Tags: "kulla"

07 Gus
0

Basha sërish thirrje SPAK për hetim të kullës pas TOB: Kasta 33 vjeçare është bashkë, si dy duar që lajnë fytyrat e nxira nga korrupsioni

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ka bërë thirrje Prokurorisë së Posaçme Anti-Korrupsion të hetojë kullën që po ndërtohet pas Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit. Basha u shpreh se mali i korrupsionit në qendër të Tiranës i mbuluar ...

Read More
07 Gus
0

Kulla në mes të Tiranës, Pampuri: Kryeqyteti vijon të humbasë identitetin

Për kullën e radhës që ka nisur të ndërtohet në qendër të Tiranës, ka reaguar edhe deputetja e Partisë Demokratike, Oriola Pampuri. Deputetja demokrate shprehet se Tirana vijon të humbasë identitetin, për shkak të interesave të ngushta të bashkëpunëtorëve të ...

Read More
07 Gus
0

Tabaku reagon për kullën në qendër të Tiranës: Këto ndërtime po i vjedhin të ardhmen familjeve dhe përmes pastrimit të parave ofrojnë një të ardhme të pabarabartë

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, ka reaguar në lidhje me prishjen e lulishtes në qendër të Tiranës për të ngritur kullën e radhës. Në një postim në Facebook, Tabaku shprehet se vendit që në 2011-ën u vendos të ndërtohej ...

Read More
06 Gus
0

Kulla në qendër të Tiranës, reagon Basha: SPAK të nisë menjëherë hetimet për të zbardhur se kush fshihet pas kësaj kulle? Paratë e kujt po pastrohen aty?

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar për kullën që ka filluar të ndërtohet në parkun që ndodhet në qendër të Tiranës. Basha shprehet se prishja e një prej parqeve të pakta që i kanë mbetur Tiranës për të ...

Read More
12