Tags: "projektligji"

16 Maj
0

“Të vjedhësh me lezet”, Agalliu në Kuvend: Projektligji për pronat është t’i dhurosh oligarkut atë që dje e mbulonit me ligjin e investitorëve strategjik

Sekretari i Grupit Parlamentar të PD, Arbi Agalliu, nga foltorja e Kuvendit ka komentuar projektligjin e qeverisë për të kaluar pronën publike te privati. Ai tha se ky projektligj nuk ka zbatuar procedurën normale, që në fillim duhej të hidhej ...

Read More
16 Maj
0

P/ligji për kalimin e pronës shtetërore në private, reagon ashpër kreu i PD, Basha: Ligj i porositur nga mafia e pronave publike. Të tërhiqen përpara se të përfundojnë pas hekurave ku nuk ka Edi Ramë që t’i mbrojë!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar ashpër ndaj vendimit të shumicës që të fusë në rendin e ditës së projekt-ligjit që ka të bëjë me kalimin e pronës shtetërore në private nëpërmjet shitjes me ankand, tjetërsimit dhe shkëmbimit ...

Read More
15 Pri
0

Taulanda Jupi: PD ka 2 vite që ka propozuar projektligjin për shpalljen Muze Kombëtar të “Kampi i Punës së Detyruar të Burgosurve Spaçit” dhe “Kampi i Intemimit te Tepelenës”, qeveria ende nuk ka një vendimmarrje

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, ANËTARJA E KRYESISË, TAULANDA JUPI Burgu i Spaçit është vendi i gjallë i memories, dhimbjes e dëshimsë së vuajtjes çnjerëzore, është vendi i torturës e persekutimit të qindra e mijë të burgosurve politikë, ...

Read More
08 Mar
0

Sekretari i grupit parlamentar të PD, Arbi Agalliu: PD është e gatshme të votojë projektligjin e amnistisë penale, versionin fillestar të tij

    DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, SEKRETARI I GRUPIT PARLAMENTAR TË PD, ARBI AGALLIU   Përshëndetje të nderuar qytetarë! Ndodhem sot këtu, për të bërë me dije qëndrimin e Partisë Demokratike lidhur me amnistinë penale. Partia Demokratike është e gatshme ...

Read More
02 Mar
0

PD, Arbi Agalliu: Projektligji për investimet strategjike i propozuar nga qeveria, do të frenojë projektet investuese në fushën e turizmit për strukturat akomoduese që nuk ndodhen në zona me përparësi zhvillimi

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, SEKRETARI PËR PROGRAMIN DHE DEPUTETI, ARBI AGALLIU   Përshëndetje të nderuar qytetar! Prej disa ditësh në Komisionin për Ekonominë dhe Financat, qeveria ka sjell projektligjin për “Disa ndryshime në ligjin nr 55/2015 për investimet strategjike ...

Read More
20 Dhj
0

Projektligji i paraqitur në Kuvend për ndryshimin e ligjit Për Komisionet Hetimore në vlerësimin e Partisë Demokratike është një përpjekje e maxhorancës aktuale për të kufizuar hapësirën që Kushtetuta i garanton opozitës

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, NËNKRYETARI KRESHNIK ÇOLLAKU   Projektligji i paraqitur në Kuvend për ndryshimin e ligjit Për Komisionet Hetimore në vlerësimin e Partisë Demokratike është një përpjekje e maxhorancës aktuale për të kufizuar hapësirën që Kushtetuta ...

Read More
07 Nën
0

Projektligji i PD për vettingun e politikanëve, Basha: Mundësi për të pastruar politikën nga korrupsioni dhe krimi i organizuar

Kryetari i PD ka komentuar sot projektligjin e propozuar prej tij për vetingun e politikanëve, luftën që SPAK po bën ndaj korrupsionit dhe marrëveshjen për emigrantët. Vetingu i politikanëve për kryetarin e PD, ështe  mundësi për të pastruar politikën dhe ...

Read More
19 Kor
0

Flutura Açka: Dy deputetë të PS shkelin rregulloren për të kaluar projektligjin famëkeq

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka akuzon dy deputëtet e PS, Petro Koçi dhe Ismet Beqiraj se po bëjnë një puç parlamentar për të zgjatur mandatin e kreut të Akademisë së Shkencave, Skëndër Gjinushi. Në një postim në facebook, Açka ...

Read More
05 Kor
0

“Beteja kundër pastrimit të parave është kusht i rëndësishëm”, Tabaku thirrje deputetëve: Të votojmë projektligjin!

Pas diskutimeve që janë bërë në Komisionin e Ligjeve mbi projektligjin e propozuar nga Jorida Tabaku për parandalimin e pastrimit të parave, deputetja e Partisë Demokratike ka reaguar me anë të një potimi në facebook. Duke shpjeguar rëndësinë e këtij ...

Read More
05 Kor
0

Diskutime mbi projektligjin për parandalimin e pastrimit të parave, Tabaku: Felaj e fundit të flasi për moral, gjithmonë fyen zonjat!

Me shumë thjeshtësi që na karakterizon ne të Shqipërisë së Mesme, thashë që unë i bëj ndryshimet siç mund të sygjerojnë kolegët duke qënë se ka kolegë këtu që e njohin më shumë se mua ligjin. Znj. Felaj është personi ...

Read More
12