Tags: "Flutura Acka"

03 Pri
0

Komisioni për dezinformimin, nënkryetarja e PD, Flutura Açka: Kam hijet e mia të dyshimit që do të jetë një arsye për të kontrolluar ndoshta më shumë median në Shqipëri

  Nënkryetarja e PD dhe kryetarja e komisionit parlamentar të edukimit dhe mjeteve të informimit, Flutura Açka, ka folur për mediat pas mbledhjes së konferencës së kryetarëve ku u kërkua ngritja e një komisioni të posaçëm për dezinformimin. Zonja Açka ...

Read More
13 Mar
0

Flutura Açka ironizon Ramën: Dhjetë qartësime një idioti të padobishëm

  Nga nënkryetarja e PD, Flutura Açka:   Me gjuhën e tij kanalhanshe, kryeministri ynë i nderuar iu sul sot çdo shqiptari që dyshon se çdo marrëveshje e tij politike me Foltoren, është e dyshimtë dhe se është vetëm përsëritje ...

Read More
09 Mar
0

Nënkryetari i PD, Flutura Açka: Pakti i parë Rama-Berisha prill 2008, pakti i dytë Rama-Berisha prill 2024

    REAGIMI I NËNKRYETARES SË PD, FLUTURA AÇKA     Pasi ia hodhëm Bashës në mirëbesim të plotë, pasi ia hodhëm Berishës nē izolim të plotë, pasi ia hodhëm ndërkombëtarëve në rrenë të plotë, do t’ia hedhim Ramës në ...

Read More
23 Shk
0

Flutura Açka: Ne, Partia Demokratike, nuk do të bëjmë asnjë lëshim. Po, në jemi pro Amnistisë Penale, por jo amnistisë së zyrtarëve të korruptuar

  Reagimi i nënkryetares dhe deputetes së PD, Flutura Açka:   Çeçua ka të vjella   “Do të votohet si Çeçua!” Kështu flasin rëndom drejtuesit poliitikë të PS, njëjtë me sigurinë e Çiçikovit që i fut në thes shpirtërat e ...

Read More
15 Shk
0

Nënkryetarja e PD, Flutura Açka “zbardh” mesazhin e rikthimit të Yuri Kim në Tiranë krah Blinken

  Postimi i plotë i nënkryetares së PD, Flutura Açka:   She is back! And we know why. U kthye Miss Kim, dhe ne PSE-në e dimë! Shqipëria për 33 vjet u kthye në vendin me kastën politike më të ...

Read More
27 Jan
0

Nënkryetarja e PD, Flutura Açka, publikon shkresën për shkrirjen e teatrit Migjeni: Mos hyni në histori si shkrirës teatrosh. Artistët të mos kthehen në ushtarë për një rrogë e pastaj patronazhistë për një votë

  REAGIM I NËNKRYETARES DHE DEPUTETES SË PARTISË DEMOKRATIKE, FLUTURA AÇKA   Pse u mërzitën sot kaq shumë çunat e Shkodrës?! Ja shkresa, bashkë me fjalën magjike. Nëse është normale që nga aktor shkodran të quhej në organikën é bashkisê ...

Read More
27 Jan
0

“Po me Teatrin “Migjeni” ç’patët?”, nënkryetarja e PD, Flutura Açka: T’ia zhveshësh Shkodrës Teatrin Migjeni, do të thotë ta turpërosh

  REAGIM I NËNKRYETARES DHE DEPUTETES SË PARTISË DEMOKRATIKE, FLUTURA AÇKA   Po me Teatrin “Migjeni” ç’patët, o vrasës të kulturës?   Si mund të quhet Aktori, Regjisori, Kompozitori, Skenografi, etj, punonjës mirëmbajtje bashkie?   T’ia zhveshësh Shkodrës Teatrin Migjeni, ...

Read More
26 Jan
0

Nënkryetarja e PD, Flutura Açka: Jemi apo nuk jemi për hapjen e listave të deputetëve? Të provojmë para shqiptarëve se sa na vlen lëkura secilit

  REAGIMI I NËNKRYETARES SË PD, FLUTURA AÇKA     Jemi apo nuk jemi për hapjen e listave të deputetëve?   Kjo është pyetja publike për çdo deputet të sotëm të Parlamentit shqiptar. Do t’i lutesha medias që t’ua bënte ...

Read More
18 Jan
0

Gratë demokrate, protestë para Kryesisë së Kuvendit për dhunën verbale të ushtruar ndaj deputeteve të PD, Flutura Açka dhe Merita Bakiu

  Gratë demokrate kanë protestuar ditën e sotme para Kryesisë së Kuvendit, për dhunën verbale të ushtruar ditën e mërkurë nga deputetët e Foltores ndaj dy deputeteve të Partisë Demokratike, Flutura Açka dhe Merita Bakiu, në Komisionin e Medias. Me ...

Read More
17 Jan
0

Sulmin verbal ndaj Flutura Açkës/ Anëtarja e Kryesisë, Enriketa Papa: Sjellja e turpshme dhe e dhunshme e dy deputetëve burra ndaj deputeteve, nuk duhet të tolerohet

  REAGIMI ANËTARES SË KRYESISË SË PD, ENRIKETA PAPA, PËR SULMIN VERBAL NDAJ FLUTURA AÇKËS   Bullizmi i sotem ne Komisionin e edukimit, ne parlament, per te shuar zerat e grave deputete, duhet denuar. Sjellja e turpshme dhe e dhunshme ...

Read More
123