Tags: "Kreshnik Collaku"

10 Jan
0

Nënkryetari i PD, Kreshnik Çollaku: Parlamenti t’i japë përgjigje tre prioriteteve madhore, listat e hapura, vota e diasporës, vetingu politik

  DEKLARATË E NËNKRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, KRESHNIK ÇOLLAKU   Përtej zhurmës logorike pa asnjë thelb të vërtetë politik, jetike për interesin e Opozitës dhe të shqiptarëve është që Parlamenti ti japë përgjigje tre prioriteteve madhore që mundesojne ndryshimin e ...

Me Shume
20 Dec
0

Projektligji i paraqitur në Kuvend për ndryshimin e ligjit Për Komisionet Hetimore në vlerësimin e Partisë Demokratike është një përpjekje e maxhorancës aktuale për të kufizuar hapësirën që Kushtetuta i garanton opozitës

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, NËNKRYETARI KRESHNIK ÇOLLAKU   Projektligji i paraqitur në Kuvend për ndryshimin e ligjit Për Komisionet Hetimore në vlerësimin e Partisë Demokratike është një përpjekje e maxhorancës aktuale për të kufizuar hapësirën që Kushtetuta ...

Me Shume
06 Dec
0

PD çon në Gjykatën Kushtetuese marrëveshjen Rama-Meloni për emigrantët

  Partia Demokratike ka çuar në Gjykatën Kushtetuese marrëveshjen e firmosur mes kryeministrit Edi Rama me kryeministren e Italisë Giorgia Meloni. Në një deklaratë për mediat, nënkryetari i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku, shprehet se në dallim nga trajtimi i marrëveshjes ...

Me Shume
22 Nov
0

Dita e Arbëreshëve dhe Diasporës, reagon nënkryetari i PD, Kreshnik Çollaku: Qeveria e ka monopolizuar edhe këtë aktivitet. Asnjë ftesë për përfaqësuesit e opozitës

  Nënkryetari i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku, shprehet se qeveria ka monopolizuar edhe aktivitetin e ditës së Arbëreshëve dhe atë të Diasporës, pasi nuk I ka bërë ftesë opozitës të jetë e prasnishme. Zoti Çollaku thotë se Arbëreshët dhe Diaspora ...

Me Shume
21 Nov
0

PD ndan shqetësimin me partnerët amerikanë dhe britanikë: Mosfunksionimi i përsëritur i Parlamentit, nuk është në interes të Shqipërisë

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku, ka shprehur mbështetje për deklaratën e ambasadave të SHBA-së dhe Britanisë së Madhe, ku shprehin shqetësimin për mosfunksionimin e përsëritur të Parlamentit vërejtur gjatë muajve të fundit. Zoti Çollku thotë se situata në Parlament ...

Me Shume
16 Nov
0

Nënkryetari i PD, Kreshnik Çollaku, ironizon deputetët e Rithemelimit që morën pjesë në komisionet online: Natën përfitojnë grante nga Rama dhe ditën përmbysi karrige me mesazh të Berishës!

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku ka reaguar pas pjesëmarrjes së deputetëve të opozitës në mbledhjen online të komisioneve sot. Zoti Çollaku ironizon pjesëmarrjen e deputetëve të opozitës, teksa shprehet se hetimi i fondeve qeveritare të AZHBR dhe publikimi i ...

Me Shume
15 Nov
0

Nënkryetari i PD publikon videon, Çollaku: Veriu i harruar nga qeveria, banorët e Klosit rrezikojnë jetën në ura teli

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku, denoncon se Bashkia Mat e Klos janë më të harruarat në investime infrastrukturore të qeverisë. Deputeti democrat ka postuar dhe një video të në Facebook, pamjet e të cilës tregojnë se si banorët e ...

Me Shume
10 Nov
0

Incidenti në Kuvend/ Reagon nënkryetari i PD, Kreshnik Çollaku: Nuk e kisha imagjinuar kurrë, ish-kolegu realizoi një skenë të turpshme për t’ia mbyllur gojën deputetëve të opozitës

DEKLARATË E PLOTË E NËNKRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE,  KRESHNIK ÇOLLAKU   Në fakt jam i detyruar të dal publikisht e të sqaroj opinionin publik dhe qindra mesazhet e shqetësuara dhe të irrituara që po marrë nga mbështetësit apo votuesit e ...

Me Shume
09 Nov
0

PD, Çollaku: Rreth 900.000 shqiptarë kanë vështirësi apo pamundësi për të shlyer faturën e energjisë elektrike

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, NËNKRYETARI I PD, KRESHNIK ÇOLLAKU Përshëndetje të nderuar qytetarë. Prej ditësh po diskutohet projektbuxheti për vitin 2024, buxhet i cili nuk jep asnjë mbështetje domethënëse për familjet e varfëra. Gjatë vitit 2023 qeveria mburej për ...

Me Shume
07 Nov
0

PD zbardh kërkesën për interpelancë me Ramën, nënkryetari Çollaku: Marrëveshjen për emigrantët do e çojmë në Kushtetuese

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku, ka depozituar në Kuvend kërkesën për interpelancë urgjente me kryeministrin Rama për marrëveshjen e tij me kryeministren e Italisë, për vendosjen në Shqipëri të mbi 36 mijë emigrantëve nga Afrika e Veriut për çdo ...

Me Shume
123