fbpx

Category Archives: Fjalime

08 Dec
0

Nuk ka shpresë tjetër përveç rinisë, Shqipëria nuk ka forcë më të madhe se rinia

Lulzim Basha bashkëbisedim dhe reflektim me të rinjtë në sheshin Demokracia në Qytetin Studenti  26 vite më parë ky shesh kumbonte me thirrje “Liri, demokraci!”, “E duam Shqipërinë, si gjithë Europa!”. Mendimi më shkon tek Studentët e Dhjetorit 1990, në ...

Me Shume
29 Nov
0

Muri që mban të izoluar Shqipërinë është muri i krimit, i drogës, i korrupsionit qeveritar, i mungesës së zgjedhjeve të lira dhe të ndershme

Muri që mban të izoluar Shqipërinë është muri i krimit, i drogës dhe i korrupsionit qeveritar. Eshtë mungesa e zgjedhjeve të lira dhe të ndershme. Shqetësimi kryesor i liderëve europianë për Shqipërinë është depërtimi i krimit në politikë, droga dhe ...

Me Shume
25 Nov
0

Jemi parti e gjithë shqiptarëve, buxheti ynë do i përgjigjet nevojave të qytetarëve

Ky takim ka të bëjë me fazën finale të procesit të hapjes, të bashkimit, të përgatitjes së PD dhe të opozitës për të marrë përsipër përgjegjësinë e madhe, barrën e kthimit të shpresës tek Shqipëria, tek shqipëtarët, për një Shqipëri ...

Me Shume
02 Nov
0

Kriminalizimi dhe zgjedhjet mbajnë peng të ardhmen europiane të Shqipërisë

Pyetje: Z.Basha si shkoi mbledhja e grupit dhe a keni një vendim për seancën nesër Basha: Në qendër të vëmendjes të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike në diskutimin e sotëm, sikundër në qendër të vëmendjes të opinionit publik, të opozitës, ...

Me Shume
26 Oct
0

Vetëm në  Tetor  janë kapur 7 ton drogë në Itali, 5 ton në Greqi  dhe 15 ton në Shqipëri

Basha: Kush hesht për drogën, nuk i bëhet vonë për Shqipërinë ose është i korruptuar Në mbledhjen e grupit u diskutua për gjendjen e rënduar në vend, e cila ka ardhur në përkeqësim edhe gjatë kësaj jave. Unë, deputetët, demokratët, ...

Me Shume
22 Oct
0

Aleanca jonë, jo llogari për pushtet por bashkim kundër të keqes

I nderuar zoti kryetar i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, Të nderuar delegatë, të pranishëm dhe të ftuar në Konventën Kombëtare të Partisë Agrare Ambientaliste, Të dashur miq, Zonja dhe zotërinj, Ju falënderoj nga zemra për ftesën për të marrë ...

Me Shume
12 Oct
0

Basha: Të bashkohemi në aleancën e vlerave dhe përmes një aksioni të fuqishëm politik dhe qytetar ti japim fund regjimit të drogës dhe krimit në Shqipëri

Tema qendrore e Partisë Demokratike  e grupit  parlamentar, mendoj që edhe e gjithë qytetarëve shqiptarë sot është ajo që në faqet kryesore të shtypit botëror, mediave botërore është kryefjala për Shqipërinë, problemi i jashtëzakonshëm i drogës, i kartelit të drogës ...

Me Shume
05 Oct
0

Votimi i ligjit për Strukturën e Posaçme Anti-korrupsion, lajm i mire për qytetarët, ditë e zezë për qeveritarët e korruptuar dhe të kapur nga krimi

Pyetje: Nuk ka zgjatur shumë mbledhja, z.Basha, mesa duket jeni të qartë për qëndrimin që do të mbani nesër në Parlament? Basha: Po jemi të qartë, të vendosur dhe për sa mund të jesh i gëzuar në Shqipërinë e sotme, ...

Me Shume
30 Sep
0

Basha: PD lufton për një model të ri politik dhe shoqëror ku pushteti do të jetë i kufizuar dhe qytetari do të jetë i fuqizuar

Mesazhi i Kryetarit të Partisë Demokratike në nisjen e Akademisë Politike për të rinjtë demokratë Nuk e kërkojmë dhe nuk do ta kërkojmë votën për të sjellë dhe vetëm për të sjellë Partinë Demokratike në pushtet, por për të sjellë ...

Me Shume
28 Sep
0

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike mbështet unanimisht kërkesën për Referendum. Qytetarët shqiptarë të vetmit që mund të vendosin për plehrat

Basha:  Rama drogoi Shqipërinë, tani do ta helmojë atë Pyetje: Z.Basha cilat janë hapat që do të ndiqni për çështjen e importit të plehrave pas miratimit të ligjit? Basha: Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike ka diskutuar sot me shqetësim të ...

Me Shume