Tags: "Partia Demokratike"

07 Maj
0

Fjala e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në konferencën për mediat

  FJALA E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA, NË KONFERENCËN PËR MEDIAT   Të dashur bashkëqytetarë, dy orët që sapo u përmbyllën shënojnë fjalimin më të gjatë të një drejtuesi të vendit që në kohët e diktaturës. Dy orë ...

Read More
11 Pri
0

“Pazari Rama-Berisha po zbardhet çdo ditë dhe më shumë”, Basha: Asnjë person i përcaktuar “Non grata” nuk do të jetë pjesë e PD

  Reagimi i kryetarit të PD, Lulzim Basha:   Pazari mes dyshes Rama-Berisha po zbardhet çdo ditë dhe më shumë. Janë të qartë në: Aleancën e tyre kundër SPAK Lirimin e të dënuarve për korrupsion Ruajtjen e marrëveshjes famëkeqe të ...

Read More
11 Pri
0

Prononcimi për gazetarët i Sekretarit të Përgjithshëm të PD, Enkelejd Alibeaj, në oborrin e Kuvendit

  PRONONCIMI PËR GAZETARËT I SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM TË PARTISË DEMOKRATIKE, ENKELEJD ALIBEAJ, NË OBORRIN E KUVENDIT   Shikojeni sot se sa qetësi është Parlamenti, mesa duket marrëveshja është që natën në errësirë, në heshtje, larg syve të publikut të ...

Read More
09 Pri
0

Kreu i PD, Lulzim Basha, uron Fitër Bajramin besimtarëve mysliman

  Urimi i kryetarit të PD, Lulzim Basha:   Nga zemra ju uroj të gjithë besimtarëve myslimanë: Gëzuar Fitër Bajramin, festën e madhe të shpresës dhe besimit! Mes vështirësive e sfidave, mes sakrificave dhe vuajtjeve, fuqia e besimit në Zot ...

Read More
20 Mar
0

PD organizoi tryezën e dialogut “Harku Opozitar Euro-Atlantik”, Basha: Komisioni u përfundua pa një reformë zgjedhore

  Partia Demokratike e Shqipërisë dhe kryetari i saj, Lulzim Basha kanë zhvilluar ditën e sotme një tryezë dialogu me parti politike opozitare dhe faktorë të tjerë politikë. Kreu i PD u shpreh se kjo tryezë mblidhet një dit pas ...

Read More
18 Shk
0

Kryetari i PD, Lulzim Basha, në Kuvendin Zgjedhor të degës 6 të PD, Tiranë

  PJESË NGA FJALA E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA, NË KUVENDIN ZGJEDHOR TË DEGËS 6 TË PD, TIRANË   -Dega 6 jo thjshtë i dha drejtim punës por ishte në pararojë në dhënien drejtim të punës dhe rikuthiminim menjëherë ...

Read More
03 Shk
0

Denoncimi i PD: Monumentit antik “Muret e Portës” në Durrës po shkatërohen nga koncesionari

  Deklaratate zëdhënëses së PD, Mirela Karabina dhe kryetarit të degës së PD Durrës, Joni Myshketa.   DEKLARATA E ZËDHËNËSES SË PD, MIRELA KARABINA     Jemi në Porto Romano pranë Monumentit antik “Muret e Portës” në Durrës, në pamundësi ...

Read More
28 Jan
0

Banorët e Thumanës, sërish në protestë. Në mbështetje dhe PD Krujë

  Banorët e Thumës kanë dalë sërish në protestë këtë të diel lidhur me ndërtimin e autostradës Thumanë-Kashar. Ata kanë pretendimin se ndërtimi i kësaj rruge nuk ka një dalje për banorët e Krujës. Në mbështetje të tyre kanë qenë ...

Read More
25 Jan
0

Nënkryetari i PD, Roland Bejko: Halli i Berishës, por edhe ai i Ramës, nuk zgjidhet duke marrë peng Reformën Zgjedhore

  REAGIMI NË EMËR TË PD, NGA NËNKRYETARI ROLAND BEJKO     Halli i Berishës, por edhe ai i Ramës, nuk zgjidhet duke marrë peng Reformën Zgjedhore.   I vetmi person i autorizuar për të folur për Reformën Zgjedhore në ...

Read More
25 Jan
0

Komiteti politik i KiE miraton propozimin e Bashës për rezolutë: Thirrje për konfiskimin e mbi 300 miliardë Euro pasuri dhe asete të Federatës Ruse dhe përdorimin e tyre për rindërtimin e Ukrainës

  Postimi i kryetarit të PD, Lulzim Basha:   Sot në Këshillin e Europës, Komiteti Politik miratoi unanimisht propozimin tim për një rezolutë të Asamblesë Parlamentare që bën thirrje për konfiskimin e mbi 300 miliardë Euro pasuri dhe asete të ...

Read More