Tags: "sipermarres"

08 Nën
0

Kreu i PD ndalet sot në Belsh, takime me qytetarë e sipërmarrës të kësaj bashkie

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ditën sot e ka nisur me banorët e Belshit, ku ndodhet në kuadër të turit të takimeve më gjithë vendin. Kreu i PD do të ketë takime me qytetarë e sipërmarrës të kësaj bashkie ...

Read More
07 Nën
0

“Varfëria dhe emigrimi mbeten një realitet”, Basha me banorë dhe sipërmarrës në Laç: Politikat e qeverisë po dëmtojnë shtresat më të varfra dhe biznesin e vogël

Kryetari i PD, Luzim Basha, takoi e bashkëbisedoi sot me banorë dhe sipërmarrës në Laç. “Varfëria dhe emigrimi mbeten një realitet i dhimbshëm për një pjesë të konsiderueshme të Shqipërisë. Rreth 44% e popullsisë është në kufijtë e varfërisë, përqindja ...

Read More
14 Tet
0

Turi i takimeve/ Basha nis ditën me banorë dhe sipërmarrës në njësinë administrative 6, në Tiranë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha,  këtë të shtunë është ndalur në Tiranë për të ndarë ditën me qytetarët dhe sipërmarrësit në Njësinë Administrative 6. Këtë vizitë Basha e ka nisur me një kafe mëngjesi me disa prej banorëve, dhe ...

Read More
29 Sht
0

Basha takohet me sipërmarrës në Shëngjin: Ne besojmë se një politikë në shërbim të qytetarëve, ka për detyrë të ulë taksat dhe tarifat

Kryetari i PD, Lulzim Basha, i kushtoi vëmendje turizmit gjatë takimeve me qytetarë e sipërmarrës në Shëngjin. Basha ndau me banorët e kësaj zone problemet që ata kanë dhe rrugët e zgjidhjes që duhen ndjekur për ta zhvilluar edhe më ...

Read More
23 Sht
0

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u takua me sipermarrës, fermer dhe banorë në Gramëz

Mungesa e mbështetjes për bujqësin dhe vështirësit e shumta, kanë bërë që shumë të rinj të largohen nga vendi ndërsa baborët e mbetur mezi e mbyllin muajin. Kjo është ajo çka u evidentua gjatë takimit që Basha zhvilloi me banorët ...

Read More
23 Sht
0

Basha pas takimeve me qytetarë dhe sipermarrës në Krujë: Folëm për situatën ekonomike dhe gjendjen e vështirë me të cilën po përballet shumica e familjeve krutane

Kreu i PD Lulzim Basha, pas takimeve që zhvilloi sot në qytetin e Krujës me qytetarë dhe sipërmarrës shprehet se është folur për gjendjen e vështirë me të cilën po përballet shumica e familjeve krutane. Në një postim në Facebook, ...

Read More