Tags: "inceneratori"

11 Dhj
0

Hetimet për Inceneratorin e Tiranës/ Sekretari për Marrëdhëniet me Publikun në PD, Edvin Kulluri: Përgëzojmë SPAK-un! Të nxirren përgjegjësitë ligjore për Erion Veliajn

  Sekretari për Marrëdhëniet me Publikun, Edvin Kulluri, në një deklaratë për mediat ka vlerësuar hetimet e kryera nga SPAK lidhur me rolin e Bashkisë Tiranë në skandalin e Inceneratorëve. Kulluri shprehet se opinion public pret nxjerrjen e përgjegjësisë ligjore ...

Read More
26 Gus
0

Deputeti Dashnor Sula reagon për djegien e mbetjeve në Elbasan: Janë shpenzuar 30 milionë euro nga lekët e qytetarëve për ta ndërtuar gjasme inceneratorin

Deputeti i PD, Dashnor Sula ka reaguar për djegien e mbetjeve në ambient të hapur në Elbasan dhe për ndotjen që është shkaktuar në këtë qytet. Sula shorehet se ajo që ka ndodhur është kriminale, pasi janë shpenzuar 30 milionë ...

Read More
26 Gus
0

Djegia në ambient e mbetjeve në Elbasan, deputeti Lefter Gështenja ironizon: Më në fund inceneratori u ndez!

Për djegien e mbetjeve në fushë të hapur në Elbasan ka reaguar edhe deputeti i PD, Lefter Gështenja. Në një postim në Facebook, Gështenja shkruan me ironi se “inceneratori më në fund u ndez”. Ai më tej thotë se Inceneratori ...

Read More
26 Gus
0

Djegia e mbetjeve në fushën e grumbullimit pranë Inceneratorit të Elbasanit, reagon deputetja Zheni Gjergji: Kriminale, përgjegjësit të vihen përpara drejtësisë. Paguam miliona euro për inceneratorët që nuk punojnë

Deputetja e Partisë Demokratike, Zheni Gjerigji në një postim në facebook shkruan se në fushën e mbetjeve në qytetin e Elbasanit po digjen mbeturinat. Gjergji shprehet se qeveria shpenzoi miliona euro për ndërtimin e Inceneratorit, një vepër monument i korrupsionit ...

Read More
10 Gus
0

Basha për Inceneratorin e Tiranës: Të Zbardhet afera e plotë! Janë grabitur miliona euro të taksapaguesve

Kryetari i Partisë demokratike, Lulzim Basha ka komentuar sekuestrimin e inceneratorit të Tiranës nga SPAK ku shprehet se kjo është një aferë korruptive dhe opozita kërkon zbardhjen e plotë. Në një postim në Facebook, Basha shkruan se kjo aferë është ...

Read More
01 Gus
0

Sekuestrimi i inceneratorit të Tiranës nga SPAK, Gjunkshi: Duhet t’i vijë fundi i mos ndërshkueshmërisë

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Xhemal Gjunkshi, ka reaguar në lidhje me vendimin e SPAK për sekuestrimin e Inceneratorit të Tiranës. Gjunkshi shprehet se duhet t’i vijë një herë e mirë fundi i mos ndërshkueshmërisë dhe abuzimit me pushtetin! ...

Read More
01 Gus
0

SPAK sekuestroi inceneratorin e Tiranës, Gështenja: Prokurorët duhen inkurajuar

Deputeti i Partisë Demokratike, Lefter Gështenja, shprehet se sekuestrimi i inceneratorit të Tiranës nga SPAK është dëshmi se kjo dosje korruptive do djegë qeverinë. Në një postim në Facebook, Gështenja shkruan se prokurorët duhen inkurajuar që çdokush që ka firmosur ...

Read More
01 Gus
0

Sekuestrimi i inceneratorit të Tiranës, Tabaku: Vendim i vonuar nga SPAK

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, shprehet se vendimi i SPAK për sekuestrimin e Inceneratorit të Tiranës është i vonuar. Sipas deputetes demokrate shprehet se qeveria shqiptare duhet të kishte ndaluar pagesat për një kontratë që u nis me një ...

Read More
01 Gus
0

Bardhi reagon pas sekuestrimit të inceneratorit të Tiranës nga ana e SPAK: Hapi i parë për të bërë drejtësi për aferën e Edi Ramës dhe Erjon Veliajt

Për vendimin e SPAK për sekuestrimin e inceneratorit të Tiranës, ka reaguar edhe kryetari i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi. Me anë të një postimi në Twitter, Bardhi shkruan se sekuestrimi i inceneratorit të Tiranës është vetëm hapi ...

Read More
01 Gus
0

Sekuestrimi i inceneratorit të Tiranës, Basha: Përshëndes vendosmërinë e SPAK për t’i shkuar deri në fund aferës prej 430 mln eurove

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar pas vendimit të SPAK për sekuestrimin e inceneratorit të Tiranës. Me anë të një postimi në Facebook, Basha përshëndet vendosmërinë e prokurorisë së posaçme për t’i shkuar deri në fund aferës së ...

Read More
12