REAGIMI I SEKRETARIT PËR MARDHËNIET ME PUBLIKUN NË PD, EDVIN KULLURI

 

Ai qe i dha pushtet Edi Rames ishte Sali Berisha me marrëveshjen e 2008, qe edhe sot duke tentuar te bllokoje e kontrolloje Komisionin e Reformes Zgjedhore kerkon ta mbaje ne pushtet.

 

Dy vjet ne rradhe Sali Berisha beri te njejtat akuza si Edi Rama ndaj Lulzim Bashes vetem pse u pezullua nga Grupi Parlamentar i Partise Demokratike. Pikerisht duke perdorur historite e sajuara me ndihmen e Mcgonigal e qe tashme jane tretur nga organet hetimore amerikane.

 

Pse Sali Berisha nuk u tregon shqiptarëve kush ishin njerezit e tij te afert qe dhane deshmi te rreme kunder Lulzim Bashes tek Mcgonigal? Apo dhe per kete do kerkoje falje?! A eshte ndonjehere i vertete ky njeri?

Mjafton te pergjigjet.

 

Sot Sali Berisha per interesa te tij ka nxjerre nga funksioni parlamentin, njesoj si atehere qe bente thirrje për djegjen e mandateve e mos hyrjen në zgjedhje (deklarata publike ku mburret madje), e me pas ja faturonte kete vendim Lulzim Bashes duke hedhur gurin e fshehur doren!

 

Sa me shume sulmon Sali Berisha, Edi Ramën dhe anasjelltas, aq më i madh eshte pazari mes tyre. Deshmia e ketyre sulmeve eshte dhe kulla 64 kate në mes të Tiranes ku nuk merret vesh se ku mbarojne aksioneret e Foltores e ku fillojne ata te Rilindjes. “Kundershtare ne parlament por ortak ne beton”, eshte sllogani i ortakerise se 2008! Ndertim te mbare!

 

Por nese duan vertete ti japin shprese Shqiperise e jo “rrugices”, le te mbeshtesin propozimet e Partise Demokratike per miratimitin e Kodit Zgjedhor duke u mbeshtetur ne vendimet e Gjykates Kushtetuese!