Tags: "zjarri"

25 Dhj
0

Zjarri në Lushnje, reagon deputetja e PD, Eralda Tase Bano

Deputetja e Partisë Demokratike, Eralda Tase Bano, ka reaguar në lidhje me zjarrin që përfshiu ditën e sotme qendrën tregtare “Metropol” në Lushnje. Deputetja demokrate shpreh solidarizim me qytetarët e rrezikuar dhe të lenduar, si dhe me zjarrëfikset e forcat ...

Read More
20 Nën
0

PD, Arbi Agalliu: Shqiptarët e kanë kuptuar qartë se disa e ndezin zjarrin për problemet me drejtësinë dhe disa të tjerë për të kaluar për 10 minuta pa asnje diskutim projekt buxhetin për vitin 2024

Shqiptarët e kanë kuptuar qartë se vetë e ndezin e vet e fikin zjarrin në Parlament, sepse disa kanë halle e probleme personale me drejtësine, sidomos me SPAK-un, e disa të tjerë përfitojnë për të kaluar në vetëm 10 minuta ...

Read More
14 Sht
0

Xhemal Gjunkshi reagon për zjarrin tek pallati në Tiranë: Siguria e qytetarëve është në rrezik, ngjarja mund të ishte kthyer në tragjedi

Sekretari për Sigurinë Kombëtare dhe Koordinimin Euro-Atlantik, Xhemal Gjunkshi, ka reaguar për zjarrin e rënë në një pallat 10-katësh te Rruga e Kavajës në Tiranë. Në një postim në Facebook, Gjunkshi shkruan se siguria e qytetarëve është në rrezik dhe ...

Read More
14 Sht
0

Zjarri tek pallati në Tiranë, këshilltarët e PD shkojnë në vendin e ngjarjes: Bashkia nuk kërkon masa sigurie në ndërtimet që kanë mbytur qytetin

Anëtarët e Paartisë Demokratike në Këshillin Bashkiak të Tiranës, kanë qenë tek pallati 10 katësh te Rr. e Kavajës në Tiranë që u përfshi nga flakët. Në një prononcim nga vendi i ngjarjes, anëtarja Enriketa Papa ka falenderuar zjarrëfikësit për ...

Read More
23 Kor
0

Zjarri në Vlorë, reagon Tabaku: U ndërtuan 3 inceneratorë korrupaioni, sot u rrezikohet jeta turistëve

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, është shprehur se turizmi është sot një nga ato begati që i jep gjallëri jo vetëm të ardhurave, por që fatkeqësisht dështojmë përherë t’i marrim më të mirën. Tabaku shoqëron postimin me një foto ...

Read More