Tags: "Merita Bakiu"

11 Sht
0

Denoncimi i deputetes, Merita Bakiu: Viti i ri shkollor nis me shumë problematika në shumë qytete

DEKLARATË E  PARTISË DEMOKRATIKE,  DEPUTETJA MERITA BAKIU Në këtë prag fillimi të vitit të ri shkollor 2023-2024, si një mësuese me përvojë afro 30 vjeçare, si deputete e Kuvendit të Shqipërisë, anëtare e Komisionit të Edukimit, në emrin tim dhe ...

Read More
21 Gus
0

Denoncimi i deputetes së PD, Merita Bakiu: Qyteti i Krujës prej një jave pa ujë

Deputetja e Partisë Demokratike, Merita Bakiu, në një postim në Facebook shkruan se qyteti i Krijës ka një javë që është pa ujë të pijshëm. Bakiu shprehet se pasi e falimentuan ujësjellësin dhe e kaluan nën administrim qendror situata vijon ...

Read More
03 Gus
0

Merita Bakiu: Vrasja e grave, lajm që përsëritet. Ka dështuar, drejtësia, Policia, institucionet.

Kryetarja e grupit të grave Parlamentare dhe deputetja e Partisë Demokratike, Merita Bakiu, ka reaguar në lidhje me vrasjet që kanë ndodhur ditët e fundit. Nëpërmjet një statusi në Facebook, Bakiu shprehet se vrasja e grave në këtë vend është ...

Read More
07 Kor
0

Deputetja e PD, Merita Bakiu, reagon për ngjarjen në Fushë Krujë

Reagimi i deputetes së Partisë Demokratike, Merita Bakiu për përleshjen e ndodhur në Fushë-Krujë:   Si deputete e zonës së Krujës e kam ngritur çështjen e gurores dhe konflikteve që sollën në protesta të banorëve. -Heshtja e shtetit dhe indiferenca ...

Read More
123