Tags: "Sali Berisha"

12 Mar
0

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Enkelejd Alibeaj: Ashtu siç e kishim paralajmëruar, marrëveshje e sotme së pari ka qëllim të godasë Reformën Zedhore, sepse as Edi Rama as Sali Berisha nuk duan listat e hapura, barazinë e votës, Shqipërinë një zonë zgjedhore, votën e diasporës dhe heqjen e herësit zgjedhor

  DEKLARATA E SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM TË PD DHE BASHKËKRYETARIT TË KOMISIONIT PËR REFORMËN ZGJEDHORE, ENKELEJD ALIBEAJ       Përshëndetje!   Tashmë që ra sipari i negociatave të fshehta dhe që publiku u njoh, mund të thuhet me gojën ...

Read More
08 Mar
0

Reagimi i sekretarit për marrëdhëniet me publikun, Edvin Kulluri: Bashkëpunimi Rama-Berisha nuk është më lajm

  REAGIMI I SEKRETARIT PËR MARDHËNIET ME PUBLIKUN NË PD, EDVIN KULLURI   Bashkepunimi Rama -Berisha nuk është më lajm. Nisi me bashkepunimin me zgjedhjet e 6 marsit, vazhdoj me kullat po vijon me përpjekjen për të penguar reformën zgjedhore ...

Read More
21 Shk
0

PD, Kulluri: McGonigal bashkon sërish Ramën dhe Berishën kundër Bashës

  Postimi i Sekretarit për marrëdhëniet me Publikun në PD, Edvin Kulluri:   Edi Rama dhe Sali Berisha dolën sot në të njëjtën orë për të sulmuar Lulzim Bashën. Të koordinuar jo vetëm për lejet e ndërtimit të kullave dhe ...

Read More
02 Shk
0

Zëdhënësja e PD, Mirela Karabina: Avokati i Arben Ahmetajt, duhet të tregojë a i ka çuar ai njerëzit e tij të afërt të dëshmojnë kundër Lulzim Bashës tek McGonigal?

  DEKLARATË E ZËDHËNËSES SË PARTISË DEMOKRATIKE Rrogëtari i Arben Ahmetaj që së fundmi është bërë dhe avokati i tij, ka dalë sot në dritare me diarenë e përnatshme të sulmeve dhe mashtrimeve kundër Lulzim Bashës. Me paturpësinë më të ...

Read More
27 Jan
0

“Dy vjet me rradhë Berisha bëri të njëjtat akuza si Rama”, Kulluri: Ai që i dha pushtet Edi Ramës ishte Sali Berisha me marrëveshjen e 2008

  REAGIMI I SEKRETARIT PËR MARDHËNIET ME PUBLIKUN NË PD, EDVIN KULLURI   Ai qe i dha pushtet Edi Rames ishte Sali Berisha me marrëveshjen e 2008, qe edhe sot duke tentuar te bllokoje e kontrolloje Komisionin e Reformes Zgjedhore ...

Read More
25 Jan
0

Nënkryetari i PD, Roland Bejko: Halli i Berishës, por edhe ai i Ramës, nuk zgjidhet duke marrë peng Reformën Zgjedhore

  REAGIMI NË EMËR TË PD, NGA NËNKRYETARI ROLAND BEJKO     Halli i Berishës, por edhe ai i Ramës, nuk zgjidhet duke marrë peng Reformën Zgjedhore.   I vetmi person i autorizuar për të folur për Reformën Zgjedhore në ...

Read More
21 Jan
0

Sekretari për marrëdhëniet me publikun, Edvin Kulluri: Pas çdo akuze të Sali Berishës ndaj PD fshihet një pazar, herë tendera e leje ndërtimi

  REAGIMI I SEKRETARIT PËR MARDHËNIET ME PUBLIKUN NË PD, EDVIN KULLURI   Siç u faktua këto dy vite, pas çdo akuze të Sali Berishës ndaj Partise Demokratike fshihet një pazar, herë tendera e leje ndërtimi e herë pazar politik ...

Read More
11 Jan
0

Komenti i kryetarit të PD, Lulzim Basha, për arrestin në shtëpi të Sali Berishës

    Pyetje: Përgjatë kësaj kohe, kanë ndodhur shumë gjëra brenda opozitës. Akti i fundit që shënoi një goditje për opozitën, ishte arrestimi i ish-kryeministrit Sali Berisha. Unë ju pyeta në fakt edhe disa ditë më parë dhe më premtuat ...

Read More
09 Jan
0

Nënkryetari i PD, Roland Bejko: Manovra e disa individëve për t’i shërbyer Berishës në betejën e tij kundër drejtësisë, SHBA dhe Britanisë së Madhe, tregojnë mjerimin e tyre

  REAGIM I NËNKRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, ROLAND BEJKO   Manovra e disa individëve për t’i shërbyer Sali Berishës në betejën e tij kundër drejtësisë, SHBA dhe Britanisë së Madhe tregojnë mjerimin e tyre. Dy njerezit më të interesuar sot ...

Read More
27 Dhj
0

Reagimi i zëdhënëses së PD, Mirela Karbaina: Berisha ka dy vite që i mban me gënjeshtra mbështetësit e tij për t’i përdorur si mburojë ndaj drejtësisë

  Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Mirela Karabina i është përgjigjur akuzave të Sali Berishës ndaj PD. Karabina shprehet se Berisha ka dy vjet që i mban me gënjeshtra mbështetësit e tij për t’i përdorur si mburojë ndaj halleve me drejtësinë ...

Read More
123