Tags: "Edi Rama"

12 Maj
0

Basha ironizon Ramën: Kthim të mbarë administratës nga ekskursioni i shtrenjtë. Nacionalizmi shterp, gjethe fiku për korrupsionin dhe premtimet e pambajtura

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, përmes një postimi në rrjetet sociale ka ironizuar atë që ai e quajti ekskursion të shtrenjtë në Greqi të administratës shtetërore. Basha thotë se kryeministri po mundohet të fshehë me gjethe fiku korrupsionin dhe ...

Read More
11 Maj
0

“Ai i largoi, tashmë shkon t’i takojë”, Basha në degën e PD, Elbasan: Rama u ka kërkuar kryebashkiakëve të PS, t’ia mbushin stadiumet jashtë vendit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka marrë pjesë ditën e sotme në Kuvendin Zgjedhor të degës së PD, Elbasan. Në fjalën e tij, Basha komentoi turin e takimeve të kryeministrit jashtë vendit, duke thënë se ishte ai që i ...

Read More
08 Maj
0

Alibeaj: Rezoluta e propozuar nga kryeministri Edi Rama, synon të pengojë SPAK-un dhe GJKKO-n në punën e tyre

FJALA E PLOTË E SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM TË PD, ENKELEJD ALIBEAJ, NË KONFERENCËN PËR MEDIAT Besoj që arrini ta kuptoni se cili është argumenti për të cilin do të duhet të diskutoj me ju dhe nëpërmjet jush edhe me publikun. ...

Read More
03 Maj
0

Video/ Basha: Edi Rama nuk e do Votën e Diasporës!

Kryetari i PD, Lulzim Basha, përmes një postimi në rrjetet sociale shprehet se vota e emigrantëve është një detyrim dhe se Edi Rama nuk e do një gjë të tillë. Sipas Bashës, PD është e vetmja forcë politike që ka ...

Read More
25 Pri
0

ABSURDI/ I përzuri me gomone përmes La Manshit, Rama kërkon të takoj emigrantet në Londër dhe tu flas për Shqipërinë Europiane!

  Nga Naim Hasani (Kryetar i PD Britani e Madhe) Absurdi i Edi Ramës është që pasi i vodhi, iu krijoi pasiguri, bëri një Shqipëri më të pajetueshme sot se 11 vite më parë, tashmë kërkon të takoj shqiptarët në ...

Read More
23 Pri
0

“Edi Rama prej 11 vitesh pengon qëllimisht votimin e diasporës”, Karabina: Turi i takimeve të kryeministrit me shqiptarët e diasporës është shfaqja e radhës

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ZËDHËNËSJA, MIRELA KARABINA   Edi Rama prej 11 vitesh ka penguar qëllimisht votimin e shqiptarëve të diasporës. Ai ka frikë nga vota e pakontrolluar e shqiptarëve nëpër botë, ashtu sikurse dhe ajo e shqiptarëve brenda ...

Read More
22 Pri
0

“Me partnerët strategjikë na bashkojnë objektivat”, Basha në Zona 0: Me Ilir Metën, njësoj me Edi Ramën dhe me faktorët e tjerë politik, na ndan qëndrimi ndaj të ardhmes së Shqipërisë

  PJESË NGA INTERVISTA E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA, NË EMISIONIN “ZONA 0” NË TOP NEWS:   Të gjitha akuzat e Metës ndaj meje janë një trillium. Është tashmë fakt i njohur jo vetëm nga demokratët, por dhe nga ...

Read More
30 Mar
0

Zëdhënësja e PD, Mirela Karabina: Gjysma e qeverisë së Edi Ramës është në dyert e drejtësisë e prapa hekurave

  DEKLARATË E ZËDHËNËSES SË PARTISË DEMOKRATIKE, MIRELA KARABINA Sot gjysma e qeverisë së Edi Ramës është në dyert e drejtësisë e prapa hekurave për shkak të korrupsionit të lartë. Dhe ky model qeverisës i vjedhjes dhe korrupsionit sistemik është ...

Read More
21 Mar
0

Komisionet hetimore/ Alibeaj: Lënia jashtë i hetimit të dializës dhe laboratorëve, është pazar i atyre që para 6 muajsh e nisën kërkesën për 4 koncensione, e sot bëhen gati të votojnë vetëm për 2

  Reagimi i plotë i sekretarit të përgjithshëm të PD, Enkelejd Alibeaj:   Meqë dita e marrëveshjes “së madhe” filloi paradite me sakrifikimin e reformës zgjedhore, ja edhe efekti tjetër që po gatuhet (ende pa mbaruar dita). Ngushtimi i objektit ...

Read More
13 Mar
0

Alibeaj i përgjigjet Ramës: Vetëm një idiot i lindur bën sikur nuk e kupton që kryeministri po bën pazar me Reformën Zgjedhore

  REAGIMI I SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM TË PARTISË DEMOKRATIKE  DHE BASHKËKRYETARI I KOMISIONIT TË POSAÇËM TË REFORMËS ZGJEDHORE, ENKELEJD ALIBEAJ     Vetëm një idiot i lindur bën sikur nuk e kupton që Rama po bën pazar pë Reformën Zgjedhore. ...

Read More
1236912