Tags: "kulla"

11 Jan
0

Këshilltarja e PD në Bashkinë e Tiranës, Enriketa Papa, nxjerr gënjeshtrën e radhës të kryebashkiakut Erion Veliaj

  Këshilltarja e PD në Bashkinë Tiranë, Eniketa Papa, ka zbuluar me video gënjeshtrën e radhës të kryebashkiakut Erion Veliaj, i cili në fushatë zgjedhore shprehej se fusha e Kompleksit Sportiv Dajti nuk do të jepet për ndërtim, ndërkohë në ...

Read More
28 Nën
0

Dita e pavarësisë/ Basha bashkë me deputetë të PD, homazhe në kullën e Isa Boletinit

  Ne diten e pavarësisë, Kryetari i PD, Lulzim Basha, sëbashku me deputetë dhe anëtarë të kryesisë së PD, do të bëjë homazhe në Boletin, në kullën e Isa Boletinit. Për të nderuar ne këtë 111 vjetor të pavarësie  kontributin ...

Read More
20 Tet
0

Enriketa Papa: Nëse Sali Berisha nuk ka frikë se familjarët e tij fshihen pas kullës në qendër të Tiranës, të bëjë dhe ai një kallzim në SPAK

Këshilltarja e PD në Këshillin bashkiak të Bashkisë Tiranë, Enriketa Papa, shprehet se shpifjet e Sali Berishës nuk e fshehin dot të vërtetën, që ai dhe familja e tij janë ortakë të drejtëpërdrejtë të Edi Ramës në kullën e radhës ...

Read More
09 Tet
0

Roland Bejko i përgjigjet akuzave: Sa më shumë Saliu sulmon PD-në, aq më e madhe është leja e rradhës për kulla e resorte që merr prej Ramës e Veliajt

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Roland Bejko, i është përgjigjur akuzave të radhës të Sali Berishës ku shprehet se pas çdo sulmi ndaj PD, dikush pran tij fiton nga Rama një leje ndertimi për kulla e resorte. Bejko thotë se sa ...

Read More
05 Tet
0

Basha i përgjigjet akuzave: As nuk kam porositur kulla dhe as nuk kam marrë kate. Gënjeshtrat janë pjesë e lojës së vjetër të baltosjes

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka hedhur poshtë akuzat se ka marrë dy kate në një nga kullat e ndërtuara në Tiranë. Në një postim në Facebook, Basha thotë se  këto janë mashtrime të dëshpëruara, pjesë e lojës së ...

Read More
08 Gus
0

Lulzim Basha: Kallëzimi i sotëm i kullës në qendër të Tiranës, është provë e besimit të PD ndaj SPAK

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar pas padisë në SPAK të bërë nga anëtarët e PD-së në Këshillin Bashkiak të Tiranës,  për projektin për ndërtimin e kullës pas Teatrit të Operës dhe Baletit. Në një postim në Facebook, ...

Read More
08 Gus
0

Kulla pas TOB, Gështenja: Tirana kaotike po e zhvlerëson pronën, njerëzve po u zihet hapësira dhe dielli nga ndërtimet pa plan

Deputeti demokrat, Lefter Gështenja shprehet se kullat në Tiranë meritojnë një debat tjetër më shumë se kaq. Sipas tij, çështja krzesore është nëse këo kulla janë dhënë në përputhje me ligjin, janë dhënë me transparencë, apo nëse kanë apo jo ...

Read More
08 Gus
0

Kulla pas TOB, anëtarët e PD në Këshillin Bashkiak të Tiranës çojnë padi në SPAK

Anëtarët e PD-së në Këshillin Bashkiak të Tiranës, kanë dorëzuar në SPAK padinë për projektin për ndërtimin e kullës pas Teatrit të Operës dhe Baletit. Anëtarja Enriketa Papa deklaroi para gazetarëve se do denoncojnë në mënyrë të vazhdueshme aferat korruptive që bëhen ...

Read More
08 Gus
0

Kulla pas TOB, Açka: Është banka e pushtetit të PS-së me të cilat blejnë votat, opozitarë dhe mediat

Për kullën pas TOB, ka reaguar edhe deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka. Në një postim në facebook, Açka shprehet se Tirana është sot një qytet i pajetueshëm, si nga cilēsia e ajrit dhe mjediseve, nga trafiku e kushte minimale ...

Read More
08 Gus
0

Jorida Tabaku reagon sërish për kullën prapa TOB: Po shkatërrohet urbanistika e qytetit

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka reaguar sërish për kullën që do të ndërtohet në qendër të Tiranës. Tabaku është shprehur se projekti për ndërtimin e një kulls është simbol i arrogancës dhe moskujdesjes për trashëgiminë historike. Deputetja demokate ...

Read More
12