Tags: "Eralda Tase Bano"

13 Feb
0

Reagimi i deputetes së PD, Eralda Bano: Falë zotit që partia të cilën unë e quaj shtëpi lejon dialogun dhe shprehjen e mendimit të lirë, sepse në të kundërt do të ofronte të njejtin diskurs politik si partia e qoftëlargut

  REAGIMI I DEPUTETËS SË PARTISË DEMOKRATIKE, ERALDA TASE BANO   Çdo gje që kam bere në jetën time, qoftë e mire apo e keqe, e kam bere me një sens moral dhe etik; une jam një shpirt i  lirë ...

Me Shume
27 Jan
0

Eralda Tase Bano: Përgëzime studentëve të mjekësisë dhe Gjykatës Kushtetuese që nuk lejuan kalimin e ligjit antikushtetues që kufizonte mjekët e rinj

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, DEPUTETJA ERALDA TASE BANO     Të dashur studentë të mjekësisë,   Më lejoni t’ju përgëzoj nga zemra për atë çka dëshmuat përpara të gjithë shqiptarëve se qëndrueshmëria juaj dhe e drejta juaj prevaloi mbi ...

Me Shume
23 Jan
0

Protesta e Fermerëve, reagon deputetja, Eralda Tase: Blegtorët e Fierit dhe Mallakastrës kanë protestuar sot kundër monopolizimit të prodhimit të qumështit

  REAGIMI I ANËTARES SË KRYESISË SË PD, DEPUTETJA ERALDA TASE BANO   Një një vend normal dhe europian, Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural do të dilte dhe do të fliste për politika të cilat do të siguronin fermerët ...

Me Shume
20 Jan
0

Deputetja e PD, Eralda Tase: Korrupsioni dhe aferat korruptive kolosale të qeverisë aktuale janë thelbi i shumë problemeve

  DEKLARATA E PARTISË DEMOKRATIKE, DEPUTETJA DHE ANËTARJA E KRYESISË, ERALDA TASE BANO Të nderuar qytetarë, Në këtë moment, ekzistojnë një sërë çështjesh të cilat janë me rëndësi jetike për shqiptarët, çështje të cilat Partia Demokratike do t’i ngrejë fort ...

Me Shume
17 Jan
0

Deputetja e PD, Eralda Tase reagon për sulmin ndaj Flutura Açkës: Kur intimidohen zonjat e Kuvendit nga burra me kostum e kollare, imagjinoj çfarë mund të ndodhë në masë

  REAGIMI I DEPUTETES SË PD, ERALDA TASE BANO, PËR SULMIN VERBAL NDAJ FLUTURA AÇKËS   Sulmi i sotëm ndaj znj. Flutura Açka dhe të gjitha zonjave deputete pjesë e komisionit, është një akt i shëmtuar dhune i cili pavarësisht ...

Me Shume
11 Jan
0

Deputetja e PD, Eralda Tase Bano shpërndan videon me malin e mbetjeve në Zharrës, Patos

  Reagimi i plotw i deputetes, Eralda Tase Bano:   Rrëmuje, amatorizëm në drejtim,  abuzim me ligjin dhe tallje me qytetarët. Në këto pamje filmike shihni pikën e grumbullimit të plehrave, bashkia Patos fshati Zharrëz. Fillimisht, në vend ti cojnë ...

Me Shume
25 Dec
0

Zjarri në Lushnje, reagon deputetja e PD, Eralda Tase Bano

Deputetja e Partisë Demokratike, Eralda Tase Bano, ka reaguar në lidhje me zjarrin që përfshiu ditën e sotme qendrën tregtare “Metropol” në Lushnje. Deputetja demokrate shpreh solidarizim me qytetarët e rrezikuar dhe të lenduar, si dhe me zjarrëfikset e forcat ...

Me Shume
03 Dec
0

Dita Ndërkombëtare e Personave me Aftësi të Kufizuar, deputetja e PD: Qeveria nuk krijon mundësitë për integrimin e këtyre personave në institucionet e vendit

  Deputetja e Partisë Demokratike, Eralda Tase Bano, shprehet se data 3 dhjetor është vendosur si Dita Ndërkombëtare e Personave me Aftësi të Kufizuar nga OKB. Për këtë, Tase ka sjell në vëmendje rëndësinë që ka përkujdesja dhe plotësimi i ...

Me Shume
23 Nov
0

Pagesa prej 150 mln euro për Bechettin, reagon deputetja e PD: Dikur kryeministri zotohej se shqiptarët nuk do të paguajnë asnjë lekë për palaçolliqet që ai bënte

  Deputetja e Partisë Demokratike, Eralda Tase Bano, ka reaguar për pagesën që do të bëjë shteti shqiptar ndaj biznesmenit Italian Francesko Bechetti. Tase shprehet se njëherë e një kohë kryeministri zotohej se shqiptarët nuk do të paguan kurrë asnjë ...

Me Shume
20 Nov
0

Shqipëria e fundit në rajon për kërkim shkencor, reagon deputetja e PD: Djemtë dhe vajzat që duhet të ishin këtu, në ballë të shkencës janë jashtë për shkak të politikës vrastare 30 vjeçare që i ka detyruar të largohen

Deputetja e Partisë Demokratike, Eralda Tase Bano, ka reaguar pas lajmit se Shqipëria renditet e fundit në Europë për kërkimin shkencor. Tase shprehet se në Shqiperi nuk prodhohet më shkencë sepse nuk ka më shkencëtarë dhe kjo për faktin se ...

Me Shume
12