Deputetja e Partisë Demokratike, Eralda Tase Bano, ka reaguar në lidhje me zjarrin që përfshiu ditën e sotme qendrën tregtare “Metropol” në Lushnje. Deputetja demokrate shpreh solidarizim me qytetarët e rrezikuar dhe të lenduar, si dhe me zjarrëfikset e forcat e rendit.

Reagimi i plotë i deputetes së PD, Eralda Tase Bano:

Kaos dhe panik në Lushnjë! Kati i dytë dhe i tretë i qendrës tregtare ‘Metropol’, qendër e cila ndodhet në një pallat 12 katësh, është përfshirë nga flakët! Fillimisht flakët kanë përfshirë katin e dytë dhe të tretë, por zjarri më pas është përhapur edhe në katin e katërt dhe më pas në apartamentet që janë në godinën e Qendrës Tregtare. Solidarizim me qytetaret e rrezikuar dhe tëlenduar. Zjarrëfikset e forcat e rendit.
Po e ndjekim me shqetesim e vemendje gjithë situatën.
Uroj me zemër që asnjë qytetar mos të jetë i lënduar.