fbpx

Category Archives: Fjalime

17 Feb
0

Kam vendosur t’i propozoj grupit parlamentar dhe forumeve të PD djegien e mandateve parlamentare, në mbështetje të  qëllimit dhe aspiratës sonë të pandalshme europiane

Falenderoj nga zemra qytetarët protestues që u bënë pjesë e bashkimit më të madh popullor në Shqipëri për të mbështetur zgjidhjen politike të ofruar nga opozita.   Mesazhi i 16 shkurtit, që mori përmasat e një referendumi, ishte i qartë: ...

Me Shume
12 Feb
0

Edi Rama nuk është kryeministri i shqiptarëve, është kryehajdut, kryetrafikant

  Koha e fjalëve, ka mbaruar! Nuk kam, vëllezër dhe motra, asnjë zgjidhje tjetër politike për t’ju ofruar, por e di se jeni të vendosur dhe të bashkuar që me 16 shkurt të merrni në dorë fatin tuaj në Tiranë.   Edi ...

Me Shume
11 Feb
0

Shqipëria, në raport me vendet e tjera të rajonit, është e fundit përsa i përket pëlqyeshmërisë nga bizneset. Shkaqet janë mungesa e politikave ekonomike, politika plotësisht e gabuar fiskale dhe korrupsioni.

  Shqipëria, në raport me vendet e tjera të rajonit, është e fundit përsa i përket pëlqyeshmërisë nga bizneset. Shkaqet janë mungesa e politikave ekonomike, politika plotësisht e gabuar fiskale dhe korrupsioni.   Vizioni i PD për të ringjallur ekonominë ...

Me Shume
10 Feb
0

Vlora po përjeton krizën më të thellë. 15 mijë të rinj vlonjatë janë larguar nga qyteti i tyre. Numri i studentëve të Vlorës, ka rënë me të paktën 800.

-Vlora po përjeton krizën më të thellë. 15 mijë të rinj vlonjatë janë larguar nga qyteti i tyre. Numri i studentëve të Vlorës, ka rënë me të paktën 800. -Unë besoj se shteti, arsyen e ekzistencën e ka të lidhur ...

Me Shume
09 Feb
0

Kudo në Shqipëri shoh vendosmëri për të mos pranuar më poshtërimin dhe vjedhjen, vendosmëri për të marrë në dorë fatet tuaja dhe për të mos ia lënë atë në dorë krimit e oligarkëve, që e kanë marrë peng Shqipërinë.

Kudo në Shqipëri shoh vendosmëri për të mos pranuar më poshtërimin dhe vjedhjen, vendosmëri për të marrë në dorë fatet tuaja dhe për të mos ia lënë atë në dorë krimit e oligarkëve, që e kanë marrë peng Shqipërinë. Ky ...

Me Shume
06 Feb
0

DEKLARATË E KRYETARIT TË PD LULZIM BASHA

Përshëndes nënshkrimin e protokollit të anëtarësimit në NATO të Maqedonisë së Veriut. Anëtarësimi i Maqedonisë së Veriut në NATO është një ngjarje e madhe për rajonin tonë. Zgjerimi i NATO-s në Ballkan është një kontribut përcaktues për sigurinë, paqen dhe ...

Me Shume
05 Feb
0

Dosjet e prokurorisë, të publikuara nga Zëri i Amerikës, vërtetojnë se Edi Rama, nuk është kryeministër i qytetarëve shqiptarë

FJALA E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA, NË KRUJË   Mirëse ju gjej zonja dhe zotërinj, të rinj dhe të reja, qytetarë dhe qytetare të Krujës.   Ju falënderoj për këtë mikpritje të jashtëzakonshme në një orar ndoshta të ...

Me Shume
04 Feb
0

Shqiptarët po ngrihen dhe po bashkohen, sepse e kanë kuptuar që tek bashkimi qëndron shpresa dhe ndryshimi

  Shqiptarët po ngrihen dhe po bashkohen, sepse e kanë kuptuar që tek bashkimi qëndron shpresa dhe ndryshimi. Së bashku t’i hapim rrugën ndryshimit që do të sjellë mirëqenie dhe stabilitet.   Me Edi Ramën nuk ka zhvillim, nuk ka ...

Me Shume
02 Feb
0

16 shkurti nuk është si një ditë tjetër proteste. Shqiptarët zgjidhin kontratën Edi Ramën.

16 shkurti nuk është dhe nuk mund të jetë si një ditë tjetër proteste. Shqiptarët e zgjidhin kontratën me krimin. Zgjidhin kontratën me oligarkinë. Zgjidhin kontratën me Edi Ramën.   Edi Rama merr miliona euro nga nafta shqiptare. Kanë ardhur ...

Me Shume
01 Feb
0

Shtylla e parë kryesore e planit të PD është çlirimi i ekonomisë nga trinomi krim-oligarki-burokraci

FJALA E PLOTË E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA GJATË PREZANTIMIT TË SHTYLLAVE KRYESORE TË PROGRAMIT EKONOMIK TË PD.   Të nderuar të ftuar,   Përfaqësues të Shoqatave të Biznesit të Vogël dhe të Mesëm,   Përfaqësues të Dhomave të ...

Me Shume