Category Archives: Fjalime

20 Dec
0

Para për të dyfishuar buxhetin e arsimit të lartë ka, por Edi Rama nuk ka vullnet. Vullneti i tij dhe i bandës në qeveri është vjedhja dhe përdorimi për luks i këtyre parave.

Para për të dyfishuar buxhetin e arsimit të lartë ka, por Edi Rama nuk ka vullnet. Vullneti i tij dhe i bandës në qeveri është vjedhja dhe përdorimi për luks i këtyre parave. Në 2019 Edi Rama ka planifikuar për ...

Me Shume
11 Dec
0

Protestat në të gjithë Shqipërinë janë pasojë e degjenerimit të qeverisjes.

Protestat në të gjithë Shqipërinë janë pasojë e degjenerimit të qeverisjes. Për shqiptarët është bërë e rëndë pasha e keqqeverisjes, e cila është reduktuar vetëm në grabitje dhe vjedhje për llogari të Edi Ramës. Po të mos ishte për mbështetjen ...

Me Shume
03 Sep
0

Edi Rama kryeministër në letër, Fatmir Xhafa Ministër i Brendshëm në letër, kontrollin nuk e ka policia, por bandat dhe krimi i organizuar

Takimi i opozitës në Shkodër mesazh mbështetjeje për shkodranët për qëndresë kundër krimit me mbështetje qeveritare.   Opozita dhe jo Rama është në Shkodër, sepse Rama ka zgjedhur të bashkëqeverisë dhe t’i japë pushtet krimit kundër interesit qytetar.   Edi Rama bashkëpunoi ...

Me Shume
31 Aug
0

Sfida kryesore në këtë sezon të ri politik është largimi i kësaj qeverie të lidhur me krimin e organizuar

  Detyra kryesore është të ndalim rënien e vendit në humnerën ku e ka çuar qeverisja e Edi Ramës me krimin  Sfida kryesore në këtë sezon të ri politik është largimi i kësaj qeverie të lidhur me krimin e organizuar  ...

Me Shume
30 Aug
0

Sulmi me armë ndaj gazetares që denoncoi lidhjet e ngushta të deputetit të Edi Ramës, Jurgis Çyrbja me bandën e Emiljano Shullazit

   Sot u realizua skenari që u ndodh vendeve që sundohen nga krimi: një gazetare që zbulon lidhjet e mafias me pushtetin është sulmuar me armë  Sulmi me armë ndaj gazetares, që denoncoi lidhjet e ngushta të deputetit të Edi ...

Me Shume
28 Aug
0

Audio regjistrimi i Denar Bibës, kandidat për anëtar të Gjykatës Kushtetuese, provë e kapjes së drejtësisë nga Edi Rama

Shantazhimi dhe kërcënimi i papreçedentë i gjykatësit të Strasburgut në emër të krahut të djathtë të Edi Ramës, provon funksionomin e qeverisë si organizatë mafioze.   Audio regjistrimi i Denar Bibës, kandidat për anëtar të Gjykatës Kushtetuese, prova më e pakundërshtueshme ...

Me Shume
05 Jul
0

Edi Rama zgjodhi krimin dhe jo Shqipërinë dhe sot ai nuk del dot më nga vatha e krimit

Fjala e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha Zonja dhe zotërinj, 10 muaj më parë, në fillimet e kësaj legjislature paralajmërova tre gjëra: 1. Paralajmërova se pas fazës së kultivimit dhe trafikut masiv të kanabisit, krimi në vend do të ...

Me Shume
05 Jul
0

Tentativa për t’i mbyllur gojën opozitës, do të thotë t’i vësh flakën Parlamentit

Ndërhyrjet në parlament të Kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha për të siguruar të drejtën e opozitës për të bërë pyetje dhe për të marrë përgjigje nga Ministrja e Kulturës për ligjin që shkatërron Teatrin Kombëtar për ndërtimin e kullave ...

Me Shume
04 Jul
0

Ligji për Teatrin është ligji “Fusha-Droga-Rama-Grabitja”

Protesta për Teatrin është një maratonë e qytetarisë dhe vlerave europiane që i qëndron përballë një qeverie antieuropiane.   Projekti i grabitjes së Teatrit Kombëtar, është një projekt i një narkokryeministri, i cili ka 20 vjet që do ta tjetërsojë këtë ...

Me Shume
02 Jul
0

PD ka një detyrë. T’i prijë opozitës, t’u prijë qytetarëve dhe të largojmë krimin nga politika.

28 vjet më parë kanceri ishte komunizmi. Sot kanceri është krimi, që Edi Rama e përdor si vegël për të mbajtur pushtetin. Kur flas për largimin e krimit nga politika, kam parasysh vetëm një gjë: largimin e Ed Ramës. Krimi ...

Me Shume