Tags: "Merita Bakiu"

15 Maj
0

Merita Bakiu reagon për protestën në zonën e Urës së Lumithit: Banorët meritojnë zgjidhje dhe duhet të dëmshpërblehen

Anëtarja e Kryesisë dhe deputetja e PD, Merita Bakiu, ka reaguar për protestën e banorëve në zonën e Urës së Limuthit, që preken nga autostrada Thumanë-Kashar. Bakiu shprehet se kjo është një ngjarje e paralajmëruar dhe pavarësisht protestave dhe kërkesave ...

Read More
07 Mar
0

Deputetja e PD, Merita Bakiu: Prej vitit 2013, mësuesit kanë humbur të drejtën e shpërblimit të fundvitit, paga e tyre mbetet më e ulëta në rajon dhe shumë më e ulët se vendet e Bashkimit Evropian

  DEKLARATA E DEPUTETES DHE ANËTARES TË KRYESISË SË PD, MERITA BAKIU   Të dashur mësues gëzuar ditën e 7 marsit, ditën e mësuesit! Nderim përjetë respekt e mirënjohje ndaj veprës tuaj të ndritur dhe suksese në misionin fisnik të ...

Read More
02 Mar
0

Deputetja e PD, Merita Bakiu: Ministria e Arsimit nuk ka marrë asnjë masë pas rezultateve të PISA-s që tregonin përkeqësimin e sistemit arsimor në Shqipëri

    DEKLARATA E DEPUTETES DHE ANËTARES SË KRYESISË SË PD, MERITA BAKIU   Ndonëse rezultatet e fundit të PISA-s treguan një gjendje të përkeqësuar të sistemit tonë arsimor, nga ana e Ministrisë së Arsimit nuk është marrë asnjë masë ...

Read More
14 Shk
0

Thumanë-Kashar izolon zonën e biznesit,  Bakiu: Asnjë institucion nuk jep llogari në shkelje të plotë të ligjit

  DEKLARATË E DEPUTETES DHE ANËTARES SË KRYESISË SË PD,  MERITA BAKIU     Të nderuar qytetarë, Mungesa e transparencës dhe arroganca e qeverisë po tentojnë të izolojnë një komunitet të tërë sic është dhe Bashkia Krujë. Që prej fillimit ...

Read More
28 Jan
0

Banorët e Thumanës, sërish në protestë. Në mbështetje dhe PD Krujë

  Banorët e Thumës kanë dalë sërish në protestë këtë të diel lidhur me ndërtimin e autostradës Thumanë-Kashar. Ata kanë pretendimin se ndërtimi i kësaj rruge nuk ka një dalje për banorët e Krujës. Në mbështetje të tyre kanë qenë ...

Read More
24 Jan
0

“Projekti  i rruges Thumanë-Kashar”, deputetja e PD Merita Bakiu: Kemi kërkuar nga ARRSH, Ministria e Transporteve, Kryeministri Rama dhe firma e cila po kryen punimet, transparencë të projektitm, s’kemi marrë akoma përgjigje

  REAGIMI I ANËTARES SË KRYESISË SË PD, DEPUTETJA MERITA BAKIU   Detyra ime është te jem zëri i problemeve dhe shqetësimeve te atyre njrëzve që më  kanë votëbesuar.   Të shqetesuar nga projekti  i rruges Thumane-Kashar, banorët e Krujës  ...

Read More
21 Jan
0

Deputetja e PD, Merita Bakiu si dhe kryetari i degës së PD, Krujë, Sabah Sheta, në mbështetje të protestës së banorëve që preken nga aksi Thumanë-Kashar

Banorët që preken nga aksi Thumanë-Kashar, protestuan sot paradite në zonën e rrethrrotullimit të Thumanës. Në mbështetje të kësaj proteste ishte dhe deputetja e PD, Merita Bakiu si dhe kryetari i degës së PD, Krujë, Sabah Sheta. Deputetja Bakiu gjithashtu ...

Read More
18 Jan
0

Gratë demokrate, protestë para Kryesisë së Kuvendit për dhunën verbale të ushtruar ndaj deputeteve të PD, Flutura Açka dhe Merita Bakiu

  Gratë demokrate kanë protestuar ditën e sotme para Kryesisë së Kuvendit, për dhunën verbale të ushtruar ditën e mërkurë nga deputetët e Foltores ndaj dy deputeteve të Partisë Demokratike, Flutura Açka dhe Merita Bakiu, në Komisionin e Medias. Me ...

Read More
17 Jan
0

Sulmin verbal ndaj Flutura Açkës/ Anëtarja e Kryesisë, Enriketa Papa: Sjellja e turpshme dhe e dhunshme e dy deputetëve burra ndaj deputeteve, nuk duhet të tolerohet

  REAGIMI ANËTARES SË KRYESISË SË PD, ENRIKETA PAPA, PËR SULMIN VERBAL NDAJ FLUTURA AÇKËS   Bullizmi i sotem ne Komisionin e edukimit, ne parlament, per te shuar zerat e grave deputete, duhet denuar. Sjellja e turpshme dhe e dhunshme ...

Read More
16 Jan
0

Deputetja e PD, Merita Bakiu: Projekti Thumanë-Kashar, pojekti nuk parashikon dalje nga rruga dhe izolon 85 mijë banorë te Bashkisë Krujë

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, DEPUTETJA MERITA BAKIU   Thumanë-Kashar/Projekti nuk parashikon dalje nga rruga, izolon 85 mijë banorë te Bashkise Kruje, kthehet në kosto për qytetarët dhe bizneset. Si gjithmonë Kruja nuk është në prioritetet e kësaj ...

Read More
123