Tags: "Partia Demokratike e Shqiperise"

23 Feb
0

Sekretari për burimet njerëzore dhe koordinimin dixhital në PD, Endri Hasa: Bllokimi i firmës elektronike në e-Albania, ka paralizuar punën e qytetarëve, mjekëve, QKB, kadastrave, arkitektëve dhe inxhinierëve

  DEKLARATA E SEKRETARIT EKZEKUTIV PËR BURIMET NJEREZORE DHE KOORDINIMIN DIXHITAL DHE ANËTARIT TË KRYESISË SË PD, ENDRI HASA Përshëndetje të nderuar qytetar! Jemi këtu për denoncuar paralizimin e plotë të shërbimeve më të rëndësishme elektronike për qytetarët. Bllokimi dhe ...

Me Shume
23 Feb
0

Arbi Agalliu i përgjigjet Manjës: Rama dhe qeveria e tjj kërkon të amnistojë zyrtarët e korruptuar që i kanë pirë gjakun këtij vendi dhe të mbajë në burg viktimat e korrupsionit të tyre

  Reagimi i deputetit të PD, Arbi Agalliu:   A janë më të fajshëm një grua, burrë a i ri që ka protestuar se kjo qeveri po i shkatërronte shtëpinë, apo zyrtarët e korruptuar që i kanë pirë gjakun këtij ...

Me Shume
23 Feb
0

Deputetja e PD, Andia Uliri: Dorëzova sot në Kuvend Kërkesën për informacion për rindërtimin e shkollës së mesme të bashkuar “Ramazan Karaj” drejtuar kryetarit të Bashkisë Krujë dhe Ministrisë së Arsimit dhe Sportit

  DEKLARATË E DEPUTETES SË PARTISË DEMOKRATIKE, ANDIA ULLIRI     Të nderuar qytetarë, Dorëzova sot në Kuvend Kërkesën për informacion për rindërtimin e Shkollës së Mesme të Bashkuar “Ramazan Karaj” drejtuar Kryetarit të Bashkisë Krujë dhe Ministrisë së Arsimit ...

Me Shume
23 Feb
0

Flutura Açka: Ne, Partia Demokratike, nuk do të bëjmë asnjë lëshim. Po, në jemi pro Amnistisë Penale, por jo amnistisë së zyrtarëve të korruptuar

  Reagimi i nënkryetares dhe deputetes së PD, Flutura Açka:   Çeçua ka të vjella   “Do të votohet si Çeçua!” Kështu flasin rëndom drejtuesit poliitikë të PS, njëjtë me sigurinë e Çiçikovit që i fut në thes shpirtërat e ...

Me Shume
23 Feb
0

PD, kërkesë tjetër Gjykatës së Lartë për të zbardhur vendimin e datës 27 dhjetor 2023

  Partia Demokratike përmes përfaqësuesit ligjor, Indrit Sefa, ka dorëzuar kërkesën e radhës ditën e sotme në Gjykatën e Lartë, ku kërkoi zbardhjen e vendimit në një kohë sa më të shpejtë, ndërkohë që ka kaluar 2 muaj nga vendimi ...

Me Shume
23 Feb
0

Ligji i ri “Për Lojrat e Fatit”, Pampuri: Një tjetër nismë korruptive dhe klienteliste e qeverisë

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, NËNKRYETARJA DHE DEPUTETJA, ORIOLA PAMPURI   Ligji i ri “Për Lojrat e Fatit” është një tjetër nismë korruptike e klienteliste e kësaj qeverie. Në harkun kohor prej 5 vitesh qasja e qeverisë pati një ndryshim ...

Me Shume
22 Feb
0

Zëdhënësja e PD, Karabina: Socialistët në hall pas dënimit të McGonigal, përdorin vizitën e Blinken

  Reagimi i zëdhënëses së PD, Mirela Karabina:   TURP! Socialistët, në hall të madh me drejtësinë, vazhdojnë të përdorin Sekretarin e Shtetit, Z. Blinken, për të justifikuar faktin që Edi Rama ka korruptuar ish-drejtuesin e FBI-së për të goditur ...

Me Shume
22 Feb
0

Kryetari i PD, Lulzim Basha, në Kuvendin Zgjedhor të degës nr 9 të PD, Tiranë

  PJESË NGA FJALA E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA, NË KUVENDIN ZGJEDHOR TË DEGËS SË PD, PASKUQAN   Ne jemi Partia Demokratike e Shqipërisë. Ne kemi qëndrime të qarta për drejtësinë dhe në mbështetje të drejtësisë. Po, mbështetje SPAK-ut ...

Me Shume
22 Feb
0

Amnistia penale, PD, Kthupi: Nëse quhet pazar të falen protestuesit e PD, atëherë Po. Nuk do pranojmë kurrë faljen e të korruptuarve

  Postimi i përfaqësuesit ligjor të PD, Rezart Kthupi:   Nëse është pazar të kërkosh falje për protestuesit e PD, për ata qytetarë qê u proçeduan penalisht se mbrojtên shtëpitë dhe pronat e tyre, atehere PO. PD i qêndron dhe ...

Me Shume
22 Feb
0

Deklarata e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në konferencën me gazetarët

  DEKLARATA E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA, NË KONFERENCËN ME GAZETARËT   Edhe kjo eenjte ka kaluar me skenarin e zakonshëm të votimit të të gjithë akteve qeveritare për 8 minuta, i afrohet rekordeve të mëparshme dhe bllokimit ...

Me Shume
1236912