publike kërkesën e opozitës për të thirrur një seancë të jashtëzakonshme në Kuvend për të diskutuar në lidhje me ngjarjen e rëndë të trafikut të drogës në rrugë ajrore, me dyshimin ...

Read More
12 Maj
0

Opozita: Dorëheqje të Edi Ramës. Protestë popullore për të ndalur kthimin e vendit në kartel droge

Deklarata për mediat e Kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha pas mbledhjes së Grupit Parlamentar

Read More
11 Maj
0

Paloka: Tahiri përgënjeshtroi veten, qeveria në sytë e çdo shqiptari ka rënë

Reagim i kryetarit të Grupit Parlamentar të PD-së Edi Paloka, pas konferencës për shtyp të Ministrit të Brendshëm Tahiri

Read More