Tags: "Deputetja"

02 Pri
0

Masakra e 2 Prillit 1991, deputetja e PD, Eralda Tase: Sakrifikuan jetën për t’i thënë “Ndal” regjimit më të egër komunist

Postimi i plotë i deputetes së PD, Eralda Tase:   Martirët e 2 Prillit 1991, Arben Broci, Nazmi Kryeziu, Bujar Bishanaku, Besnik Ceka përvec dhimbjes së madhe që shkaktuan në shoqërinë e asaj kohe, bënë që tek unë të lindte ...

Read More
25 Dhj
0

Zjarri në Lushnje, reagon deputetja e PD, Eralda Tase Bano

Deputetja e Partisë Demokratike, Eralda Tase Bano, ka reaguar në lidhje me zjarrin që përfshiu ditën e sotme qendrën tregtare “Metropol” në Lushnje. Deputetja demokrate shpreh solidarizim me qytetarët e rrezikuar dhe të lenduar, si dhe me zjarrëfikset e forcat ...

Read More
13 Dhj
0

Pampuri: Qeveria lëmoshë për pensionistët në fundviti, milionat për PPP e koncesione

Reagimi i plotë i nënkryetares së PD, deputetja Oriola Pampuri: Në shtetin tjetër shqiptar, në Republikën e Kosoves, qeveria do të akordojë plot 100 euro bonus fundviti për pensionistët dhe femijet. Nuk është aspak çudi që Kosova, pavarësisht se me ...

Read More
08 Dhj
0

Anëtarja e Kryesisë së PD, Andia Ulliri: Sfida e të djathës dhe PD është të kthejmë vëmendjen tek rinia, që Shqipëria të mos jetë bosh nesër

Anëtarja e Kryesisë së Partisë Demokratike, Andia Ulliri, shprehet se rinia, rrahja e zemrës së çdo kombi, janë arkitektët e fatit të shoqërisë tonë. Në një postim në facebook, deputetja demokrate ka shpërndarë foto nga aktiviteti i PD në Hotel ...

Read More
08 Dhj
0

Dita e rinisë/ Deputetja e PD, Andia Ulliri: Në kohë aspak të lehta, PD ka treguar se ka qenë busulla e orientimit euro-atlantik dhe pro-perëndimor, e tillë duhet të jetë dhe vazhdimësia

  FJALA E DEPUTETES DHE ANËTARES SË KRYESISË SË PD, ANDIA ULLIRI, NË AKTIVITETIN PËR 8 DHJETORIN ORGANIZUAR NGA PD Përshëndetje te gjithe, faleminderit qe gjetet kohe dhe mundesi te jeni pjese e ketij takimi ose me sakte bashkebisedimi ne ...

Read More
03 Dhj
0

Dita Ndërkombëtare e Personave me Aftësi të Kufizuar, deputetja e PD: Qeveria nuk krijon mundësitë për integrimin e këtyre personave në institucionet e vendit

  Deputetja e Partisë Demokratike, Eralda Tase Bano, shprehet se data 3 dhjetor është vendosur si Dita Ndërkombëtare e Personave me Aftësi të Kufizuar nga OKB. Për këtë, Tase ka sjell në vëmendje rëndësinë që ka përkujdesja dhe plotësimi i ...

Read More
21 Nën
0

Deputetja e PD, Merita Bakiu, prezanton amendamentin: Propozojmë rritjen e buxhetit deri në masën 5% të GDP-së për Ministrinë e Arsimit, Sportit dhe Rinisë

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, DEPUTETJA MERITA BAKIU   Të nderuar qytetarë, dje u kalua për 5 minuta buxheti i vitit 2024. Ky buxhet nuk është gjë tjetër vetëm një buxhet dhe paketë fiskale që nuk mbështet ekonominë ...

Read More
20 Nën
0

Shqipëria e fundit në rajon për kërkim shkencor, reagon deputetja e PD: Djemtë dhe vajzat që duhet të ishin këtu, në ballë të shkencës janë jashtë për shkak të politikës vrastare 30 vjeçare që i ka detyruar të largohen

Deputetja e Partisë Demokratike, Eralda Tase Bano, ka reaguar pas lajmit se Shqipëria renditet e fundit në Europë për kërkimin shkencor. Tase shprehet se në Shqiperi nuk prodhohet më shkencë sepse nuk ka më shkencëtarë dhe kjo për faktin se ...

Read More
18 Nën
0

Buxheti i vitit 2024/ Deputetja Eralda Tase, prezanton një nga 8 amendamentet e hartuara nga PD

    Partia Demokratike e ka ngritur si shqetësim madhor buxhetin e korrupsionit që ka sjellë qeveria në Parlament. Për këtë arsye deputetët e PD kanë hartuar 8 amendamente të cilat janë depozituar zyrtarisht në Parlament.   AMENDAMENTI I DEPUTETES ...

Read More
28 Tet
0

Deputetja e PD, Merita Bakiu, poston fotot dhe ironizon Ramën me fushat e sportit në Krujë

  Deputetja e Partisë Demokratike, Merita Bakiu, ka postuar disa foto nga fushat e sportit të Krujës të cilat janë të degraduara për shkak të mungesës së investimeve dhe ironizon kryeministrin Rama duke e ftuar për ta vizituar “qytetin e ...

Read More
12