Tags: "Kruje"

13 Apr
0

Kreu i PD, Krujë, Sabah Sheta rendit problematikat e sezonit turistik: Ja çfarë i mungon Krujës historike dhe turistike. Bashkia dhe qeveria duhet të reagojnë

  Reagimi i kreut të PD, dega Krujë, Sabah Sheta: Qyteti i Krujës është një nga destinacionet e pakta turistike në Shqipëri ku numri i turistëve në këtë qytet historik rritet nga viti në vit, fal interesit për historinë dhe ...

Me Shume
02 Mar
0

Banorët që preken nga aksi Thumanë-Kashar sërish në protestë me mbështetjen e degës së PD Krujë dhe deputetë të PD të kësaj zone

  Banorët që preken nga aksi Thumanë-Kashar, protestuan sot sërish me mbështetjen e degës së PD, Krujë dhe deputetëve të PD të kësaj zone. Ata kërkuan përgjigje nga ana e bashkisë dhe qeverisë në lidhje me shqetësimin e tyre në ...

Me Shume
15 Feb
0

Të shtunën sërish në protestë/Kreu i PD Krujë, Sabah Sheta: Qeveria kthen përgjigjie: S’ka dalje për në Krujë në aksin Thumanë-Kashar, por nuk jep zgjidhje!

  Reagimi i kryetarit të degës së PD Krujë, Sabah Sheta:   Të nderuar bashkëqytetarë të Krujë, Fushë-Krujës, Niklës, Cudhisë, Bubqit dhe Thumanës, informacionet tona që nuk kishte dalje nga autostrada Thumanë-Kashar për në zonat tona administrative ku kemi lindur ...

Me Shume
09 Feb
0

Kryetari i PD, Lulzim Basha, në Kuvendin Zgjedhor të degës së PD, Krujë

  PJESË NGA FJALA E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA, NË KUVENDIN ZGJEDHOR TË DEGËS TË PD, KRUJË   -Kruja është një qytet që njihet nga e gjithë Europa, ka hyrë në legjenda për aftësinë e banorëve të tij për ...

Me Shume
24 Jan
0

“Projekti  i rruges Thumanë-Kashar”, deputetja e PD Merita Bakiu: Kemi kërkuar nga ARRSH, Ministria e Transporteve, Kryeministri Rama dhe firma e cila po kryen punimet, transparencë të projektitm, s’kemi marrë akoma përgjigje

  REAGIMI I ANËTARES SË KRYESISË SË PD, DEPUTETJA MERITA BAKIU   Detyra ime është te jem zëri i problemeve dhe shqetësimeve te atyre njrëzve që më  kanë votëbesuar.   Të shqetesuar nga projekti  i rruges Thumane-Kashar, banorët e Krujës  ...

Me Shume
21 Jan
0

Deputetja e PD, Merita Bakiu si dhe kryetari i degës së PD, Krujë, Sabah Sheta, në mbështetje të protestës së banorëve që preken nga aksi Thumanë-Kashar

Banorët që preken nga aksi Thumanë-Kashar, protestuan sot paradite në zonën e rrethrrotullimit të Thumanës. Në mbështetje të kësaj proteste ishte dhe deputetja e PD, Merita Bakiu si dhe kryetari i degës së PD, Krujë, Sabah Sheta. Deputetja Bakiu gjithashtu ...

Me Shume
08 Dec
0

Thumanë-Kashar/ PD Krujë: Projekti nuk parashikon dalje nga rruga, izolon 85 mijë banorë te Bashkise Kruje, kthehet në kosto për qytetarët dhe bizneset

REAGIMI I DEGËS SË PARTISË DEMOKRATIKE, KRUJË: Projekti i autostradës Thumanë-Kashar veç shifrës së madhe të atakueshme nga ekspertët e ekonomisë si koncesion, protestave të banorëve për shpronësimet, rrezikohet nga një tjetër skandal, atë të izolimit të 85 mijë banorëve ...

Me Shume
28 Oct
0

Deputetja e PD, Merita Bakiu, poston fotot dhe ironizon Ramën me fushat e sportit në Krujë

  Deputetja e Partisë Demokratike, Merita Bakiu, ka postuar disa foto nga fushat e sportit të Krujës të cilat janë të degraduara për shkak të mungesës së investimeve dhe ironizon kryeministrin Rama duke e ftuar për ta vizituar “qytetin e ...

Me Shume
23 Oct
0

“Kruja nuk ju do Edi Rama”, deputetja e PD: 4 vite pas tërmetit të frikshëm të 26 nëntorit , banorët e Krujës ende nuk kanë një çati mbi kokë

Deputetja e Partisë Demokratike, Merita Bakiu, ka reaguar për vizitën e kryeministrit Edi Rama në qytetin e Krujës. Bakiu shprehet se edhe sot 4 vite pas tërmetit të frikshëm të 26 nëntorit , banorët e Krujës ende nuk kanë një ...

Me Shume
23 Sep
0

“E ardhmja e vendit”, Basha takim me të rinjtë e Krujës: Duhet punuar pa humbur kohë për mirëqenien e tyre

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim të rinjtë e qytetit të Krujës. Basha ka ndarë foto nga takimi në Facebook, ku shkruan se rinia është e ardhmja e vendit dhe se duhet punuar pa humbur më ...

Me Shume
12