Tags: "Eralda Tase Bano"

08 Qer
0

Eralda Bano me ekspertët e ekonomisë Xhepa dhe Preçi: Dy mendjet më të mira në vend për ekonominë mbështesin programin e PD për uljen e taksave

Deputetja e Partisë Demokratike, Eralda Bano, shprehet se qeveria ende nuk e kupton se po dëmton çdo qytetar dhe po zhduk frymën ekonomike të çdo sipërmarrësi apo qytetari. Në një foto të postuar në Facebook me dy ekspertët e ekonomisë ...

Read More
14 Maj
0

“Evenimenti i Ramës në Athinë”, deputetja e PD, Eralda Bano: Asgjë nuk i jep logjikë çmendurisë dhe kërcënimeve që administrata jonë përballet çdo ditë

Anëtarja e Kryesisë dhe deputetja e PD, Eralda Bano, ka ironizuar takiminin e kryeministrit në Greqi, duke thënë se i madhi i vendit, pasi për 11 vite ka ndjekur më shumë se 60% të shqiptarëve jashtë vendit, kishte mbledhur të ...

Read More
13 Maj
0

Protesta e fermerëve/ Reagon deputetja e PD, Eralda Bano: Ministria e Bujqësisë e ka mendjen vetëm për të vjedhur fondet

Deputetja e PD, Eralda Bano, ka reaguar në lidhje me protestën e e fermerëve. Bano shprehet se është tmerr të mendosh dhe të shohësh sesi po vdes ngadalë çdo fije shprese për këdo që jeton me djersën e ballit. Sipas ...

Read More
05 Maj
0

Dita e Dëshmorëve të Kombit/ Deputetja e PD, Bano: Më sjell ndërmend të pushkatuarit, të burgosurit dhe të internuarit. Dhanë jetën për atdhe i cili u shndërrua në diktaturën më të egër!

Në ditën e dëshmorëve të Kombit, deputetja e PD, Eralda Bano, ka përkujtuar 6027 të pushkatuar, 34135 të burgosur e të dënuar politik dhe 59009 të internuar. Në një postim në facebook, Bano shprehet se shumë dhanë jetën për një ...

Read More
24 Pri
0

Reagimi i deputetes Eralda Bano: Në asnjë çast vota ime kundër zonjës Xhaçka nuk ka sesi të jetë pozicionim i imi në krahun e rithemelimit

  REAGIM I DEPUTETES SË PARTISË DEMOKRATIKE, ERALDA TASE BANO   Të dashur qytetarë, Të nderuar demokratë, Ndjej të nevojshme që për herë të fundit të sqaroj pozicionin tim politik në Partinë Demokratike të Shqipërisë.   Në asnjë çast vota ...

Read More
23 Mar
0

Arrestimi i kryebashkiakut të Himarës, deputetja Eralda Tase Bano: Edhe sa arrestime duhet për të kuptuar se Edi Rama është kryehajduti i hajdutëve që po zhvatin popullin

  Postimi i deputetes së Partisë Demokratike, Eralda Tase Bano:   Edhe sa të partisë duhet të futen në burg dhe të kenë çështje nëpër prokurori dhe gjykata që ne të nisim dhe të themi atë që duket qartë: Edi ...

Read More
07 Mar
0

Deputetja e PD, mesazh mësuesve për 7 Mars, Eralda Tase Bano: Pavarësisht vështirësive, pengesave dhe akullnajës së rilindjes moderne, ju i jepni dritë fëmijëve tanë.

  Postimi i deputetes dhe anëtares së kryesisë së PD, Eralda Tase:   Në këtë 7 mars dua të falenderoj nga zemra të gjithë mësuesit,ish koleget e mi të shkollës Artistike “Jakov Xoxa”,mësuesit e qarkut Fier, mësuesit e Republikës së ...

Read More
13 Shk
0

Reagimi i deputetes së PD, Eralda Bano: Falë zotit që partia të cilën unë e quaj shtëpi lejon dialogun dhe shprehjen e mendimit të lirë, sepse në të kundërt do të ofronte të njejtin diskurs politik si partia e qoftëlargut

  REAGIMI I DEPUTETËS SË PARTISË DEMOKRATIKE, ERALDA TASE BANO   Çdo gje që kam bere në jetën time, qoftë e mire apo e keqe, e kam bere me një sens moral dhe etik; une jam një shpirt i  lirë ...

Read More
27 Jan
0

Eralda Tase Bano: Përgëzime studentëve të mjekësisë dhe Gjykatës Kushtetuese që nuk lejuan kalimin e ligjit antikushtetues që kufizonte mjekët e rinj

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, DEPUTETJA ERALDA TASE BANO     Të dashur studentë të mjekësisë,   Më lejoni t’ju përgëzoj nga zemra për atë çka dëshmuat përpara të gjithë shqiptarëve se qëndrueshmëria juaj dhe e drejta juaj prevaloi mbi ...

Read More
23 Jan
0

Protesta e Fermerëve, reagon deputetja, Eralda Tase: Blegtorët e Fierit dhe Mallakastrës kanë protestuar sot kundër monopolizimit të prodhimit të qumështit

  REAGIMI I ANËTARES SË KRYESISË SË PD, DEPUTETJA ERALDA TASE BANO   Një një vend normal dhe europian, Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural do të dilte dhe do të fliste për politika të cilat do të siguronin fermerët ...

Read More
123