Tags: "vizite"

05 Dhj
0

Basha vizitë në SHBA, takim me kongresmenin Hill, drejtësia dhe vettingu në politik ndër temat kryesore: Lufta pakompromis ndaj korrupsionit prioritet i PD

Kryetari i PD-së Lulzim Basha, u takua me kongresmenin French Hill, anëtar i Komitetit për punë të jashtme, Zëvendës Kryetar i Komiteti të Shërbimeve Financiare të Dhomës së Përfaqësuesve dhe i Komitetit të inteligjencës. Në këtë takim, zoti Basha e ...

Read More
07 Nën
0

Basha viziton kompaninë e bimëve medicinale në Kurbin: Është detyrë e shtetit shqiptar të qendroje në krah të sipërmarrjeve të tilla më një potencial të madh që ndikojnë në punësimin e qytetarëve

Kryetari i PD Lulzim Basha vizitoi kompaninë “FILIPI“ e cila merret me bimët medicinale në Sanxhak të Kurbinit, një kompani që operon prej 32 vitesh dhe sot eksporton edhe në SHBA. Në bashkëbisedimin me sipërmarrësit, zoti Basha e ka konsideruar ...

Read More
27 Tet
0

Vizita në biznesin e riparimit të mjeteve bujqësore në Baldushk, Basha: Dëgjova me vëmendje shqetësimet për mungesën e mbështetjes për bujqësinë e cila ka vënë në veshtirësi edhe këtë biznes

Kryetari i PD, Lulzim Basha, ka zhvilluar një vizitë në biznesin e riparimit të mjeteve bujqësore të familjes Dybeli, në Baldushk të Tiranës. Në një postim në Facebook, Basha shkruan se dëgjoi me vëmendje shqetësimet për mungesën e mbështetjes për ...

Read More
22 Tet
0

Basha viziton familjen Kaloshi në Dibër: Të persekutuarit politikë të diktaturës komuniste janë ashti i PD. Duhet pa humbur kohë miratimi i ligjit për pastrimin e figurës

Gjatë qëndrimit në Dibër, kryetari i PD, Lulzim Basha, ka vizituar familjen Kaloshi në njësinë administrative Kastriot, të cilët kanë qenë të përndjekur politik. Në një postim në Facebook, Basha shprehet se  të persekutuarit politikë të diktaturës komuniste janë ashti ...

Read More
15 Tet
0

Basha, vizitë në familjen e ish-të persekutuarit politik në Klos: Brezi i ri duhet të mësojë atë çka ndodhur gjatë regjimit komunist ndaj dhe duhet futur lëndë e posaçme në shkolla

“Ka ardhur koha që shoqëria të çlirohet njëherë e mirë nga prangat që i mbajnë akoma duart e lidhura. Asnjë xhelat i djeshëm nuk mund të jetë një shenjtor i sotëm, ndaj duhet pa humbur kohë miratimi i  ligjit për ...

Read More
13 Tet
0

Vizita në familjen e qëndrestarit të PD, Basha: Pa qëndresën e idealistëve si Llazari ne nuk do të ishim sot anembanë vendit, për të ndërtuar të ardhmen

Në kuadër të takimeve me qytetarë në Lushnje, kreu i PD Lulzim Basha vizitoi edhe familjen e qëndrestarit të PD, Llazar Prifti. Basha shprehet se pa qëndresën e idealistëve si Llazari ne nuk do të ishim sot anembanë vendit, për ...

Read More
06 Tet
0

Basha, vizitë në familjen e Filip Petres në Lin: Kemi detyrën të shlyejmë borxhin moral dhe material ndaj të përndjekurve dhe pasardhësve të tyre

Kryetari i PD, Lulzim Basha, gjatë ndalesës së tij në Lin, vizitoi familjen e Filip Petre, familje që ka vuajtur përndjekjen dhe ndëshkimin nga diktatura komuniste. Sipas Bashës në mënyra që e shkuara të mos harrohet dhe shërimi i plagëve ...

Read More
30 Sht
0

Basha mbyll takimet në njësinë 4 me një vizitë tek familja e mësuesit të tij, Ramiz Halili

Kryetari i PD, Lulzim Basha, ditën e tij në njësinë 4 në Tiranë, e mbylli me një bisedë në familjen e mësuesit të fizkulturës, Ramiz Halili, me të cilin ndau shqetësimet dhe problematikat me të cilat përballen mësuesit e arsimi ...

Read More
27 Sht
0

Basha, vizitë në një familje në Dajç: Degjova me vëmendje problemet e banorëve të zonës

Kreu i PD, Lulzim Basha ka zhvilluar një vizitë në familjen e Lek Kopshtit në Dajç të Shkodrës. Basha ka dëgjuar nga afër problemet dhe shqetësimet kryesore që po kalojnë familjet, si dhe ka marrë sygjerime se si mund të ...

Read More
23 Sht
0

Basha viziton familjen e aktivistit të PD: Do t’u ofrojëmë shqiptarëve një model të ri bazuar mbi vlera dhe aktet e qendrestarëve

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka zhvilluar një tjetër takim me një familje demokrate. Në një postim në Facebook, Basha shkruan se Partia Demokratike do t’u ofrojë shqiptarëve një model të ri bazuar mbi vlera dhe aktet e qendrestarëve. ...

Read More