Tags: "Lushnje"

25 Dec
0

Zjarri në Lushnje, reagon deputetja e PD, Eralda Tase Bano

Deputetja e Partisë Demokratike, Eralda Tase Bano, ka reaguar në lidhje me zjarrin që përfshiu ditën e sotme qendrën tregtare “Metropol” në Lushnje. Deputetja demokrate shpreh solidarizim me qytetarët e rrezikuar dhe të lenduar, si dhe me zjarrëfikset e forcat ...

Me Shume
13 Oct
0

Basha me qytetarët e Lushnjes: Telenovelat e politikës, shfaqje shterpë për të mbuluar korrupsionin. PD do jetë në shërbim të njerëzve

Kryetari i Partisë Demokratike, takoi e bisedoi gjatë pasdites qytetarë e sipërmarrës në Lushnje me të cilët ndau projektin e PD për të qenë në shërbim të njerëzve. Për një politikë në shërbim të tyre, që sipas Bashës dëgjon zërin ...

Me Shume
13 Oct
0

Vizita në familjen e qëndrestarit të PD, Basha: Pa qëndresën e idealistëve si Llazari ne nuk do të ishim sot anembanë vendit, për të ndërtuar të ardhmen

Në kuadër të takimeve me qytetarë në Lushnje, kreu i PD Lulzim Basha vizitoi edhe familjen e qëndrestarit të PD, Llazar Prifti. Basha shprehet se pa qëndresën e idealistëve si Llazari ne nuk do të ishim sot anembanë vendit, për ...

Me Shume
13 Oct
0

Takimet në Lushnje, Basha viziton familjen e ish-të persekutuarit Ramadan Toska

Kryetari i PD, gjatë ditës së sotme në Lushnje i ka kushtuar vëmendje të përsekutuarve dhe të dënuarve politikë të diktaturës, pasi Lushnja dhe fshatrat përreth u përcaktuan si vendi kryesor i internimeve dhe ndëshkimeve mizore nga ana e regjimit ...

Me Shume
13 Oct
0

Basha viziton Memorialin e të përndjekurve politikë në Lushnje: Detyrimet tona, materiale e morale ndaj tyre

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, vizitoi sot Memorialin e të përndjekurve politikë në Lushnje. Kreu demokrat tha se emri i PD duhet pastruar, duke braktisur çdo nuancë, çdo trend apo tundim intolerant, autokratik dhe delirant, që ka dëmtuar dhe ...

Me Shume
13 Oct
0

Basha i rikthehet turit në gjithë Shqipërinë, dita nis me qytetarët e Lushnjes

Kryetari i PD, Lulzim Basha, i është rikthyer turit të takimeve në të gjithë Shqipërinë, një ditë pas angazhimit në Asamblenë Parlamentare të KiE. Mëngjesin e ka ndarë me qytetarët e Lushnjes me të cilët do ta ndajë ditën e ...

Me Shume