Tags: "sterilizimi"

19 Nën
0

Masa e siguris ndaj Ilir Beqajt, PD: Mbështesim SPAK në hetimin e plotë që t’i shkojë deri në fund zbardhjes së aferës së sterilizimit

Dhënia e masës ndaj Ilir Beqajt, mikut të ngushtë të Edi Ramës, është treguesi më i qartë se kjo qeveri është e mbytur në zullume dhe në korrupsion. PD si denoncuese e parë e kësaj aferë, mbështet SPAK në hetimin ...

Read More
30 Gus
0

“SPAK të veprojë”, Oriola Pampuri: Rama po i del në mbrojtje koncesionit të sterilizimit

Zëdhënësja e Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Orjola Pampuri akuzoi kryeministrin Edi Rama se po i del në mbrojtje koncesionit të sterilizimit, duke shtuar se kjo është një aferë që është denoncuar prej vitesh nga PD. Pampuri gjithashtu shton se ...

Read More
29 Gus
0

Tabaku i përgjigjet Ramës: 100 herë pas të kthehesha, 100 herë do ta bëja

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, ka vijuar me akuzat ndaj qeverisë lidhur me aferat e inceneratorëve dhe sterilizimit. Në një postim në Facebook, Tabaku shprehet se bëhet fjalë për individë që nuk kishin asnjë kapital dhe që erdhën me ...

Read More
24 Gus
0

Mirela Karabina: Përveç inceneratorëve dhe sterilizimit, një tjetër aferë po lind nga duart e Beqajt dhe Ramës

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Mirela Karabina thotë se për 8 vite, kryeministri Edi Rama dhe qeveria e tij kanë mbrojtur me pathos politikën e incenerimit të mbetjeve dhe projektet e qeverisë. Karabina është ndalur në dy çështjet më të nxehta, ...

Read More
24 Gus
0

Dashnor Sula: Qeveria do të mbulojë skandalin e sterilizimit dhe vjedhjen e të dhënave me naftë imagjinare

Deputeti i PD, Dashnor Sula shprehet se qeveria shqiptare do të mbulojë skandalin e sterilizimit dhe vjedhjen e të dhënave me lajmin  e naftës në shpirag. Me anë të një postimi në Facebook, Sula shprehet se vetëm në vendin tonë ...

Read More
18 Gus
0

Arrestimet për koncesionin e sterilizimit, PD: Publiku po sheh qartë se korrupsioni dhe shpërdorimi i fondeve publikë është kthyer në një fenomen të qeverisë Rama

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, ZËDHËNËSJA MIRELA KARABINA Struktura e Posaçme Antikorrupsion ditën e djeshme lëshoi 8 urdhër – arreste për politikanë dhe zyrtarë të lartë të përfshirë në korrupsion me akuzën: shpërdorim detyre, falsifikim dokumentacioni dhe mashtrim, veprime ...

Read More
17 Gus
0

Arrestimet për koncesionin e sterilizimit, Pampuri: Pa ndonjë zgjuarsi të madhe, kuptohet që Ilir Beqja është koka

Deputetja e PD, Oriola Pampuri, ka reaguar sërish për arrestimet e bëra nga SPAK në lidhje me koncesionin e sterilizimit. Në një postim në Facebook, Pampuri shkruan se me pak logjik dhe pa ndonje zgjuarsi te madhe, kuptohet qe Ilir ...

Read More
17 Gus
0

Arrestimet për koncesionin e sterilizimit, reagon Kryetari i Grupit Parlamentar të PD Gazment Bardh: SPAK të hetojë me guxim dhe përgjegjshmëri personat real përgjegjës për këto abuzime

Kryetari Grupit Parlamentar të PD, Gazment Bardh, ka reaguar për arrestimet e SPAK në lidhje me koncesionin e sterilizimit. Ai shprehet se SPAK duhet të hetojë me guxim dhe përgjegjshmëri personat real përgjegjës për këto abuzime. Sipas Bardhit, personat real ...

Read More
17 Gus
0

Arrestimet për sterilizimin, Tabaku: Pronari i koncesionit është i lidhur me qeveritarë

Në lidhje me arrestimet e sotme për koncesionin e sterilizimit, ka reaguar edhe  deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku. Me anë të një statusi në Facebook, Tabaku ka përshëndetur veprimin e SPAK, ndërsa thekson se persona të lidhur me pushtetin ...

Read More