Tags: "te rinjte"

18 Maj
0

Basha me të rinjtë e degës së PD, Vlorë: Energjia e tyre është besim se një e ardhme më e mirë po vjen për Shqipërinë

Kryetari i PD, Lulzim Basha, ditën e sotme e ka kaluar me të rinjtë e degës së PD, Vlorë. Në një postim në Facebook, Basha ka publikuar disa foto ku shihet duke luajtur volejboll. Ai shprehet se energjia dhe entuziazmi ...

Read More
04 Maj
0

“Vitin e kaluar, 64 215 të rinj shqiptarë kërkuan azil në vendet e BE”, deputetja Andia Ulliri: Është tregues i frikshëm se çfarë ka bërrë në një dekadë keqqeverisja e Edi Ramës

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, DEPUTETJA DHE ANËTARJA E KRYESISË, ANDIA ULLIRI Të dhënat e fundit të Eurostat tregojnë se pas ardhjes së qeverisë së Edi Ramës në pushtet në vitin 2013 e deri në vitin 2023 nga Shqipëria për ...

Read More
04 Pri
0

Largimi i të rinjve, Eralda Bano i përgjigjet deputetes së PS: Mbyllja e shkollave dhe rezultatet e Pisës tregues i kësaj fatkeqësie

  Deputetja e PD, Eralda Tase Bano, ka replikuar me depute e PS, Klotilda Bushka për sa i përket largimit të rinjve, debat i lindur gjatë diskutimit të Ligjit për arsimin profesional. Deputetja demokrate iu përgjigj me shifrat e largimit ...

Read More
01 Mar
0

Deputetja e PD, Andia Ulliri: Emigrimi i të rinjve po kthehet në një nga shqetësimet më serioze për shoqërinë. Sipas sondazhit të fundit të Gallup, Shqipëria ishte ndër 10 vendet e para në botë ku të paktën gjysma e popullsisë do të donte të ikte jashtë vendit gjatë 2018-2021

    DEKLARATA E DEPUTETES DHE ANËTARES SË KRYESISË, ANDIA ULLIRI     Të nderuar qytetarë,   Në Shqipëri, emigrimi i të rinjve po kthehet në nga një shqetësimet më serioze, për shoqërinë. Sipas të dhënave të një ankete të ...

Read More
26 Nën
0

Basha, bashkëbisedim me qytetarë dhe të rinj të Vlorës: 60% e të rinjve në Shqipëri dëshironin të largoheshin për shkak të varfërisë, papunësisë dhe korrupsionit

  Kryetari i PD, Lulzim Basha, bashkëbisedoi me qytetarë dhe u takua me të rinjtë në qytetin e Vlorës. Të rinjtë diskutuan rreth problemeve të tyre, të cilat po i shtyjnë drejt emigrimit. 60% e të rinjve në Shqipëri dëshironin ...

Read More
27 Tet
0

Basha, pas takimit me zëvendëspresidentin e IRI, Scott Mastic: Biseduam për prioritetet e PD, luftën kundër korrupsionit, zgjedhjet e lira, llogaridhënien politike dhe përfshirjen e sa më shumë të rinjve dhe grave në politikë

Pas takimit qe pati me zëvendëspresidentin e Institutit Republikan Ndërkombëtar, Scott Mastic, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, shprehet se e ka falenderuar për bashkëpunimin dhe kthimin e saj në alternativë qeverisëse dhe promovimin e demokracisë në Shqipëri. Basha më ...

Read More
24 Tet
0

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, poston mesazhin e Papa Françeskut për të rinjtë shqiptarë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i ka shprehur mirënjohje Papa Françeskut për videon e bërë ditën e sotme ku shprehu mesazhe shprese dhe inkurjimi për të rinjtë shqiptarë. Me anë të një postimi në Faceboo, Basha shprehet se Shqipëria ...

Read More
15 Tet
0

Basha takohet me fermerët e fshatit Kurdari, në Klos: Mungesa e subvencioneve, largimi i të rinjve dhe mungesën e investimeve, janë shqetësimet kryesore

Gjatë qëndrimit në qytetin e Klosit, kreu i PD, Lulzim Basha, është takuar edhe me fermer të zonës, të cilët i kanë shprehur kryedemokratit shqetësimet për mungesën e subvencioneve, largimin e të rinjve dhe mungesën e investimeve. Basha shorehet se ...

Read More
03 Tet
0

Basha, takim edhe me të rinjtë e Laprakës: Angazhimi dhe motivimi i të rinjve në jetën publike, është shpresa për të ndryshuar Shqipërinë

Ashtu si në çdo njësi vendore, edhe në Laprakë, kryetari i PD i kushtoi vëmendje të veçantë të rinjve. Përtej diskutimit të problemeve që kanë çuar në krizë çdo perspektivë për rininë më Shqipëri, Basha tha se ne duhet t’u ...

Read More
27 Sht
0

Basha e mbyll ditën në Shkodër me të rinjtë: Shqipëria do të bëhet ashtu siç e dëshiron kjo rini kaq e talentuar dhe e përkushtuar për ndryshim

Për të mbyllur ditën e tij shkodrane, kryetari i PD, Lulzim Basha, ka zgjedhur të rinjtë me të cilët ka zhvilluar një takim në mbrëmje duke folur për çështje që shqetësojnë ata. “Mbrëmje e bukur me rininë e mrekullueshme shkodrane. ...

Read More
12